DermatixSi Silikon Jel Kullananlar

DermatixSi Silikon Jel Vücutta oluşan yara izi, kimi zaman kişilerde anormal olduğunu düşündükleri görüntülere yol açabilmektedir. Bu yara izlerinin kapanması ise zaman almaktadır. Özellikle yüz bölgesine olan yara izleri kişilerde estetik kaygısına neden olabilir. Yara izinden biran evvel kurtulmak isteyen kişiler, kabuk kısmını kopararak kötü bir görüntüye ve o bölgenin mikrop kapmasına neden olurlar.

Silikon Jel Ne İşe Yarar?

  • Şeffaf Silikon bir je olan, Silikon Jel vücutta bulunan yara izlerinin görünümünü düzeltmeye yarar. Kendiliğinden kuruyan şeffaf silikon jel, ipeksi ve temiz bir koku bırakabilmektedir. En büyük özelliği ise kabarmış yara izlerini yumuşatmak olan bu jel, kırmızı ve kara yara izlerinin rengini açarak vücutta kötü görüntünün önüne geçebilmektedir.
  • Hızlıca kuruyan Silikon Jel, yağsız, kokusuz ve görünmeyen bir tabaka oluşumuna neden olur. Uluslararası kullanım kılavuzlarında jelin, anormal yara izi görünümlerini engellediği belirtilir.

DermatixSi Silikon Jel Nasıl Kullanılır?

Jelin kullanımı oldukça basit ve kolaydır. İlk olarak vücutta oluşan yara izini yavaş yavaş su veya sabun kullanarak temizlemek gerekir. Temizlik işlemini gerçekleştirdikten sonra DermatixSi Silikon Jel’den bir miktar parmağımızın ucun sıkmamız gerekir. Parmağımızın ucuna sıktığımız bu az miktardaki jeli, yara izimizin üstüne süreriz. Eğer görüntüyü biraz daha kapatmak istiyorsak, işlem tamamlandıktan sonra yara izinin üzerindeki jelin kurumasını bekleyip, makyaj malzemleri kullanarak yara izinin üzerini kapatabiliriz.

 

52
Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

19 Başlık Sayısı
33 Yanıt Verenler
0 Takip Edenler
 
En İlgi Çeken Yanıtlar
En Çok Yanıt Alanlar
50 Yorum Yapan Kişi Sayısı
  Abone Olun  
Bildir
Emin Can

Kaza yaptım yüzüm arabanın camına çarptı kalıcı iz kalıcağı söylendi dermatixSi kullandım neredeyse yüzümde iz kalmadı denebilir parasına bakmadan alın herşey sağlık için.

Mehmet

Bende kaza geçirdim burnumda dikiş izi var penbelikde var işe yararmı acaba contractubex öneriyolar kararsızım ne dersin sence

Ebruayln

Hangini kullandınız acaba?

Elif

Benim sivilce izlerim vardi baya miktarda azaltti hatta 3.cu alisim bu fiyati pahali ama bence deger azaldigini gordugum hcin aldim tekrardan bence zarar gelmez dene

İlayda

Ne kadar sürede azalttı ?

burcin

merana kizim 3yasinda dijis izi icin alcam internetten alsak sorun olurmu acaba ecz cok pahali

Pinar

Yarayı olgunlastiriyomu

sinem

Kendi kategorisinde zirvede olan bir jel. dermatix tavsiye olunur.

hafız

dermatix? x nasıl okunuyor 🙁

Ruken

Dermatiks

1 3 4 5

DermatixSi Silikon Jel Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

eczaci55

3.9/ 5 puanladı

taze olmayan yanık ve yara skarlarının bakımı ve tedavisi için kullanılan jel formundaki ilaçtır. kaşıntıyı önler, derinin nemlenmesini sağlar ve renklenmelerin giderilmesinde yardımcı olur. günde 2 defa kullanılır. - Kaynak


akhyls35

4/ 5 puanladı

kole cate jeli bende kullandım. yaklaşık 1. bucuk aydır dermatixsi kullanıyorum - Kaynak


bilimhatunu

5/ 5 puanladı

@hbaharkrc ne kullandın? Ben DermatixSi jelini kullanıyorum, ama reçete ile verilmiyo işte 35 lira bayıldım. - Kaynak