Benical Öksürük Şurubu Kullananlar

Benical Öksürük Şurubu, öksürük kesici olarak kullanıldığı gibi bronşlardaki spazmları gidermek ve solunum yollarındaki tıkanıklıkları açmak için de kullanılır.

Benical Öksürük Şurubu’nu Kimler Kullanamaz?

  • Kalp damar hastalıkları, diyabet, göz tansiyonu ve prostat sorunu olanlar ilacı kullanmadan önce bu durumlar hakkında doktora detaylı bilgi vermelidir.
  • Ayrıca 60 yaşın üzerindeki hastalar ve kronik öksürme problemi olanlar da şurubu doktor gözetiminde almalıdırlar.

Gebelik ve Emzirme Döneminde Kullanımı

Hamiler için Benical Şurup kullanımı hakkında kanıtlanmış veriler yoktur. Emziren anneler içinse kullanımı sakıncalı olabilmektedir. Her iki durumda da doktor onayı olmaksızın asla alınmamalıdır.

Benical Şurup Nasıl Kullanılır?

  • İlacı doktorun reçete ettiği dozda ve sürede kullanmaya azami özen gösteriniz ve şurubu içerken kesinlikle ölçü kaşığı kullanınız.
  • Şikayetlerinizde olumlu yönde bir değişim gözlemlenmezse veya daha da kötüye giderse doktorunuza başvurunuz. Ayrıca ilaç kullanımı esnasında kesinlikle alkolden uzak durunuz.

Yan Etkileri

  •  İştahsızlık
  •  Halsizlik, baş dönmesi
  •  Yüksek tansiyon
  •  Asabiyet
  •  İdrar yapmada zorluk çekme

Bu yan etkiler görüldüğü takdirde doktorunuza danışarak kullanıma devam edebilirsiniz. Bunların haricinde beklenmeyen etkiler ortaya çıkarsa da acilen en yakın sağlık kurumuna başvurunuz.

 

 

 

 

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Benical Öksürük Şurubu Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

goldfish

4/ 5 puanladı

insanın kısa sürede iyi hissetmesini sağlayan güzel ilaç. fakat bu süreç genelde şöyle oluyor; grip mi olacağım acaba boğazımda bir şeyler var bir halsizlik de var sanki konumuna gelip bunu içiyorsunuz. bir iki saat sonra gerçekten o ağır belirtilerin azaldığını hissediyorsunuz. fakat son aşamada gözleriniz istemdışı kapanmaya başlıyor, yani gündüz uyuyamayan insanı bile uyutur bu ilaç. sanırım yan etkisi tam olarak kış uykusu. bu yüzden de iş yerinde, çalışırken ya da ders çalışırken, bu tarz eylemlerde bulunmak zorunda iken içilmemesini önerdiğim ilaçtır. ama öyle bir durum söz konusu değilse de uyutsa bile gayet güzel iyileştirir. - Kaynak


cursed

3.7/ 5 puanladı

grip ve soğuk algınlığı için roche tarafından üretilen etkili bir ilaç, - Kaynak


melek81

3.8/ 5 puanladı

Doktoru aradım öksürük için benical kullanabilirsin dedi.. Birazdan almaya gideceğim. - Kaynak


coolpinkuu

3.9/ 5 puanladı

Cantamda kitaptan cok pastil aferin benical falan var ecza deposu gibi dolaniyorum ortalikta - Kaynak


zeytin guzelmis

3.7/ 5 puanladı

saolsun bi adet düşünceli arkadaşımın evime gelirken getirdigi hap.galiba beni deli gibi öksürten bu.sökücem öksüre öksüre öksürügü. - Kaynak