Boos+ Calcium Vitamin D+K Kullananlar

Boos+ Calcium Vitamin D+K, Portakal aroması ile tatlandırılmış bir sporcu besini olup 20 adet suda eriyebilen tüplerde bulunmaktadır. GDO ve katkı maddeleri bulundurmaz. Macaristan’da üretilmiştir.

Fiyatı:

  • 18 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

  • D ve K Vitaminleri
  • Kalsiyum

Boos+ Calcium Vitamin D+K Özellikleri:

  • Domuz türevi maddeler barındırmaz.

Kullanımı:

  • Günde bir defa tercihen sabah saatlerinde ve tok karnına bir bardak ılık ya da soğuk suda eriterek içiniz.

Aşağıda yazılan bilgilerin ürün tanıtımı ile alakası olmamakla beraber ürünün formülünde bulunan maddelerin ne işe yaradığı gibi bilgileri içermektedir. Editörümüz tarafından araştırılarak yazılmıştır.

Kalsiyum Nedir?

Kalsiyum, insan vücudunda bulunan bir elementtir. Özellikle vücutta kemik ve diş yapısının oluşumunda önemli rol oynamaktadır. Kalsiyum vücuttaki kemiklerin yapı taşı olarak da adlandırılmaktadır. Kalsiyum oranı yüksek olan kemik ve iskelet yapısı, kalsiyum yapısı zayıf olana göre, kırılma ve çatlamalarda daha dayanıklıdır. İlerleyen yaşlarda, kemiklerdeki kalsiyum oranın düşmesine bağlı olarak kemik erimeleri meydana gelmektedir. Kalsiyum, kemik yapısını bir arada tutan bir elementtir. Yaşlı insanlar düşüp bacaklarını kırdıkları zaman iyileşmeleri aylar sürmektedir ve hatta tam olarak iyileşemeyebilirler. Bunun nedeni kemiklerinde bulunan kalsiyum oranının ilerleyen yaşların etkisi ile azalmasıdır. Küçük çocuklar, bacaklarını kırdıkları zaman ise, çok çabuk iyileşmektedirler. Bunun nedeni ise kemiklerinin kalsiyum yönünden zengin olmasıdır. Vücutta bulunan kalsiyumun normal değerlerinden fazla olması, böbrek taşı oluşumu ve kemiklerde kireçlenmelere neden olmaktadır. Kalsiyum eksikliği bulunan kişilerde,

  • Erken yaşlarda diş çürümeleri ve kırılmaları,
  • Güçsüz kas ve kemik yapısı,
  • Raşitizm,
  • Eklemlerde ağrı oluşumu,
  • Saçların ve tırnakların yavaş uzaması ve zayıf olması gibi sağlık sorunlarına neden olmaktadır.

Kalsiyum İçeren Besinler

Kalsiyum içeren besinlerin en başında süt ve süt ürünleri gelmektedir. Kuruyemişler, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta ve balık türleri kalsiyum açısından zengin besinlerdir. Kalsiyum içeren besinler, çocuklar, büyüme çağında bulunan gençler, diş yapısı zayıf olan kişiler, hamile olan kadınlar ve vücudunda kalsiyum eksikliği bulunan kişiler tarafından bolca tüketilmelidir.

Bu tür ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız. İlaç değildir.

Buna benzer gıda takviyelerini incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimizi kontrol edebilirsiniz.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör