Avon Eve Alluring Kadın Parfüm Kullananlar

Avon Eve Alluring Kadın Parfüm, EDP formunda bir bayan parfümüdür. Erik, Sandal Ağacı ve Neroli karışımı ile elde edilmiştir. Kristalize – pembe şişelerde satılan ürün tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. Etki süresi 4 – 6 saattir.

Fiyatı:

  • 37 TL’den başlayan fiyatlarla.

Avon Eve Alluring Kadın Parfüm Özellikleri, Faydaları:

  • Çiçeksi ve odunsu notaların karışımından elde edilmiştir.
  • Aynı serinin vücut losyonu ürünü de vardır.

Kullanımı:

  • Günde bir iki defa temiz ten ve kıyafetlere birer defa püskürtmeniz yeterlidir.

Parfüm Nasıl Yapılır?

Parfüm, üretimi uzun yıllardır kozmetik sanayi tarafından yapılmaktadır. Oldukça fazla çeşitte ve kokuda parfüm üretimi yapılmaktadır. Parfüm üretimi, kozmetik sanayinde çeşitli kimyasal maddeler ile bitki, meyve gibi koku aramasına sahip ürünlerin özleri ile hazırlanmaktadır. Parfüm yapımında sentetik olarak hazırlanmış esanslar kullanılmaktadır. Bu esanslar arasında gül esansları hemen hemen bütün parfümlerin içerisinde bulunan bir esanstır. Piyasada bulunan çoğu parfüm gerçek esanslar yerine sentetik esanslarla üretilmiştir. Gerçek esanslarla üretilmiş parfümler çok pahalı fiyatlarla satılmaktadır.

Evde Parfüm Yapımı

Pahalı ve kimyasal ürün kullanmak istemeyen kişiler evde kedi parfümlerini üretebilir. Parfüm içerisinde bulunan zararlı kimyasalların insan sağlığı üzerine olumsuz etkileri nedeniyle parfüm kullanmayı seven kişiler evde parfüm yapımını tercih etmektedirler. Evde yapılacak olan parfüm için kullanılacak malzemeler oldukça uygun fiyata bulunabilecek doğal malzemelerdir. Sevdiğiniz kokuların esansları ve saf alkol karışımı ile hazırladığınız doğal parfümleri, ağzı kapalı bir şekilde 6-7 hafta bekletmelisiniz. Bu bekletme işlemi parfümün alkol su ve esanslarla reaksiyona girmesine ve daha uzun süre kalıcılık sağlamak için yapılmalıdır. Dinlenme süresinin sonunda hazırladığınız parfümü dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Parfümün Cilt Yüzeyine Zararları

Parfüm cilt yüzeyinde kızarıklıklara, kaşıntılara, döküntülere, alerjik reaksiyonlara ve egzama oluşumuna neden olabilir. Hassas cilt yapısına sahip kişiler, kimyasal içerikli parfüm kullandıklarında cilt sorunları yaşamaktadırlar, bu nedenle hassas cilt yapısına sahip kişiler doğal esanslar kullanırlar.

Buna benzer diğer ürünlere ulaşmak için aşağıdaki kategorilerimize bakabilirsiniz.

 

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör