Alhydran Krem Kullananlar

Alhydran Krem, cilt bakıma yardımcı olmak üzere geliştirilmiş olan kremi araştırdığımızda gözümüze çarpan ilk şey fiyat aralığındaki inanılmaz değişimler oldu. Bazı büyük alışveriş sitelerindeki fiyatı 49 TL iken bazılarında büyük bir değişime uğrayarak 175 TL’ye yükselmektedir. Serbest ticaretteki bu büyük fiyat değişikliğine anlam veremedik. Satın almadan önce fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederiz. Ürün 100 ml içeren plastik merhem tüplerinde satılmaktadır. Kızarıklık, kaşıntı, yanık, yara bakımına yardımcı olabilmek üzere üretildiği belirtilmiştir.

Fiyatı:

  • 49 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

  • E Vitamini
  • C Vitamini
  • Aloe Vera
  • Jojoba Yağı

Alhydran Krem Özellikleri, Faydaları:

  • Hafif şiddetteki; yara, yanıkların bakımına yardımcı olabilir.
  • Nemlendirici özelliklere sahiptir.
  • Cildin pürüzsüzleştirilmesi ve beslenmesine katkı sunabilir.
  • Tüm cilt tiplerinde kullanılabilir.

Kullanımı:

  • Merhem açıldıktan sonra 12 ay içerisinde tüketilmelidir. Temiz – kuru cilt yüzeylerine hafifçe yedirmeniz yeterlidir. Günde üç defaya kadar kullanabilirsiniz.

Çatlak Bakımı için Öneriler

Çatlaklar cildin aşırı gerilmesi sonucu oluşurlar. Başlarda ince çizgiler şeklinde olup sonraki aşamalarda artık kırmızıya yakın renkler almaya başlayarak can acıtmaya kadar ilerleme kaydederler. Çatlaklar en çok karın ve kalça bölgesinde fazlasıyla meydana gelir. Özellikle gebelik döneminde karında meydana gelen çatlak oluşumu nerdeyse önlenemez haldedir.

Çatlakların oluşmasında genetik faktörler dışında dengesiz yaşam ve beslenme bozuklukları etkilidir. Çatlak bakımı için öneriler bazında kişisel olarak yapılabilecekler içerisinde bol su içmek, spor yapmak, sağlıklı beslenmek, kilo alıp verme durumunu çok sık yaşamamaktır. Özellikle hamilelik döneminde doktor kontrolünde çatlak kremi kullanılarak önlem alınabilir.

Hamilelik Çatlakları Nasıl Giderilir

Her anne adayında hamilelik çatlakları sık yaşanan bir sorun halindedir. Deri gerilmeleri sonucu meydana gelen çatlaklar vücutta görüntü bozukluklarına sebep olacaktır. Özellikle bu dönemde çok fazla yaşanması sebebi ile oluşumdan önce doku yıpranmalarına sebebiyet veren önlem maksatlı kremler kullanılmalıdır.

Çatlak bakımı ve çatlak tedavilerinde en etkili yöntem olarak lazer tedavileri ön plandadır. Ciltte meydana gelen çatlağa lazer tedavisi 4-5 seansla yardımcı olmaktadır. Bunun dışında PRP, kök hücre, kimyasal peeling gibi yardımcı yöntemlerle de bakım yapılabilir. Cilt çatlak tedavilerinde özellikle A vitaminli kremler 6 ay kadar kullanıldığında sonuç verebilecek düzeye gelmektedir. Çatlaklara yapılacak hangi uygulama olursa olsun mutlaka doktor kontrolü ve bilgisi altında olmalıdır. Çatlaklar genelde kalıcı olsa da; yapılması gereken çatlakların ciltte yerleşmesi söz konusu olmadan engel olabilme yollarını bilebilmek ve bunu uygulayabilmektir.

Diğer kişisel bakım ürünlerini incelemek isterseniz aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Cilt Bakım

Güzellik ve Bakım

Abone Olun
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Mine
22 Eylül 2018 12:13

Alhydran Krem faydaları nelerdir?