Dymatize Casein Kullananlar

Dymatize Elite Casein Nedir?

Casein protein süt proteininden elde edilmektedir. Süt proteinin %80’ini kazein protein oluşmaktadır. Dymatize casein sütün çeşitli saflaştırma işlemlerinden geçirilerek %100 saflık oranına sahip miccelar kazein olarak elde edilmiş halidir. Bir serviste 24 gr protein içeriği ve yüksek amino asit profili ile kas kütlesini destekler. Dymatize Casein uzun emilim süresine sahip olduğu için kana yavaş karışır ve uzun süre kas dokusunu besleme özelliğine sahiptir.  Bu sayede vücuttaki katabolik sürecin önüne geçilmiş olunur. Bir kutuda 53 servis sunan Dymatize Casein Türkiye’de en fazla tercih edilen kazein proteinler arasında yer almaktadır.

Dymatize Casein Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kazein proteinler diğer protein türlerine uzun süre besleme özelliğine sahip olduğundan uzun süre besin alınamayan durumlarda ve akşam yatmadan önce alınması tavsiye edilmektedir. Spor seviyesi ve kilo göz önünde bulundurularak günlük maksimum 3 ölçek kullanımı tavsiye edilmektedir. Ara öğün olarak ya da protein diyetlerinde yoğurt veya süt ile karıştırılıp tüketilebilir.

Not: GH hormonunun salgılanmasına engel olmamak için yatmadan 2-3 saat önce alınması tavsiye olunur.

Dymatize Casein Ne İle Kombine Edilebilir?

Hacim ve kilo artışı hedefleyen sporcular için en uygun kombinasyon Dymatize Super Mass gainer ile tavsiye edilmektedir.

Casein protein uzun süre emilime sahip olan bir protein olduğu kas kütlesi hedefleyen sporcular için genelde 2. prtoein olarak kullanılmaktadır. En fazla kombinasyonu Hardline Whey 3 Matrix ile yapılmaktadır.

İçerik

Dymatize Elite Casein 1818 gr
Besin Değerleri
Servis Miktarı: 34 gr (1 ölçek)
Paketten Çıkan Servis Sayısı: 53,47
Bir Servis için Besin Değerleri % Günlük Değer
Kalori 120
Yağdan Gelen Kalori 15
Toplam Yağ 1,5 g 2%
Kolestrol 0 mg 0%
Toplam Karbonhidrat 4 g 1%
Diyet Fiber <1 g 4%
Şekerden Gelen Karbonhidrat 0 g
Protein 24 g 48%
Kalsiyum 500 mg 50%
Demir <1 mg 4%
Sodyum 210 mg 3%
Potasyum 370 mg 11%
Tescilli Enzim Karışımı 40 mg **
* Günlük değerler 2000 kalorilik diyet için hesaplanmıştır.
** Günlük değerler belirlenmemiştir.
İçindekiler: 100% Kazein, Süt Proteini Konsantresi, Kakao Ekstresi, Lesitin, Soya Fasulyesi Yağı, Sodyum Klorid (Salt), Potasyum Klorid, Doğal Çikolata Aroması, Sukraloz, Ksantan Gamı, Guar Gamı, Selüloz Gamı.

İçerik Özeti: 34gr lık tek serviste 24 gr protein. yüksek amino asit profili. bir serviste 1,5 gr düşük yağ oranı.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Dymatize Casein Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

Yalçın

4.46/ 5 puanladı

özellikle ramazan ayı için aldım ufak bi sahurdan sonra bir ölçek içiyorum ama ben bile tahmin etmiyordum bu kdar tok tutacağını. neredeyse iftarı bile unutturdu bana ki sadece bu yönden değil, spor sonrası kasa sürekli protein beslemesinden dolayı da süper bir kazein proteini.. fiyat performans isteyenler dünya para vermeyin. 2 yıllık bir sporcu olarak tavsiye ediyorum gerisi size kalmış... - Kaynak