Dulcolax Kullananlar

Dulcolax (Kabızlık İlacı) Dulcolax Yumuşak Jelatin Kapsül, kabızlık durumunda dışkılamanın daha kolay olması için kullanılan ilaçlardan birisidir. Etkisini 6 ile 12 saat arasında göstermeye başlayacaktır.

Dulcolax Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Doktor onayı olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca etkisi 6 saatten sonra görülmeye başlandığı için 12 saat kadar beklemeden tekrar alınmamalıdır.
  • Doktor tarafından farklı bir şey söylenmedi ise çocuklarda 1 veya 2 kapsül, yetişkinlerde ise 3-4 kapsül alınması gerekir. 4 yaşından küçük çocuklar için önerilen dozu doktor onayı alarak ayarlamak gerekir.
  • Kapsüllerin yatmadan önce su ile alınması önerilen kullanım şeklidir.
  • Olumlu sonuçlar alındığı için basit durumlarda bile çözüm olarak tercih edilmektedir ancak bu oldukça yanlış bir tutumdur. Çok fazla ve sürekli kullanımı kandaki potasyum miktarını artırabilir ve böbrek yetmezliğine neden olabilir.

Emzirme ve Gebelik Döneminde Dulcolax Kullanımı

  • Gebelik esnasında kullanımında hiçbir olumsuz veriye rastlanmamıştır. Ancak yine de gebe olanların kullanmadan önce doktora başvurmaları gerekmektedir.
  • Aynı şekilde emzirmekte olan annelerin kullanımında da bir sakınca görülmemiştir, ancak neredeyse tek günlük bir kullanımı söz konusu olduğu için, ilacın alındığı günden itibaren mümkünse birkaç emzirmemekte fayda vardır.

Yan Etkiler

  • Dulcolax’ın Yan Etkileri daha çok karın bölgesinde ortaya çıkan semptomlardır (kramp ve ağrı gibi) ve geçicidir. Ancak şiddetli bir acı ve farklılık söz konusu ise doktora başvurulmalıdır.

 

Abone Olun
Bildir
46 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
BİLGE KILIÇ
27 Aralık 2020 09:11

bunu kullanmaya başladıktan sonra dişlerim de çok ağır oldu ve çok hassasiyet başladı dişlerinde

Ayfer
18 Temmuz 2018 15:58

Bir haftadır kullanıyorum hiç bir faydasını görmedim bende bir etki yapmadı hala durum aynı

Cananapaydin
19 Mayıs 2018 23:19

Ben kullaniyorum cok memnunum harika bir ilac

Lemi Uguz
12 Eylül 2017 11:25

Dulcolax, taşlaşlaşmış bir kabızlık halinde başvurulacak bir ilaç değildir.Ancak sürekli, dengeli veya dengesiz seyreden barsak düzensizliklerinde devamlı olarak kullanılmalıdır.Yani yumurta kapıya dayanınca acil bir kurtuluş değil, devamlılık halinde sonuç alınan bir ilaçtır.Diğer tüm laksatiflerde görülen, spazm,karın ağrısı ve gaz gibi şikayetler Dulcolaxda minimumdur.Yine de rahatsız olursanız Flaton,Pankreoflat,Metsil,Meteospazm gibi ilaçlarla bu etkileri yok edebilirsiniz.

1 4 5 6

Dulcolax Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

nnaz

3.8/ 5 puanladı

kronik sorunu olanlarda pek bir işe yaramayan ilaç. - Kaynak


DeepBlueDeep

4.1/ 5 puanladı

Dulcolax mı Bekunis mi?:44: dulcolax bence. hem bitkisel. bu ilacı çalışan arkadaşı tanıyorum. kullananlardan şikayet alınmamış - Kaynak


caramel frappuccino

4.2/ 5 puanladı

tarafınca gözlemlenmiş ilaçtır. şöyle ki nerdeyse 2 haftadır kabız olan arkadaşım hayata küsmüş dışarı bile çıkmamaktaydı. her türlü koca karı yöntemini denemiş fakat bir haraketlenme elde edememiş. bende durumuna üzülüp gittim bi eczaneye en iyisini ver dedim. eczacı direk bunu verdi en doğalı diye. gözü dönen arkadaşım 4 tane içmiş sonra bakmış hiç bişe olmadı 2 tane daha içmiş (nasılsa doğal ya). ertesi gün bağırsaklarını tuvalette bırakana kadar afadersiniz bi güzel sıçmış. önemli not : içtikten 10 saat sonra etkisini gösteriyomuş. sabredin bekleyin. - Kaynak


dumanali

3.9/ 5 puanladı

İçinizi sadece o özgür bırakır - Kaynak


lync

3.9/ 5 puanladı

"mübarek beton musun be? çık artık içimden!" diye sindirim sisteminize olan haykırışınıza derman olan laksatif. - Kaynak