Bemix Kullananlar

Bemix Film Tablet B grubu vitaminlerin eksikliği ile ortaya çıkan hastalıkların tedavisinde kullanılır. Bunların haricinde uzman kontrolü ile birlikte bazı ağız boşluğu, mide ve bağırsak hastalıklarında, kalın bağırsak iltihaplanmasında (kolit), sinir sistemi hastalıklarında, madde ve alkol bağımlılığında da kullanılmaktadır.

Kullanım alanı

  • Bemix B grubu vitaminlerin eksik olduğu durumlarda kullanılsa da B12 eksikliğinde görülen pernisyöz anemi (kanda yeterli alyuvarın üretilememesi durumu) ve megaloblastik anemi (kemik iliğindeki hücreler ve alyuvarların normalden daha büyük olması durumu) hastalığı olanlar için kesinlikle uygun değildir.

Yan Etkileri Nelerdir?

  • Bilinen olumsuz yan etkileri yok denecek kadar azdır. Nadiren de olsa özellikle yüksek dozlarda bazı kimselerde alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir.
  • Gebelikte Kullanımı için bütün ilaçlarda olduğu gibi, ilkin bir uzmana danışmakta büyük fayda vardır. Bütün vitaminlerde olduğu gibi kullanımında da vitaminler anne sütüne geçecektir.

Bemix Ampül

  • Piyasada film tabletin yanı sıra 2 ml’lik ampülleri de satılmaktadır. Dozajı ve kullanım şekline uzman hekim tavsiyesi ile karar vermek gerekmektedir.
Abone Olun
Bildir
3 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Gül
8 Şubat 2020 20:12

Dün itibariyle kullanmaya başladığım ve 2. Gününde kollarımdaki halsizliği sonlandıran ilaç. Ya çok etkili ya da ben psikolojik olarak çok iyi olduğunu düşünüyorum. Henüz bilemedim. Kullanmaya devam. Bakıp görcez.

Ömer Faruk Ertik
15 Ocak 2017 15:46

Serumun içerisine koydular. Bemix’e alerjim varmış ölüyordum. Vadem dolmamış 🙂

Semra
14 Haziran 2018 01:19

Aynısını yasadim suratın morarmis nefes alamadim karin ağrısından

Bemix Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

eyluldogan

3.8/ 5 puanladı

Benim arkadaşım bepanten ve bemix serumlarını şampuanına koymuştu bir de badem ve argan yağı koymuştu. Uzaması için kullanıyordu. saçları besliyo demişti bana. - Kaynak


terk

3.8/ 5 puanladı

eksikliğinde moral bozukluğundan, unutkanlığa kadar bir çok sıkıntı oluşturan durum. uzun süreli bir yaşantı değişikliğinden yeni dönmüş olan bünyemde eksikliği fark edilir ölçüdedir. kaliteli vitamin önerisi olan varsa çekinmesin paylaşsın. - Kaynak


kidonya

3.9/ 5 puanladı

benexol reyiz tek olur bu konuda.bir de bemiks vardı sanırım.üvey kardeşi babında. - Kaynak


hicbirseyintiryakisi

4/ 5 puanladı

unutuyorsan, halsizsen,uykusuzsan,sinirlinin kralıysan,uyuşmalar oluyorsa hemen doktora git....b12 kullanmadan önce..çünkü bu semptomlar sadece b12 eksikliğine bağlı değildir. gün içinde yediğin etten sütten bir sürü sayılan yiyecekten b12 alırsın..ancak bunları yemek de tek başına b12 eksikliğini açıklamaz yani her halükarda doktora git... durup dururken b12 alıp şişmanlama...benden söylemesi... doktora gitmeden ilaç kullanma, vitamin alma....yol su elektrik olarak sana geri döner. - Kaynak


Zeynocan

3.8/ 5 puanladı

b12 eksikliğinde halsizlik, uyuşukluk, inanılmaz ağırlık oluyo, ben de dışarıdan alıyorum. herkes ölçtürmeli değerlerinize bakın almanız gerekiyor olabilir arkadaşlar. - Kaynak