Desefin Kullananlar

Desefin enjeksiyon ile verilebilecek şekilde (ampul) sıvı formadır.  Solunum yolları enfeksiyonları, yumuşak doku ve deride ortaya çıkan enfeksiyonlar, kemik dokusunda ve eklem yerlerinde meydana gelen enfeksiyonlarda, immün sistemde (bağışıklık sistemi) ortaya çıkan enfeksiyonların tedavisinde ve menenjit gibi bir çok farklı sorunda kullanılır. Yeni doğanlar, penisilin ve antibiyotiğe karşı hassasiyeti olanlar için doktora başvurmadan asla kullanılmamalıdır. Desefin, film tabletlere nazaran kana daha hızlı karıştığı için ilk uygulama kesinlikle uzman kontrolü ve gözleminde yapılmalıdır. Gebelik ve Emzirme döneminde ise Desefin kullanımı ancak ve ancak doktor kontrolü ile olmalıdır.

Yan Etkileri

Desefinin içeriğindeki etken maddeler ile genelde vücut tarafından kolay tolere edilebilen bir yapıya sahiptir.

  • İshal (diyare), mide bulantısı ve kusma.
  •  Kaşınma, deride döküntü ve kızarıklıklar.
  •  Baş ağrısı ve baş dönmesi ile birlikte, çok az miktarda anlık denge sorunu.
  • Kan değerlerindeki değişme ile birlikte halsizlik, iştah kaybı, çok nadiren bilinç bulanıklığı gibi etkileri söz konusudur.
  • Hasta ilacı kullandığı süre boyunca hem kendisi, hem de çevresindekiler tarafından sürekli olarak gözlemlenmelidir. Olası belirtilerde yapılması gereken ilk iş bir sağlık kurumuna başvurmak olacaktır.

Benzer Ürünler

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

İlk Yorumu Siz Yapın!

Bildir
wpDiscuz

Desefin Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

BarisArseven

3.9/ 5 puanladı

buda bizim sf kokteyl :D içindekiler : bemiks, dekort, avil, desefin, primperan, ulcuran vs. - Kaynak


aktar83

3.8/ 5 puanladı

merhaba kızlar biz şimdi doktordan geldik prensim 256 gr 15 cm olmuş maşallah:nazar: kanımdaki gribal enfeksiyon hala devam ediyor dahiliyeci desefin 1 g flakon diye iğne verdi 5 gün kullanıp kontrole gidicem inşallah geçer sorun olmaz artık çok şükür bebeğim sağlıklı. 18 aralıkta detaylı usg var inşallah bebeğimin kalbi de organları da düzgün olur :emir_bebek: - Kaynak


BarisArseven

3.7/ 5 puanladı

buda bizim sf kokteyl :D içindekiler : bemiks, dekort, avil, desefin, primperan, ulcuran vs. - Kaynak