Dulcolax Kullananlar

Dulcolax (Kabızlık İlacı) Dulcolax Yumuşak Jelatin Kapsül, kabızlık durumunda dışkılamanın daha kolay olması için kullanılan ilaçlardan birisidir. Etkisini 6 ile 12 saat arasında göstermeye başlayacaktır.

Dulcolax Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Doktor onayı olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca etkisi 6 saatten sonra görülmeye başlandığı için 12 saat kadar beklemeden tekrar alınmamalıdır.
  • Doktor tarafından farklı bir şey söylenmedi ise çocuklarda 1 veya 2 kapsül, yetişkinlerde ise 3-4 kapsül alınması gerekir. 4 yaşından küçük çocuklar için önerilen dozu doktor onayı alarak ayarlamak gerekir.
  • Kapsüllerin yatmadan önce su ile alınması önerilen kullanım şeklidir.
  • Olumlu sonuçlar alındığı için basit durumlarda bile çözüm olarak tercih edilmektedir ancak bu oldukça yanlış bir tutumdur. Çok fazla ve sürekli kullanımı kandaki potasyum miktarını artırabilir ve böbrek yetmezliğine neden olabilir.

Emzirme ve Gebelik Döneminde Dulcolax Kullanımı

  • Gebelik esnasında kullanımında hiçbir olumsuz veriye rastlanmamıştır. Ancak yine de gebe olanların kullanmadan önce doktora başvurmaları gerekmektedir.
  • Aynı şekilde emzirmekte olan annelerin kullanımında da bir sakınca görülmemiştir, ancak neredeyse tek günlük bir kullanımı söz konusu olduğu için, ilacın alındığı günden itibaren mümkünse birkaç emzirmemekte fayda vardır.

Yan Etkiler

  • Dulcolax’ın Yan Etkileri daha çok karın bölgesinde ortaya çıkan semptomlardır (kramp ve ağrı gibi) ve geçicidir. Ancak şiddetli bir acı ve farklılık söz konusu ise doktora başvurulmalıdır.

 

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

40 Yorum - "Dulcolax"

Bildir

Dulcolax, taşlaşlaşmış bir kabızlık halinde başvurulacak bir ilaç değildir.Ancak sürekli, dengeli veya dengesiz seyreden barsak düzensizliklerinde devamlı olarak kullanılmalıdır.Yani yumurta kapıya dayanınca acil bir kurtuluş değil, devamlılık halinde sonuç alınan bir ilaçtır.Diğer tüm laksatiflerde görülen, spazm,karın ağrısı ve gaz gibi şikayetler Dulcolaxda minimumdur.Yine de rahatsız olursanız Flaton,Pankreoflat,Metsil,Meteospazm gibi ilaçlarla bu etkileri yok edebilirsiniz.

Merhaba bende kullandım ama faydasından çok zararını gördüm şiddetli karın ağrısı âdet olamama yani ilaç yüzünden tamamen kesildi aldığım eczaneye tekrar gittim ilacı bana tavsiye eden kız şikayetçi olunca yalandan tlf numaramı alıp başından savdı pişman oldum kullandığıma

Bu ilacı kullanıp memnun kalanlar varsa lütfen benimle iletişime geçebilir mi? rica ediyorum..

Ben çok memnum siz neden değilsiniz ben kronik kabızdım çok rahatladım hiç bir sorunum kalmadı

Kullandım çok memnun kaldım bitkisel ama gerektiğinde kullandım yatmadan önce 3 kapsül yeterli ertesi gün biraz ağrı oluyor sonra geciyor

Ben bir yıla yakındır kullanıyorum hicbir sıkıntı yasamadim devamli kullanmıyorum ama sadece tuvalete çıkma surem uzadiginda içiyorum

Ben 3 senedir kullanıyorum.Akşamları yatmadan alıyor, sabah gayet rahat tuvalete çıkartıyor..Ben 2 bazen 3 kapsül alıyorum ağrı falan olmuyor, gayet memnunum.

Surekli kullabmk zarrli degilni

Ben kullanıyorum cokta memnunum

ben kullanıyorum, 4 tane içiyorum en fazla..3 de yeterli olabilir, bünyeye göre değişir aslında…memnunum…ama vücüdü alıştırmamak en güzeli elbette…

Bu ilacın içeriğindeki jelatin ne jelatini? Domuz mu? Sığır mı? Beni ilgilendiren tek nokta bu cevap verirseniz sevinirim.

Sigir jelatini olma ihtimali cok dusuk yuksek oranda ithal malzeme ucuz fiyat cok kazanc sebebi ile tabiki domuz jelatini muadili ilaclar var domuzdan sifa olsa rabbim haram kilmazdi

Ömer sen git müsil iç birader mazallah domuz falansa direk cehennemdesin.

Çok faydasini gõrdüm.Adeta kabizliz sorunumu bitirdi gibi.

Selamlar bu ilacı kullanmaya başladığımdan beri reglim düzenli olmuyor.Devamlı gecikme söz konusu
Önceki regl dönemlerime kıyasla çok az ve koyu geliyor. Zayıflama amaçlı vücudumun dengesini altüst ettim. Siz etmeyin.

Selam Ben dede kabızlık var bu bana karnımda şişkinlik ve gaz sıkışmasıyapıyor ve şimdide bundan sebep sanıyorum sırtıma da ağrılar giriyor aynı anda sizlerede oluyormu lütfen yazın merak ediyorum .

ibs olma ihtimali yüksek araştırın.

Aynisi bendede var ama hemeroid de var bilmiyorum hangisinden oldugunu bugun aldim ilaci simdi etkisini bekliyorum

Dulcolax tüm diğer ilaçlardan daha iyi ve yan etkisi olmayan tek ilaç.Bitkisel olduğundan dolayı eczanelerde satılıp devlet ödemesini yapmıyor.İlaç İsviçrede üretilmektedir.

2 gündür kulaniyorum rahatim

Harika

wpDiscuz

Dulcolax Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

nnaz

3.8/ 5 puanladı

kronik sorunu olanlarda pek bir işe yaramayan ilaç. - Kaynak


DeepBlueDeep

4.1/ 5 puanladı

Dulcolax mı Bekunis mi?:44: dulcolax bence. hem bitkisel. bu ilacı çalışan arkadaşı tanıyorum. kullananlardan şikayet alınmamış - Kaynak


caramel frappuccino

4.2/ 5 puanladı

tarafınca gözlemlenmiş ilaçtır. şöyle ki nerdeyse 2 haftadır kabız olan arkadaşım hayata küsmüş dışarı bile çıkmamaktaydı. her türlü koca karı yöntemini denemiş fakat bir haraketlenme elde edememiş. bende durumuna üzülüp gittim bi eczaneye en iyisini ver dedim. eczacı direk bunu verdi en doğalı diye. gözü dönen arkadaşım 4 tane içmiş sonra bakmış hiç bişe olmadı 2 tane daha içmiş (nasılsa doğal ya). ertesi gün bağırsaklarını tuvalette bırakana kadar afadersiniz bi güzel sıçmış. önemli not : içtikten 10 saat sonra etkisini gösteriyomuş. sabredin bekleyin. - Kaynak


dumanali

3.9/ 5 puanladı

İçinizi sadece o özgür bırakır - Kaynak


lync

3.9/ 5 puanladı

"mübarek beton musun be? çık artık içimden!" diye sindirim sisteminize olan haykırışınıza derman olan laksatif. - Kaynak