Dermoday Thorex Edition Saç Kremi Kullananlar

Dermoday Thorex Edition Saç Kremi, 300 ml içeren plastik şişelerde satılan ürün saç dökülmesi ve bakımına yardımcı olabilir. Erkek – kadın kullanımına uygun olup formülde anılan bileşen ya da bitkilerden herhangi birine karşı alerjisi olanlar tercih etmemelidir. SLS ve Paraben türevi kimyasal maddeler barındırmamaktadır.

Fiyatı:

 • 36 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

 • Vanilya Yağı
 • Hindistan Cevizi Yağı
 • Argan Yağı
 • E, B3, B5 Vitaminleri
 • Keratin

Dermoday Thorex Edition Saç Kremi Özellikleri, Faydaları:

 • Şampuanlama sonrası kullanılır. ALS ve SLES bulundurmaz.
 • Tüm saç tiplerince tercih edilebilir yapıda geliştirilmiştir.
 • Saçların yumuşatılması, beslenmesi, nemlendirilmesi ve kolay şekil almasına katkı sunabilir.

Kullanımı:

 • Şampuan sonrası yeterli miktarda saçınıza dökerek masaj yapınız. Birkaç dakika bekleterek yıkayınız.

Buna benzer diğer ürünlere ulaşmak için aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Saç Dökülmesi ve Bakımı

Şampuan

Aşağıda yer alan veriler ürün tanıtımında yoktur.

Aşırı Olan Saç Dökülmeleri Hangi Hastalığın Habercisidir

Saçlar için bilinçsiz şekilde bakım uygulamak, dökülmelerine en çok sebep olan durumlardan bir tanesidir. Fakat bu tarz hatalardan dönüldüğü vakit tekrar eskisi gibi gür saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır. Bazen saç dökülmeleri, anemi, tiroit ve deri problemleri gibi rahatsızlıkların işareti de olabilmektedir. Bu nedenden dolayı saç dökülmesi kesinlikle hafife alınmaması gereklidir.Normal olan saç dökülmesi gün içerisinde 50-100 adet saç telini geçmemelidir. Ama saça hafif dokunduğunuz esnada elinize toplu olarak saç telleri geliyorsa ve alın kısmında açılmalar oluştuysa mutlaka bir uzmana gidilmesi şarttır. Peki, bu rastlanan aşırı derecede ki saç dökülmesi problemleri hangi hastalığın belirtisi olmaktadır?

Deride Oluşan Mantar Hastalığı

Saçın deri kısmında oluşan mantar hastalıkları genel olarak daha çok çocuklarda görülse de, yetişkin olan bireylerde de saç dökülmelerine neden olmaktadır. Ayrıca tedavisi uygulanmadığı zaman kalıcı şekilde kellik oluşabiliyor.

Saçkıran Hastalığı

Saçkıran problemi ağır dereceli stresli durumlarda meydana geliyor. Kirpik, kaş, saç, sakal ve tüm vücudun kıllarında bu hastalık görülebilmektedir. Stres, nörolojik faktörler ve enfeksiyon gibi etkenler bu rahatsızlığı etkilediği düşünülse de altında barınan gizli etkenler henüz tam olarak bilinmemektedir.

Hormonal Rahatsızlık

Saçların dökülmelerini tetikleyen bir hastalık türü de hormonal değişikliktir. Eğer bu hormonal bozukluk durumu uzun süreli olarak devam ediyorsa muhakkak bir uzman doktora başvurulmalıdır. Herhangi bir önlem alınmadığı takdirde kalıcı olarak saçlar seyrekleşecektir.

Vücutta Oluşan Demir Eksikliği

Vücutta oluşan demir eksikliği saçların dökülmelerin adına büyük rol oynar. Diyet programı uygulayan bir kişi yeteri derecede demir vitamini almadığı takdirde veya vücutta demirin emilimi ile alakalı herhangi bir sorun oluşmuş ise, bu durum kişiler için saç dökülmesi şikâyeti ile ortaya çıkacaktır.

Sikatrisyel Alopesi Hastalığı

Bu hastalık kalıcı bir kellik olarak gelişim gösteriyor.

 • Saçlı olan derinin pek çok bölgesine lokalize ya da yaygın olabilmektedir.
 • Bu tip rahatsızlıkta bireyin saç köklerinde kalıcı olarak hasar oluşur.
 • Bireyin önceden dökülmüş olan tüm saçlarının yerine artık tekrar saç çıkması mümkün olmayacaktır.

Oluşan bu tip problemi dermatoloji uzmanları ile birlikte ilerlemeden hızlı bir şekilde tedavi aşamasına başlanması çok büyük önem taşımaktadır.

Vücutta Yüksek Dozda A Vitamini

Vücut için yüksek derecelerde A vitamini almak da, kişilerin çok yoğun dereceli olarak bir saç dökülme problemiyle karşılaşması sonuçlanabiliyor. Fakat kişi A vitamini alımını durdurduktan sonra oluşan saç dökülmesi problemi de en kısa süre içerisinde duracaktır.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör