Aklovir Tablet Kullananlar

Aklovir Tablet, daha çok cilt enfeksiyonları ile mücadelede reçete edilir. Endikasyonları arasında su çiçeği, genital uçuk, zona ve uçuğun neden olduğu enfeksiyonlar sayılabilir.

Gebelik ve Emzirme Döneminde  Kullanılabilir mi?

  • Hamile olanlar ya da gebe kalma riski olanlar bu konular hakkında doktora bilgi vermelidir. İlacın kullanımı hamilelik döneminde çok uygun olmasa da özellikle genital uçuklar doğum esnasında bebeğe de bulaşabilir ve bu nedenle ilacın doğumdan önce kullanılması mecbur olabilir.
  • İlaç anne sütüne de geçerek bebeğe etki edebilir. Bu nedenle lüzum görülmediği takdirde reçete edilmeyecektir.

 Kullanım Şekli

  • İlacı doktorun tavsiye etmiş olduğu şekilde almaya özen gösteriniz.
  • İlacı yemeklerle birlikte ya da yemeklerden birkaç saat sonra mutlaka en az bir bardak su ile birlikte alınız ve gün içerisinde de bolca su içiniz.

Aklovir Tablet Yan Etkileri

  •  Mide sorunları, kusma, ishal ve iştah kaybı
  •  Baş ağrısı
  •  Halsizlik ve sersemlilik hali

Bunların haricinde kurdeşen, nefes alıp vermede zorluk ve kalp atışlarının düzensizleşmesi gibi alerjik reaksiyonlar da ortaya çıkabilir. Bu durumlarda vakit kaybetmeden en yakın sağlık kurumuna başvurulmalıdır.

 

Abone Olun
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
zonalı
7 Eylül 2017 16:33

aklovir krem için yazılmış bu yorumların hepsi aldanmayın zonalılar

Kenan
2 Nisan 2016 21:55

Akvovil kullanıyorum 10 gün oldu böbreklerimde sorun yaratıcak bir ilaçmı 800mg

Aklovir Tablet Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

ben de iibf mezunuyum

4/ 5 puanladı

yirmi dört yıldır vücudumda uçuk denen illetin mikrobunu taşıdığımdan dolayı düzenli olarak üç-dört ayda bir dudağım mutlaka uçuklar...önce dudağımın kenarından böyle usulca, sinsice başlar sonrasında alt dudak üst dudak allah ne verdiyse yayılır da yayılır...en az üç gün en fazla da bir hafta boyunca hayatım zehir olur...o günlerde ne yapsam ne etsem hiç bir şeyden asla keyif alamam...altılıyı tuttursam yine de sevinemem herhalde çünkü ağzımı açınca bile o uçuklar acır asdfg...işte bu sebeple yıllardır denemediğim yöntem kullanmadığım uçuk kremi kalmadı...bu konuda bir reprezanttan daha çok bilgiye sahibim bile diyebilirim...hatta bir defasında eczanede birisine tavsiyelerde bulunmuştum...neyse, sadede gelirsem aklovir denen bu ilaç en etkili uçuk kremi...bi kesim amway ürünlerine nasıl güveniyorsa ben de bu kreme o kadar güveniyorum...ama tek sorunu dudakları fazlasıyla kurutması...sürdüğün yeri kurutuyor ve tahriş ediyor...botoks yaptırmış gibi dolgun hissettiriyor dudakları...bugün de dudağımın sol tarafında bir şişlik hissettim, uçuk başlangıcı olabilir teşhisi koydum kendime ve hemen aklovir'i kullandım...salak gibi sadece şiş yerin üstüne değil, gittim tüm dudağıma sürdüm...ve şu an dudaklarım acayip kurudu...dudaklarım alev alev çağırıyor yangınlara sdsdfs...yangınım çok büyük oooo kıvamındayım neredeyse...kısaca özet geçmem gerekirse bu kremi kullanın ama uçuk olmayan yere sürmeyin...sırf bunu demek için neden bu kadar şey yazdım hiç bilmiyorum ama benim amacım küçük bir tavsiyede bulunmaktı yalnızca...anlayışınıza sağlık... - Kaynak


pehlivan

3.9/ 5 puanladı

sorunun kendisini çözemez ama sorundan dolayı oluşan uçuğun çözülmesinde değişilmez ilaçtır. - Kaynak


superisi96

3.8/ 5 puanladı

Krem var bende bir tane,adı aklovir di sanırım. 3 güne kalmadan iyileştiriyor:) gidip eczacıya sorun onaylarsa alabilirsiniz:KK6: - Kaynak


muratin

3.8/ 5 puanladı

Aklovir sorunun kendisini çözemez ama sorundan dolayı oluşan uçuğun çözülmesinde değişilmez ilaçtır. - Kaynak


erjivan

3.8/ 5 puanladı

dudağımda çıkan uçuğu bir gün içinde geçiren ilaç. işe yarıyor gerçekten. ayrıca çok ucuz... - Kaynak