Becovital-C Kapsül Kullananlar

Becovital-C kapsül, jenerik ilaçlar kategorisinde yer alan, yalnızca uzman doktor tarafından reçete edilebilen bir B vitamin kompleksi olup aynı zamanda C vitamini de içermektedir. Genel olarak B vitaminleri eksikliği tedavilerinde veya hastalıkla takip eden yüksek B vitaminleri ihtiyacını karşılamak üzere kullanılmaktadır.

Çeşitleri:

  • 30 ve 60 kapsül formunda, ambalajlarda.

İçerik:

  • B vitamin kompleksi, C vitamini

Özellikleri, faydaları:

  • B vitaminleri eksikliğinde, tedavi sürecinde ve hastalıklarla eşlik eden aşırı vitamin gereksiniminde kullanılmaktadır.
  • İştah kontrolü, kilo kontrolü, yorgunluk, sinirlilik, hafıza problemleri ve bunlara eşlik eden tedavi süreçlerine ek olarak kullanımı uygundur.
  • Deri, saç, tırnak, kemik, protein hastalıklarında kullanıldığında hastalık tedavisinin gereksinim duyduğu vitaminlerin sağlanmasında etkindir.
  • Günlük B ve C vitaminleri desteğini sunar.
  • Kan hücresinin yapımında aktif rol oynar.
  • Hormonal dengenin kurulmasında ve hormon bozuklukları tedavilerinde sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Kan hastalıkları neticesinde ortaya çıkan kan üretim yetersizliği ve aşırı yorgunluk durumlarında katkı sağlar.

Kullanım:

  • Doktor tarafından belirlenen adetlerle su veya meyve suyu ile tüketiniz.
Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Becovital-C Kapsül Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

BECOVİTAL YUMUŞAK KAPSÜL

4/ 5 puanladı

Farmakodinamik Özellikler: Hücrelerin hayati metabolik fonksiyonları için gerekli olan B grubu vitaminleri, karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmalarının çeşitli safhalarını düzenleyen ferment sistemlerinin esasını meydana getirir. Bileşiminde bulunan B1 vitamini; sinir sistemi fonksiyon bozukluklarını önler. Karbonhidrat metabolizmasında koenzim rolü oynar. B2 vitamini; aminoasit metabolizmasında ve dokuların normal gelişim ve fonksiyonunda rol oynar. B6 vitamini; protein metabolizmasında aminoasit dekarboksilasyonunda rol oynar. Sinir sistemi ve adalelerin normal işlev görmesini sağlar. B12 vitamini; Nükleik asitlerin sentezinde, sinir sisteminin yapı ve fonksiyonunda rol oynar. Nikotinamid; cildin ve mide-barsak sisteminin normal çalışmasını sağlar. Metabolizmada enerji sağlayan olaylarda yer alır. Kalsiyum Pantotenat; organizma için önemli bir gelişim faktörüdür. Biotin; dokularda karbondioksitin saptandığı reaksiyonları katalize eder Suda eriyen bu vitaminler, vücutta depo edilmedikleri için, yetersiz miktarda alındıklarında emilim bozukluklarında veya metabolizma hızı arttığında eksiklikleri ve buna bağlı hastalıklar kolaylıkla ortaya çıkar. Optimal etki gösterebilmesi için bu vitaminlerin organizmaya birlikte alınması gerekir. - Kaynak