Coraspin Kullananlar

Coraspin asetilsalisilik asit salisilat ( Hafif Ağrılı semptomlar) gurubu türlerinden bir ilaç türüdür. Hafif ağrı ve iltihaplarda ateşe yol açan moleküler yapıları azaltarak etki vermek suretiyle çalışma prensibini tamamlamaktadır. Kullanım olarak Hafif ağrılar, Ateş ve iltihap tedavisinde, Kalp krizi, felç, göğüs ağrısı ve anjiin tedavisinde kullanılmaktadır.

Etkili sistem

Coraspin her ne kadar hafif ağrılar için kullanılan masum bir ilaç olarak görülebilse de ilacın kullanımında dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle ergen çağındaki gençlerin özellikle grip ya da suçiçeği rahatsızlıklarında kesinlikle doktor tavsiyesi ile verilmesi gerekmektedir. Çünkü bu tür gruplarda yer alan Asetilsalisilik asit çocuklarda Reye Sendromu olarak bilinen ve oldukça ciddi ve ölümcül sonuçlar ortaya çıkarabilen durumlar olabilmektedir.

Etkin akışkan kan

İlacın yan etkileri olarak ise kanlı öksürük neticesinde kahve telvesi şeklinde kusma, aşırı mide bulantısı ve devamında mide ağrısı, 3 gündün fazla süren ateşlenmeler, 10 günden fazla süren bölgeseler ağrılar ya da şişmeler, Kulaklarda duyma problemleri ve çınlamalar olarak bilinmektedir. Hafif yan etkileri olarak ise mide bozulması, mide ekşimesi ve mide yanması, uykulu bir hal ve halsizlik ile uyuşukluk görülebilmektedir.

 

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Coraspin Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

encarnacion

4.5/ 5 puanladı

hamilelikte kan dolaşımının düzenli olmasını sağlamak için doktorlar tarafından reçete edilen ilaçtır. - Kaynak


lightblue

3.8/ 5 puanladı

anneannemin, hakkında kanı sulandırır şeklinde yorum yaptığı ilaç. - Kaynak


jiailingin

3.7/ 5 puanladı

hangoverlıktan kurtulma yolları:1 adet soda ve aspirin ama coraspin olandan midenizi halletmeye gerek yok sonra sade kahve ve hafif kahvaltı - Kaynak


icindeki okuze oha diyen adam

3.9/ 5 puanladı

aspirinin muadili olup yine etkin maddesi asetilsalisilik asittir. antiagregan etki gösterir. - Kaynak


Saruboceq

4/ 5 puanladı

canım bende kullanıyorum.. kan pıhtılaşmasına karşın verdi doktorum banada. bebeğe giden damarlarda tıkanıklık olduğunda Allah korusunki düşüğe veya erken doğuma sebep olabiliyor biliyorsunuz. doktorunuz anında müdahale etmiş.tedirgin olmanıza gerek yok.. - Kaynak