Antepsin Süspansiyon Kullananlar

Antepsin Süspansiyon Reflü,Yemek borusu, Mide ve on iki parmak bağırsağı ülserlerinin tedavisinde güvenle kullanılmaktadır. Antepsin Süspansiyon ülserli bölgelere bağlanarak koruyucu kalkan görevini üstleniyor. Bu sayede safra asisi, mide asidi gibi saldırgan etkilerle bu bölgelerin temasıda engellenmiş oluyor ve hastalar uzun süreli rahat bir nefes alıyorlar.

İlacın Kullanımı

Doktorlar ilacı hastalara kullandırırken etkisini daha hızlı göstermesi ve uzun süreli etkili olabilmesi için yemeklerden 1 saat önce ya da 2 saat sonra almalarını öneriyorlar.

Yan Etkileri                                                                                                                                                 

Yapılmış olan araştırmalarda çok ciddi boyutlarda yan etkilere rastlanılmamıştır.

  • Midede rahatsızlık hissi
  • İshal
  • Bulantı
  • Kabızlık
  • Sırt ağrısı, bağ ağrısı ve uyku hali gibi önemsiz ve zararsız birkaç yan etkilerinin çok düşük oranda da olsa rastlanılabileceği görülmüştür.

Yine de bu tür durumlar karşısında görülen etki her ne kadar ciddi olmasa da doktorumuzla iletişime geçmemiz gerekmektedir.

İlaç İçin Gerekli Uyarılar;

Antepsin süspansiyonun diğer ilaçların emilimini engelleyebileceği düşünüldüğü için bir ara da kullanılmaması gerektiği bildirilmiştir.

Doz Aşımı ve Tedavi;                                                                                                                                                 

İlacın kullanım sırasında yanlışlıkla alınmış olan fazla doz yapılan klinik araştırmalar da her hangi bir zehirlenme vakalarına neden olmadığına rastlanılmamıştır. Ayrıca unutulmuş olan doz alımlarında tedavinin kesilmesi gerekmemekte olup, diğer doz normal saatinde alınarak tedaviye devam edilebilmektedir.

Abone Olun
Bildir
16 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Ggggg
17 Temmuz 2018 21:51

Bana doktor tok karnına dedi bi yanlışlık yoktur inşallah sanki nefes darşığı yapıyo

Rüzgar
31 Ocak 2021 16:33
Reply to  Ggggg

Bende nefes daralıyo gibi oluyor bide midemde huzursuzluk rahatsızlık oluyor

Ezgi
6 Mart 2018 20:38

Bende bu gün başladım ama doktor bana yemekten 2 dk önce içeceksin dedi ama kaç kere olduğunu söylemedi kaç kere içmem lazım günde acaba yardımcı olur musunuz?

Ggggg
18 Temmuz 2018 17:05
Reply to  Ezgi

Ben tok karnına alıyorum sizde de nefes darlığı yapıyo mu

Nergis
1 Temmuz 2017 13:23

Ben de birkaç gündür kullanıyorum ve yemek borusu ülseri ve alkalen gastrit tanısı ile. Çok kolay içilen ve hemen faydasını gördüğüm bir ilaç. Ancak bugün dışkının (ilaca başlayalı 3. gün) çok koyu yeşil renkte ve sıvı kıvamında olduğunu fark ettim. Acaba ilacın etkisi ile midedeki safrayı mı atıyorum? İlacı kullananlardan Benzer bir deneyimi olan var ise ve paylaşırsa sevinirim.
Herkese sağlıklı günler diliyorum.

Yılmaz
24 Şubat 2019 23:24
Reply to  Nergis

Reflü hastasıyım mideden boğazıma asid sıvısı gelip boğazımda tahriş ağrı oluyor bu nedenle gittiğim kbb hekimi bana Antepsin yazdı fakat 5,6 günlük kullanım sonrasında böbreklerim de ağrı oluyor ve mide bağırsakta kramp oluyor

Yılmaz duru
30 Ağustos 2016 20:45

Mide ve yemek borusundaki ülseri dahada azdırmaz mı yaranın genişlemesi yayılmasına neden olmaz mı? Daha sonra ülseri kontrol edilemez ciddi bir boyuta getirmez mi?

Antepsin Süspansiyon Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

balikci torunu

3.8/ 5 puanladı

içtikten sonra şeytan yoklaması denen şekilde bir titretme özelliğine sahip olan şurup ama tadı ne kadar kötüyse, -aslında abartmayayım o kadar da berbat değil içilebilir, naneli falan- mideye olumlu etkisi de o yönde iyi. benim mideme iyi geliyor. - Kaynak


ruvo

3.9/ 5 puanladı

ağız içi oral aftlarda da etkinliği olan ilaç. - Kaynak


yagmurgozlu

3.9/ 5 puanladı

sağol ayşecim yaa uzun zamandır iyiydim hatta bayramda bile ağrımadı çok rahat geçirdim diye sevinmiştim birazda hata bende oldu doktorum ilaçlar iyi gelmesse gel değiştiririm demişti ben gitmedim bakalım acildeki doktor mide koruyucu verdi panpast birde şurup antepsin strese bağlı gastrite iyi geliyormuş - Kaynak


tombirella

3.9/ 5 puanladı

@kekoyawa mide kanaması geçirdiğimde vermişlerdi bende artık ona bağlıyım.ama onların babası var antepsin diye bi ilaç denemelisin.. - Kaynak


bigcitylife

3.9/ 5 puanladı

bu şurup tatlı olmayan şuruplardan. içince midem bulanıyor. kusacak gibi oluyorum. ama işe yaradığı kesin. - Kaynak