Amlodis Tablet Kullananlar

Amlodis tablet göğüs ağrıları şikayeti ile yüksek kan basıncı olarak bilinen hipertansiyon hastalığının tedavisi için kullanılmakta olan bir ilaçtır.

Amlodis tablet kullanımından önce bilinmesi gerekenler;

Kalp hastalıkları, karaciğer hastalıklarından herhangi biri var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu mutlaka bilgilendiriniz. Alkol tüketimini tamamen bırakarak ilacı kullanınız aksi takdire mevcut olası yan etkilerinin ortaya çıkışı artacaktır.

Gebelikte tablet kullanımı

Gebe iseniz veya tablet kullanırken gebe kalırsanız durumunuzu doktorunuza bilgilendirmeden ilaca başlamayınız veya ilaç kullanımını durdurunuz. İlaç etkilerinin anne sütü ile bebeğe aktarılması konusunda herhangi bir bilimsel veri olmamakla beraber doktorunuza durumunuzdan haberdar etmeden ilacı kullanmayınız.

Tablet nasıl kullanılır?

Bir bardak su ile alınan tablet doktorunuz tarafından özellikle belirtilmedikç,e günde yalnızca bir defa kullanılmaktadır. Doktorunuz tarafından belirtilen dozda alınız. Doz alımında azaltmalar veya eklemeler yapılıyorsa, bu tamamen ilacın üzerinizdeki etkisini anlayabilmek içindir. İlaç kullanımı esnasında verilen diyet ve diğer programlara riayet ediniz.

Amlodis tablet yan etkileri nelerdir?

Aşağıda belirtilmiş olan yan etkilerden bir tanesine bile maruz kaldıysanız derhal en yakın hastaneye giderek durumunuzu belirtiniz ve kendinizi toparlar toparlamaz kendi hekiminize de durumunuz hakkında bilgi veriniz.

  • Baygınlık veya baygınlık hissine kapılma.
  • Göğsünüzde şiddetli sızılar oluşması.
  • Kalp atışlarınızda tutarsız azalma veya artışlar.
  • Halsizlik ve sarılık durumu oluşması.
Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Amlodis Tablet Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

cerrofen

3.7/ 5 puanladı

şımartmışsnız şımartmşş :) hem amlodis olmz zaten o yüksk tnsiyona vrliyodu..size bi atropn adrnaln çakalım:p:) - Kaynak