Black & Red Argan Yağlı Killi Yüz Maskesi Kullananlar

Black & Red Argan Yağlı Killi Yüz Maskesi, ürün hakkında bilgi bulunamamıştır. İçeriğindeki kilin türü belirtilmemiştir. Sadece Argan yağı barındırdığı yazılmaktadır. 400 gr içeren plastik kavanozlarda satılmaktadır. Güzellik bakım maskesi olarak uygulanabilir. Tüm cilt tiplerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

Fiyatı:

  • 9 TL’den başlayan fiyatlarla.

Black & Red Argan Yağlı Killi Yüz Maskesi Özellikleri, Faydaları:

  • Cildin arındırılması, pürüzsüzleştirilmesi ve nemlendirilmesine katkı sunabilir.

Kullanımı:

  • İnce bir tabaka halinde sürünüz ve tamamen kuruyunca bol su ile yıkayınız.

 

Cilt Lekesini Gidermenin Yolları

Cilt bakımı kadınlar açısından en hassas konulardan biridir. Yapılacak bakımlarla özellikle dış etkenlere karşı korumalar yapılmalıdır. Cilt lekeleri eğer korumasız bırakılırsa kırışmalar, solmalar başlayacaktır. Cilt lekeleri ten rengi ister açık ister koyu renk olsun her daim başa gelebilecek sıkıntılı bir cilt sorunudur. Bu durumun başlıca sebebi olarak güneş gösterilebilir. Aşırı derecede güneş altında kalındığında özellikle alın bölgesi, yanaklar da cilt kararmaları başlar. Bunun için yapılacak kişisel koruma mutlaka yüksek faktörlü kremlerle korumaktır.

Cilt Lekeleri Neden Olur?

Cilt lekeleri özellikle yaşla birlikte kahverengi lekeler, gebelikle oluşan lekeler, sivilcelerin bıraktığı lekeler şeklindedir. Cilde rengi veren melanin pigmentidir. Bunun bir bölgede yoğunlaşması demek cilt lekesi oluşumu demektir. Kimyasal içerikli ürünlerin sık kullanımı, fazla güneşlenmek, solaryum ve genetik faktörler sebeplerdir.

Cilt Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

Cilt lekeleri yok etmek için doğal yollar, kozmetik yollar ve medikal yollar uygulamaları vardır. Bir başka yöntem ise cilt lekelerini yok etmek için renk açıcı yöntemlerden biri olan mezoterapi uygulamasıdır. Mezoterapi ile deri altına vitamin gönderilerek hücrelerin yenilenmesi sağlanır.

  • Cilt lekeleri oluşumunda en önemli sebep güneş ışınlarıdır.
  • Cilt lekelerinden kurtulmak için kişisel yapılabilecek en güzel önem yüksek faktörlü korumalı kremlerdir.
  • Cilt lekelerinden korunmak için kozmetik yollar ya da medikal yollar da mevcuttur.
  • Özellikle gebelik dönemleri cilt lekeleri oluşumunda en sık rastlanan dönemlerdir.

Cilt lekeleri özellikle gebelik dönemlerinde sık sık oluşur. Bazen doğumdan sonra kaybolur bazen de oluşan bu lekeler kalıcı olur. Genelde lekeler kahverengidir. Bunların tedavi edilebilme şansı vardır. Ancak daha alt tabakalara yerleşim söz konusu olmuşsa tedavi zorlaşır. Açık tenli kişilerde bu lekelerin tedavisi olur, koyu tonlu kişilerde bu durum uzayabilir.

Diğer kişisel bakım ürünlerini incelemek isterseniz aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Cilt Bakım

Güzellik ve Bakım

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör