Balık Yağı Kullananlar

Balık Yağı, zihinsel ve fiziksel gelişime olan katkıları ile ön plana çıkan bir besin takviyesidir. Vücut için pek çok faydaları bulunan bu gıda takviyesi düzenli ve doğru dozda kullanıldığında bağışıklığın güçlendirilmesine yardımcı olabilmektedir. Balık yağı kullananlar içinde bulunan EPA ve DHA sayesinde vücuda katkı sağlamasını beklemektedir.

Balık Yağı Fiyatı:

  • 18 TL’den başlayan fiyatlarla.

Balık Yağı Markaları, Çeşitleri:

 

Balık Yağı Faydaları ve Zararları:

  • Fiziksel – zihinsel – hormonal gelişimi destekleyici asitlerden üretilmiştir. Doğru kullanıldığında gelişimi destekleyici özellikler sunar. Toz, şurup, suda eriyebilen tabletler, klasik tabletler, kapsül formunda çeşitleri mevcuttur.
  • Balık yağı boy uzatır mı sorusu sıklıkla karşılaşılan bir sorudur. Gelişim çağında ve doğru kullanıldığında boyun uzamasına yardımcı olur. Genel bağışıklığa olan olumlu yönleri ile ön plana çıkmaktadır.
  • Balık yağı çocuklar için olan çeşitlere de sahiptir. Sağlıklı gelişimlerine yardımcı olur. Okyanus balıklarından elde edilmektedir. EPA – DHA ismi verilen yağ asitlerinden oluşmaktadır.
  • Balık yağı hapı kilo aldırır mı? Öne çıkan sorulardan biridir. Balıklardan üretilmiş yağ asitleri organik formüllü ve ek katkı maddesi içermiyorsa tek başına kilo aldırıcı etkiler oluşturmaz.
  • Kemik gelişimine yardımcı olur. Konsatrasyon arttırıcı özelliklere sahiptir. Bazı ürünlerde sadece Omega 3 yağ asidi desteği olurken bazı ürünlerde ise Omega kompleksi şeklindedir.
  • Özellikle kalp ve damar hastalıklarına yönelik olası risklerin azaltılmasına yardımcı olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak tek başına tedavi edici özelliklere sahip değildir. Bir gıda takviyesi olduğu unutulmamalı ve doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır.

Balık Yağı Nasıl Kullanılır?

  • Günde bir doz ( kapsül, tablet, şurup ) sabahları kahvaltı sonrası bol su eşliğinde kullanılmalıdır.

Bir besin takviyesidir. Tek başına tedavi edemez. Doktor izni – tavsiyesi olmaksızın kullanılmamalıdır. Yukarıda yazılan bilgiler – markalar araştırma yapılarak aktarılmıştır. Kullananlardan biriyseniz veya kullanmak istiyorsanız değerli yorumlarınızı diğer kullanıcılarımızla aşağıda yer alan YORUMLAR bölümümüzden aktarabilirsiniz.

Abone Olun
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Sümeyye
26 Eylül 2018 14:59

Ocean marka balık yağnı tercih ediyoruz ailecek. oğluma ocean balık yağı şurubunu veriyorum eşim ve ben ocean 500 mg kullanıyoruz

Esra
2 Ekim 2018 14:50
Reply to  Sümeyye

Sümeyye hanım merhaba, doktorumuz bugün bebeğim için ocean balık yağı şurup yazdı siz ne kadar süredir kullanıyorsunuz memnun musunuz?