Antepsin Kullananlar

Antepsin mide sorunlarının tedavisinde kullanılır. Mideyi ülsere karşı korur.

Antepsin’in etken maddesi nedir?

  • Sukralfat

Yan etkileri var mı?

Yapılan klinik çalışmalarda yan etkiler çok az ve önemsiz sayılabilecek düzeyde tespit edilmiştir. Kabızlık, hazımsızlık, ağızda kuruluk, sırtta ağrı, baş dönmesi, kaşıntı, uyku hali, deride döküntü bu yan etkiler arasındadır. Yazılanlar dışında beklenmedik bir durum olursa mutlaka doktorunuza bildirmelisiniz.

Kullanırken dikkat etmem gerekenler var mı?

Böbrek yetmezliği olanlar kullanmadan önce doktorlarına danışmalılar. Hamilelerde ise zorunlu kalmadıkça kullanılmaması öneriliyor. Emziren kadınlarda kana karışabileceği için kullanılmaması daha doğru olur. 18 yaşından küçükler için uygun değil.

Kullanım şekli nasıl?

  • Eğer ülser sorununuz kısa dönemli ise, sabah kahvaltı etmeden 1 saat kadar önce ve gece uyumadan önce içilmeli. (Günde iki tablet.) Tedavi ortalama 4-8 hafta arası sürmektedir.
  • Daha uzun tedavilerde ise gece yatarken 2 tablet içilmesi uygundur. Tedavi ortalama olarak 6 ay sürebilir.

Antepsin’i nasıl muhafaza etmek gerekir?

Oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafazası uygundur.

Abone Olun
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
sibel
18 Haziran 2019 16:48

allahım ıgrenc bırsey surubu bı faydası varsada ben hıssetmedım cunku sırtımda kırmızı kırmızı dokuntuler dehset kasıntı agızda koku tabaka halsızlık hatta vucutta koku bıle yapıyor bu ılac dıs fırcasını 2.gun kullanamıyorsunzu cunku kokuyor:( ama ıcmek zorundasınız dedı doktorumuz ben ıcmıyorum daha cok hasta etıgınden tesadufen hapını gordum su an 20 hazıradna doktoruma danısıcam acaba buna gecsem yıne o yanetkılerı bu kadar sıddetlı yasarmıyım.

Antepsin Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

hypnogaja

3.8/ 5 puanladı

ülser, gastrit, reflü vb. mide hastalıklarına çok iyi gelen bir mide ilacıdır. içeriğinde sukralfat ihtiva etmektedir. süspansiyon ve tablet olmak üzere 2 şekilde bulunabilir. tabii ki süspansiyonu çok daha iyidir. anason aromalıdır, tadı iğrençtir ancak etkisinin yanında solda sıfır kalmaktadır. - Kaynak


duma duma dum …

3.9/ 5 puanladı

hapı da bulunan ilaç. yalnız o kadar çabuk çözünen bir yapısı var ki daha ağzıma attığım an erimeye başlıyor. o hissi sevmediğim için hızlı oluyorum; bir hapı alıp su içip arkasından ikincisini alıp son suyu dayıyorum. bunların hepsini maksimum 5 saniyede yapıyorum. yararlı olacak bir şey yazmak içinse şunu söyleyeyim, iyi geliyor. - Kaynak


Asmin

3.7/ 5 puanladı

antepsin kullandim ben hep... cok da faydasini gordum.. - Kaynak


EnAmuPlatonikk

3.8/ 5 puanladı

Hergün bir şişe "Antepsin" bitirmemi gerektircek kadar ne günah işlemiş olabilirim - Kaynak