Clindoxyl Kullananlar

Clindoxyl, sivilce (akne) tedavisinde uzman hekim tarafından reçete ile verilen antibiyotik içerikli bir jeldir. Ciltte bakteri oluşumu ve artmasına karşı oldukça etkilidir. Ayrıca içeriğindeki etken maddeler ile kullanımı esnasında cildin bir miktar kurumasına ve dökülmesine de neden olabilir.

 

 

Kuruyan cildin üst katmanının dökülmesi ile sivilce için çok büyük bir tehlike olan kir ve yağın da ciltten kolayca atılmasını sağlar.

Clindoxyl Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Clindoxyl kullanımı esnasında doktorun tavsiye ettiği kullanımın dışına kesinlikle çıkılmamalıdır. Özellikle genç yaştaki hastalar hızlı sonuç almak adına aceleci davranabildikleri için ilacın olumsuz yan etkileri ortaya çıkabilmektedir.

Kurumuş, tahriş olmuş ciltte kullanımı uygun değildir. Ayrıca jelin ağız, göz ve dudaklarla temasından kesinlikle kaçınılmalıdır. Temas halinde bu yerler bol su ile yıkanmalıdır.

Tedavi sürecinde ciltte tahrişe neden olabilecek kozmetik ürünlerden ve uygulamalardan (solaryum vb) sakınmak gerekmektedir.

Gebelikte Clindoxyl Jel Kullanılır mı?

Hamilelik ve loğusa döneminde artabilen sivilceler nedeniyle bir çok kadın sorun yaşamaktadır. Bu kimselerin kullanım öncesinde kesinlikle doktora danışmaları gerekmektedir.

Clindoxyl Jel Nasıl Kullanılır?

Cilt jel uygulanmadan önce hafif bir sabun ile güzelce yıkanır ve durulanır. Ardından temiz olduğuna kesinlikle emin olduğunuz yumuşak bir havlu ile tamamen kurulanır. Son olarak parmak ucu ile ince bir katman halinde sorunlu bölgelere uygulanır.

Clindoxyl Yan Etkileri

(Aşağıdaki durumlar görüldüğü takdirde acilen doktorunuza başvurunuz)

Uygulama bölgesinde aşırı kızarma, yanma ve kaşıntı.

Cildin uyuşması ve karıncalanması.

İshal ve mide boşluğunda kramp.

(Aşağıdaki durumlarla karşılaştığınız takdirde doktorunuza danışınız)

Ciltte hafif bir kaşıntı ve kuruluk.

Hafif bir kızarıklık ve yanma hissi.

 

Abone Olun
Bildir
205 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Özge
12 Ekim 2018 16:18

Ben 2 gündür kullanıyorum fakat sivilceler kırmızı lekeler birden dagıldı yüzümde, sizce kullanmalı mıyım yoksa devam mı etmelıyım ???

Sinem
19 Temmuz 2018 20:52

Merhaba bende bu jelden kullanıyorum.İlk önce gözlerim inanılmaz şekilde şisti 2 3 gün sonra geçti ve ardından göz kapaklarım 2 3 kat oldu 1 haftadır gecmiyor napabilirim önerisi olan var mı

1 24 25 26

Clindoxyl Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

tarantulax

4.1/ 5 puanladı

tam iki aydır yüzümdeki sivilceler için kullandığım jeldir ve bu sizleri bilgilendirmek üzere yazdığım ikinci entry'dir. azelderm kremle birlikte cildiye doktoru tarafından verilen clindoxyl beklediğimden daha iyi çıktı. kesinlikle ciltte kızarıklık, dökülme, kuruma ile karşılaşmadım. yatmadan hemen önce bir gece clindoxyl, bir gece azelderm (biraz kaşındırıyor) sürüyorum. şu an yüzümde neredeyse hiç sivilce kalmadı ki yukarıdaki entry'mde 13 yaşından beri kurtulamadığım sivilcelerim ve lekelerim olduğunu söylemiştim. ayrıca güneş lekelerim olduğu için yine aynı cildiyeci solante güneş kremi de vermişti. hepsini düzenli bir şekilde kullanmaya başladığımdan beri yüzüm ışıl ışıl oldu. doğrudan satış reklamı yapmış gibi oldum ama şu an çok iyi ve huzurluyum. artık aynaya baktığımda yüzüm gülüyor. not: sivilcelerin geçtiğini görenler ne kullandığımı soruyor. ilaçları söylediğimde ise, "aaa ben de alayım" şeklinde tepki veriyorlar. ben yine de doktora görünmeden kullanmamanız gerektiğini düşünüyorum. "bu iki ilaç fayda sağlar mı" diye sorup doktorun fikrini almayı ihmal etmeyin. hürmetler herkese. - Kaynak


https

3.9/ 5 puanladı

açılana kadar dolapta soğukta saklanması gerekir açıldıktan sonra oda sıcaklığında korunabilir. - Kaynak


miray90

4.1/ 5 puanladı

arkadaşlar benim alnımda küçük küçük sivilceler vardı gerçi yinede halime şükrediyorum ama çok rahatsız ediyordu beni bunun için kullanmadığım şey kalmadı artık özelliklede güneşte ışıkta aşırı belli oluyodu.herşeyi kullandım son kullandığım şeylerdende bi fayda göremeyince istanbul üniversite tıp fakültesine gitmeye karar verdim.bana geceleri sürmem için yeni çıkan clindoxylini verdi sabahta la roche posayın yüz yıkama jeliyle yıkadıktan sonra biodermanın sebium akn bakım kremini verdi sürmem için 1 ay kullandıktan sonra tekrar gel dedi.clindoxly ilk kullandığında cildini biraz yakıyo kızarıklık oluyo ama bi kaç gün kullanmayıp tekrar kullanın yine aynı şey oluyorsa tekrar bırakıp tekrar kullanın ben şu anda kullanıyorum çok memnunum cildim o kadar pürüzsüzki şimdi çok şaşırıyorum.tavsiyem size istanbul üniversitesinin dermatolojisine gitmeniz çok iyi doktorları gitmediğim doktor yüzüme sürmediğim krem kalmamıştı orası sayesinde cildim pürüzsüz oldu - Kaynak


dlrcndn

3.9/ 5 puanladı

clindoxyl diye krem var onu al gece sur sabaha sivilceler kurusun. İstenmeyen sivilcelere son. Klinik onayli. - Kaynak


sycamoregrd

3.8/ 5 puanladı

isotrexin ile birlikte kullandığım ilaçtır. bir akşam birini, diğer akşam birini sürüyorum. ilaçları yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. faydasını görmeye başladım bile hadi inşallah. doktorumun tavsiyesiyle buzdolabında muhafaza ettiğim ilaç. - Kaynak