Beyaz Çay Kullananlar

Beyaz çay da diğer çaylar gibi kamelya sinensisden elde edilir. İlk görülmeye başlandığı tarih M.S. 600 yılına kadar gider. inanılmaz derecede faydalı bir çaydır. Yeşil ve siyah çay gibi çok fazla işlemden geçirilmez. az işlemden geçirildiğini rengine bakarak da anlayabiliriz.

Faydaları nelerdir?

Faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Kadınların ilgisini çeken en önemli faydası ciltlerde oluşan sarkmaların önüne geçici faydası olmasıdır. Ciltte oluşan sarkmaları durdurduğu gibi kemikler içinde oldukça faydalıdır. Anti aging yapmak istiyorsanız da çay tüketmek işinizi kolaylaştıracaktır. Birçok kişinin habersiz olduğu çayın tadı çiçeksi bir tattadır. Beyaz çay kremamsı bir yapıya sahip olup oldukça kolay bir şekilde içilebilir.

Nasıl içilmeye hazır hale getirilir?

  • Suyu kaynattıktan sonra kısa bir süre suyu bekletmek gerekir. Çünkü suyu kaynar halde çayın üstüne dökerseniz çayı haşlamış olursunuz.
  • ideal kaynama süresi 70 ile 80 derece arası değişir. Bu sıcaklıkta bir su kullandığınızda çayın keyfi çok daha farklı olacaktır.
  • Çayınıza suyu ekledikten sonra 2 dakika beklerseniz içime hazır bir hale getirmiş olursunuz. Beyaz çayın demlenme süresi de diğer çaylara göre daha kısadır. Yani sabırsız insanların tercih edebileceği çay türü . ile tanıştığınızda büyük zevk alacaksınız.
Bu sayfada yazılan tüm bilgiler üretici firmaların kendi sitelerinde yazdığı yazılar dikkate alınarak oluşturulmuştur.
Bu tarz ürünleri mutlaka doktor kontrolünde kullanınız, ilgili izinleri olduğundan emin olunuz.
Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Beyaz Çay Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

princess sparkle

3.9/ 5 puanladı

eminim daha iyi markalar vardır, bahsedilen fahiş fiyatla alakası yok çünkü bu ürünün. gayet ucuz fiyatı. ama ben bu halinin bile müptelası oldum sözlük! özellikle gece vakti, "şimdi ne çayı içsem de hem beni sakinleştirse, huzur verse, hem de uykumu kaçırmasa?" diye düşünüyorsan, çok düşünme çözüm beyaz çayda. - Kaynak


bu adamdan zarar gelm

3.9/ 5 puanladı

vazgeçemem dediğim siyah çayı iki bardakla unutturabilmiş harika çay. - Kaynak


kendikabugunda

3.9/ 5 puanladı

Kızlar bugün eski bir komşumuzla karşılaştım 3 doğum yapmıştı bayağı kilosu vardı bizim ordan taşındığında,yolda o tanıdı beni ben tanıyamadım o kadar kilo vermişki resmen 10 yaş gençleşmisti,ne yaptığını sordum diyetisyene gitmiş ve onun tavsiyesiyle beyaz çaya başlamış ondan içiyormuş günde 3-5 fincan bayağıda kaçamak yapıyormuş söylediğine göre,yoldaydık çok soramadım ne etkisi var ne işe yarıyor iştahmı kesiyor metabolizmayımı hızlandırıyor ama merakta ettim bilen varmı etkisini,faydasını? - Kaynak


yemekevitv

3.9/ 5 puanladı

Beyaz çay. Antioksidan özelliği var, kafeini çok az. - Kaynak


yottahertz

3.9/ 5 puanladı

çin de yetişen camellia sinensis bitkisinin yapraklarının güneş ışığında kurutularak elde edilen işlenmemiş çaydır. ülkemize yeni yeni geldiği için doğalını bulmak zordur. tayvan da yetişenlerin tadı daha bir başkadır. ülkemizde ise doğadan firmasının portakal çiçeklisi de güzeldir. - Kaynak