Bizmopen Kullananlar

Bizmopen, antidivaretik kapsamında bulunan bir ilaç olup genel olarak mide asit dengesinin kurulması, mide yanması problemleri ve mide hastalıklarına ek veya birebir tedavi olarak kullanılabilmektedir. Çiğneme tableti formundadır.

Çeşitleri:

  • 262 mg dozajlar ile 30 adet tablet içeren ambalajlarda.

İçerik:

  • Antidivaretik ATC

Özellikleri, faydaları:

  • Anibakteriyel formda bir mide ilacıdır.
  • Mide yanması, ekşimesi, ağrıması gibi kalıtsal veya geçici mide problemlerinin yanı sıra birçok mide asit dengesini bozabilecek mide hastalıklarının tedavi süreçlerinde de kullanılabilmektedir.
  • Midede yerleşik elektrolit dengesini kontrol altına alarak salisilik etkiler sağlar.
  • Mide mukozasında yer alan tahribatın veya mide operasyonları sonrası mide asit – baz – elektrolit dengesinin sağlanmasına yardımcı olmak üzerede kullanılabilmektedir.

Kullanım:

  • Doktor tarafından aksi belirtilmedikçe öğün öncesi, sonrası veya sırasında tek doz çiğneme tableti çiğnenilerek kullanılmaktadır.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

6 Yorum - "Bizmopen"

  Abone Olun  
Bildir
Hatice Yoldaş Zenginbal

Bir gün kullandım. Sabah simsiyah bir dille uyandım. Sakın kullanmayın. Öğleye kadar kapkara tükürdüm. Yaşadığım korku cabası. Soluğu hastanede aldım.

Ben bunu yeni aldım kullanip kullanmiycagimi bilmiyorum

Sakın kullanmayın ben kullandım 1 haftadır vücudumda kaşıntı kızarıklık nefes alma zorluğu halsizlik dilde yara tansiyon düşüklüğü hepsi bir arada geldi ben çektim düşmanım çekmesin

ticari amaçlarla üretilmiş ve ciddi yan etkileri bulunan ilaçtır. örn: dil kararması 10000 kişide 1-10 kişi yazıyor ama kullanan herkeste bu şikayeti gördüm. zamanla dili tahriş edip yarıklara sebep oluyor. zamanla da kanlı bir iltihap oluyor dilde.. uzun kullanımdan uzak durun derim!

Bu ilaç ağır bir ilaç baş ağrısı kad ağrısı ve susuzlukates basması ve kabizlik yaptı bende 1.5 ayda vucud alıştı fakat biraktigim da tekrar ayni etkileri yapti ellerimin uzeri kollarim ayaklarimin uzeri eklem agrisi ve bas agrisi yapti fakat midem cok rahat etti dislerimi karartti dilim siyah renk oldu gunde iki kez tok kullandim

20 yıldır gastrit reflü hastasıyım son bir yıldır şiddetli mide ağrısından şikayetçi biriyim endoskopi öncesi bu ilaç + mide koruyucu bir kaç ilaçla biraz rahatladım endoskopi sonucuna göre tedavim devam edecek bir çok doktora gittim kan tahlili serum antibiyotik VS bıkmıştım son gittiğim genel cerrahi bana bu ilacı yazdı yediğim gıdaların erime öğütme aşamasına yardımı olduğunu düşünüyorum