Crinone Kullananlar

Crinone vajinal bir jeldir ve etken maddesi progesterondur. 

Progestoren kadınların yumurtlama ve regl dönemlerinin düzenlenmesi için gerekli olan ve ciddi önem arz eden bir hormondur. Bu jel sayesinde; progeston kadınların vajinasında değişimler yaratır ve bu değişimler sayesinde de hamilelik sürecinin başlaması için gerekli olan yumurtanın rahme tutunması için gerekli olan ortamın oluşturulmasına olanak sağlar. Ayrıca bununla da kalmaz ve progeston gebelik süreci boyunca da vücudun gebelik sürecini devam ettirebilmesi için gerekli hormonsal desteği sağlar.

Doğal çözüm

Crinone vajinal jel kullanım amaçları arasında; kısırlık durumunda bu durumun giderilmesi amacıyla tedavi amaçlı kullanılır. Bunun yanı sıra vücutta eksik olan ve kadınlık hormonu olan progesteronun eksikliği durumlarında, hormonlarda oluşan dengesizlikler sonucunda oluşabilecek olan rahatsızlıkların tedavisinde, östrojen hormonunun eksikliği durumunda hormonun tamamlanması işleminde ek tedavi olarak kullanılan bir ilaçtır.

Crinone vajinal jel kullanımı sırasında bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken durumlar nelerdir. İlk olarak vajinal jelinizi hamilelik için kullanmıyor ve hamile kalmışsanız hekiminize danışmalısınız. Ayrıca da doktorunuzun önerisi olmadan da bu ilacı kullanmamalısınız. Ayrıca bu tedaviyi kısırlık için almıyorsanız da iyi bir doğum kontrol yöntemi kullanmanız tedavinizin hamile kalarak yarım kalmasını engelleyecektir. Vajinal jelleri kullanırken kan pıhtılaşma sorunu, felç geçirme ihtimalini ve göğüs de oluşabilecek iyi ya da kötü huylu hastalıkların riskini arttırabilecektir. Eğer geçmişte bu tarz rahatsızlıklar yaşadıysanız bunu kesinlikle hekiminize söylemelisiniz ve hekim önerisi olmadan bu ilacı asla kullanmamalısınız. Bu ilacı kullanmadan önce ayrıca daha önceden vajinal kanama veya tamamlanmamış düşük öykünüz mevcut ise hekiminize bu konu ile ilgilide bilgi vermelisiniz. Doktora danışmadan asla bu ilaçların kullanılmaması önerilmektedir.

Cinone vajinal jel kullanımı sırasında düşünce ve hareketlerde ciddi bozuklar oluşabileceği için araç kullanımı ya da makine kullanılan bir işte çalışılıyorsa çok fazla dikkatli olunmalıdır. Bu ilaç küçük çocuklarda asla kullanılmamalıdır. Eğer migren, astım, böbrek hastalığı, diyabet, porfirya, epilepsi, kalp hastalıkları, depresyon öyküsü gibi rahatsızlığınız varsa hekiminize bu konuda da bilgi vermeniz büyük önem arz etmektedir.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

1 Yorum - "Crinone"

Bildir

Merhaba ben hamile falan değilim doktor verdi umursamadım şimdi istiyorum kullanmayı ama nasıl kullanıldığını bilmiyorum iğnede verdi yanında tekrar doktoru arayıp soramıyorum eğer kullanan arkadaş varsa yardımcı olur mu

wpDiscuz

Crinone Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

yasayan jelibon

4/ 5 puanladı

infertilite tedavisi gören ya da riskli gebeliği bulunan kadınların kullandığı progesteran içeren ilaç. - Kaynak


sulltan

4/ 5 puanladı

arkadaslar bugun asilamamin 10.gunu. crinone jel kullaniyorum - Kaynak


MeleklerMekanic

3.8/ 5 puanladı

Progestan iğnesi ile crinone jel aynı mı - Kaynak