China Glaze Oje Kullananlar

China Glaze Oje , tırnakların daha güzel durması için tırnak üzerine sürülen bir nevi kimyasallarla meydana getirilen boya maddeleridir. İçerisinde bulunan kimyasallar ile doku arasında herhangi bir tepkime oluşmadığı için sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Ojeler, gönül rahatlığıyla tırnakların güzelleştirilmesinde kullanılabilir.

Yeni tasarım

China glaze oje’deki renk yelpazesi oldukça fazladır. Kendine has özel tırnak tasarımları ve süslemeleri yapmak için bilinen kırmızı, mavi, siyah gibi renklerin dışında karışımlar kullanılarak özel tonlar ve süslemelere sahiptir. Mat, açık, klasik, ana ve ara renklerin tamamı için ayrı ayrı seriler oluşturulmuş ve bu serilere ayrıca parlaklık, pastelize, sim gibi eklemelerde yapılmıştır.

Tırnakların sağlığı

Her ne kadar china glaze oje tırnağa bir zarar vermese de, yapısı itibari ile tırnağın hava ile irtibatını keser ve tırnağın nefes almasını önler. Uzun süreli aralık verilmeden oje sürümü yapıldığında, bu süre zarfında havasız kalan tırnak dokusu, zayıflayarak güçsüz düşer ve bir süre sonra sararmaya başlar. Böyle bir durumla karşılaşmamak istiyorsanız, oje kullanımına bazı zamanlarda ara vermelisiniz. Bu kısa süreli molalar, tırnağınızın dinlenmesi ve kendini toparlayabilmesi için tırnağınıza izin verir. Bu sayede arzu edilmeyen sararmalar da yaşanmaz.

Oje kalıcılığı ve ojenin uygulanmasındaki bazı püf noktaları

Ojeler tırnağınızın havayla irtibatını kestiği için, bu durumu engellemek için china glaze oje sürmeden evvel alta bir baz uygulaması yapmanız oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca ojeyi sürdükten sonra üzerine süreceğiniz ekstra bir baz tabakası ise, ojenin renginin uzun süre canlı kalmasını sağlayacaktır ve ojenizi dış etkilerden koruyan bir kalkan görevi görecektir.

Kullanılmayan ojeler kurur

Uzun süre kullanılmayıp şişesinde bekletilen ojeler bir süre sonra kendiliğinden kurumaya başlar. Bu durumda ojeyi sürmeye kalktığınızda kuruduğu için kolay süremezsiniz ve düzgün bir desen oluşturamazsınız. Tırnağınıza sürerken topaklanmaya başlayacak oje pürüzlü bir yüzey oluşturur.

Şık ve kolay

China glaze ojenizi uzun süreli olarak kurumadan saklayabilmek için, ürünü buzdolabının bir köşesinde saklayabilirsiniz. Buzdolabındaki soğuk ortam ojenizin kurumasını engeller ve aradan ne kadar süre geçerse geçsin pürüzsüz bir sürüm sağlar. Ürünün piyasada satılan renkleri şu an için belli renklerle kısıtlıdır. Ancak ilerleyen zamanlarda değişik renk seçeneklerinin de satışa sunulacağı beklenmektedir.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

China Glaze Oje Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

nympha

3.8/ 5 puanladı

opi, sally hansen ve orly den cok daha uzun sure dayanan oje markasidir. elde bulasik yikamaya, lavabo ovmaya, yemek yapmaya..vs bana misin demez. ozellikle mavi, yesil ve sari tonlarinda ojelerinin hastasiyiz. - Kaynak


will_of_fire_

3.9/ 5 puanladı

Çok tatlı bir china glaze marka oje aldım. Müthiş bir koyu kırmızı. - Kaynak


esyildiz

3.8/ 5 puanladı

Ben de uzun zamandır lacivert oje arıyodum china glaze in lacivert ojesi bence en güzeli. - Kaynak