Dulcogas Kullananlar

Dulcogas gaz ve şişkinlik sorunları çeken bireyler için önerilen bir gıda takviyesidir. Ayrıca doktorlar tarafından sıkça talep ve kullanılması önerilen bir ürün olma özelliği de mevcut olup her sene yapılan sağlık ödüllerinde yılın inovatif ürünü almaya hak kazanmıştır. 

Neden kullanılır?

Dulcogas mide ve karnında aşırı derecede şişkinlik şikayetlerinden yakınan hastalar tarafından bu tür problemleri giderici ürün niteliği olarak tercih edilmektedir. Bunun dışında alanında uzman doktorlarca karın bölgesinden şikayet eden kişilerin ön tanısını koyabilmek için ve yine doktor tarafından belirlenen süre kapsamında kullanılması istenmektedir.

İçeriğine hangi maddeler bulunmaktadır?

 • Sorbitol
 • Nane aroması
 • Sodyum karboksimetilselüloz
 • Silikon dioksid

Özellikleri nelerdir?

 • Formülünde yer alan kıvam yoğunlaştırıcı madde ile kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağlayabilir.
 • Silikon dioksit maddesi ile şişkinlik şikayetlerini hedef alarak mevcut asit dengesini sağlamaya yardımcı olabilir.
 • İçeriğinde bulunan sorbitol; üzüm, elma, kiraz, kuru erik gibi maddelerden imal edilmekte olup, ortaya çıkan şurup vücut dengesini bozmadan mevcut şişkinlik, gaz ve asitik dengeyi oluşturucu ana madde özelliğini taşır.
 • Nane aroması ile kullanımda kolaylık sağlaması hedeflenerek her yaş grubu tarafından tercih edilmesi hedeflenmiştir.

Nasıl kullanılır?

 • Dil üstünüze bir doz alınız ve salgılanan tükürük ile birlikte eminiz. Daha sonra dilerseniz yutabilir ve su ile birlikte tüketebilirsiniz.
 • Doktorunuz tarafından özellikle belirtilmedikçe otuz günden fazla kullanmayınız. Hekim önerisi olmaksızın günde iki defadan, altı defaya kadar aç veya tok karnına değişmeksizin kullanabilirler. Daha yukarı doz için ilgili doktorunuz ile görüşmeniz tavsiye edilir.
 • Tetkikler için kullanılacaksa test yapılmasından önce iki veya üç doz ve test günü ise bir doz alınarak kullanılmaktadır.

Saklama koşulları ve yan etkileri nelerdir?

 • Bilinen yan etkisi yoktur.
 • Oda sıcaklığında muhafaza edilebilmektedir. Bunun dışında buzdolabınızda da saklayabilirsiniz.

Bu tür ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız. İlaç değildir.

Buna benzer gıda takviyelerini incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimizi kontrol edebilirsiniz.

Abone Olun
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Özge
26 Temmuz 2017 18:55

Benim çok fazla gaz sancısı şikayetim vardı. Gece uykumdan uyanıp kivraniyordum artık eczaneye gittigimde bana bu ilaci tavsiye etti. Kullandığım an sancılarım azaldı. 5. Kullanımımdan somra tamamen yok olduuu.

Meltem yılmaz
6 Mart 2016 04:33

İlacı eczaci tavsiyesi ile aldim ama açikçasi bağirsak gazina iyi gelmiyor, hatta daha kötü oldum, gazım daha da artti, şimdi doktora gidip başka ilaç alicam

Dulcogas Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

RahatYasam

4/ 5 puanladı

Yemek yeme alışkanlığınızı gaz yapacağı korkusuyla belirlemeyin. Doya doya yemek yemek için Dulcogas’ı tercih edin! - Kaynak


ubuntu

3.8/ 5 puanladı

içerdiği simetikon maddesinin köpük giderici özelliği ile etkisini mide ve bağırsakta toplanan gazı dağıtarak gösteren ilaçtır. (hap değil, ilaç) ağız yolu ile kullanılır; ağızda nane kokusu ve tadı bırakır. klinik onaylıdır ve doktorlar tarafından tavsiye edilir. midedeki gazı kolayla, sodayla veya asitli başka bir içecek yoluyla çıkarmanız kolay olabilir ancak bu bağırsak için mümkün olmadığından dolayı dulcogas tarzı ilaçları kullanmaya ihtiyaç duyulur. piyasadaki benzer ilaçlar şunlardır: luftal, metsil ve meteospasmyl rx... - Kaynak