Amoklavin BID Film Tablet Kullananlar

Amoklavin BID Film Tablet, etken maddeleri arasında potasyum klavulanat ve amoksisilin içermekte olup, penisilin türü antibiyotikler arasında yerine almış bir antibiyotik ilaçtır. Amoklavin BID Film Tablet Etken maddeleri, vücut içerisinde yer alan enfeksiyonel bakteriler ile mücadele ederek, mevcut enfeksiyon durumlarını tedavi etmekte kullanılmakta olup; sinüzit, cilt enfeksiyonları, zatürre, yoğun üşütme, grip, nezle, idrar yollarında enfeksiyon ve iltihap gelişimleri, kulak içi enfeksiyonlar ve bronşit gibi hastalıkların tedavi sürecinde başlı başına ana ilaç veya yardımcı ilaç olarak kullanılmaktadır.

Amoklavin Bid film tablet hakkında bilinmesi gerekenler

Amoksisilin, penisilin, potasyum klavunalat, seftadizim, sefuroksim gibi maddelere alerjiniz var ise kesinlikle kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Daha önce penisilin türevindeki herhangi bir ilaç kullanmadıysanız alerjiniz olup olmadığına dair ilgili testi yaptırabilirsiniz. Doktorunuz tarafından aksi söylenmedikçe tableti kırmadan veya toz haline getirmeden bir bütün olarak içiniz.

Gebelik veya emzirmede amoklavin bid film tablet kullanımı

Henüz doğumu gerçekleşmemiş bebeğinize herhangi bir zarar vermez. Gebe iseniz veya ilacı alırken gebe kalacaksanız, durumu önceden hekiminiz ile birlikte konuşmalısınız. İçeriğinde yer alan amoksisilin ile potasyum klavulanat, süt aracılığı ile bebeğe geçme olasılığı mevcut olup bebeğinizde; ishal, vajinal enfeksiyonlar ve alerjik tepkimelere yol açabilir. Bu nedenle bebeğinize süt vermeden önce kesinlikle doktorunuza bildiriniz.

Amoklavin bid film tablet yan etkileri nelerdir?

Söz konusu muhtemel yan etkiler aşağıda sıralanmış olup bunlardan birini yaşadığınız an doktorunuza ilettikten sonra ilaca devam edip etmeyeceğiniz bilgisi size verilecektir. Doktorunuz ile irtibat kurana kadar ilacı kesiniz.

  • Mide bulantısı.
  • Deri döküntüleri ve aynı anda kaşınma belirtileri.
  • Vajinal akıntılar ve diğer enfeksiyonlar.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

3 Yorum - "Amoklavin BID Film Tablet"

Bildir

Evet bende kullandim ishal yapiyo hep boylemi devam edecek

Lanet olsun öleyim dedirtecek kadar yan etki yapan bir ilac oldu bana. Ates bas agrisi titreme üşüme. Sıtma tuttu her icisimden1. 2 saat sonra. Bana yaramadi bu ilac ve hala cok hastayim :((

Diş doktoru implant yaptıktan sonra bu ilacı yazdı. 3 gündür kullanıyorum. Ciddi biçimde ishal oldum. Bugün uzun yola çıkacağım. İlacın 7 tabletini kullandım. Kalan 7 tabletini kullanmasam olur mu? İshal edici yan etkisini nasıl önleyebilirim?
Diş eti iltihaplanmasını önlemek için ishal edici yan etkisi olmayan başka bir ilaç yok mu?

wpDiscuz

Amoklavin BID Film Tablet Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

vahey vahey

4.1/ 5 puanladı

aile hekimlerinin standart ilacı. bazı arkadaşlar ağrı kesici zannediyor ama sakın ağrı kesici diye ağrınız oldukça içmeyin. antibiyotiktir kendileri. - Kaynak


yengecindibi

3.9/ 5 puanladı

dişetinden gribe kadar her bi haltı düzelten geniş spektrumlu antibiyotik. - Kaynak


gulnur7

3.8/ 5 puanladı

arkadaşlar benim kızım 4,5 aylık vede pztesi birden öksürmeye başladı bugünde burnu tıkandı dr a götürdük amoklavin antibiyotik ve balgam sökücü verdi - Kaynak


Canates59

3.7/ 5 puanladı

Amoklavin bid'ı yutamamaktan daha kötü bisey varsa o da yariya bölüp yine yutamamaktir heralde - Kaynak


windows

3.9/ 5 puanladı

böbreklere dikkat edin . sızlarsa kesin. - Kaynak