Ecopirin Kullananlar

Ecopirin ilaç üreticileri ve tıp alanında Asetilsalisilik asit salisilat grubu ilaçlar grubundan bir ilaç türü olan Ecopirin, asetilsalisilik ( Vücutta oluşan hafif ağrılar) ağrı, iltihap ve ateşe yol açan maddeleri azaltma suretiyle çalışmaktadır.

Asetilsalisilik Özellik

Ecopirin Mudedil ağrılar, ateş ve iltihap, kalp krizi, felç, göğüs ağrısı ve anjin tedavilerinde bu ilaç kullanılmaktadır. Ancak bu ilacı kalp ve damar hastalığı ile kullanılmasında sadece doktor nezaretinde kullanmak zorunluluktur.

Ağrı Kesici ve Ateş Düşürücü

Ecopirin ilacı kullanmadan önce doktorunuza daha önce yaşadığınız Astım, Mide ülseri, Karaciğer rahatsızlıkları, Böbrek rahatsızlıkları, Kanayan ya da pıhtılaşma düzensizliği ile ilgili sorunlar, Kalp rahatsızlıkları hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Çünkü normal kullanım ile yukarıda belirtilen rahatsızlıkları bulunan hastaların doz oranları farklıdır. Tabletin kullanım şekli ise yutarak ve çiğnenen tablet olarak iki kısımda üretilebilmektedir.

Doktor tavsiyesi

Kullanımı için ilacın özelliklerini öğrenmelisiniz. İlacın doz aşımı arttığında yaptığı etkiler olarak kulaklarda çınlama, baş ağrısı, mide bulantı, halüsinasyon, hızlı soluma, ateş, baş dönmesi, istem dışı kasılmalar olabilmektedir. İlacın yan etkileri ise siyah ve kanlı bir dışkı, kanlı öksürük, aşırı mide bulantısı ve kusma, 3 günden fazla süren ateş, 10 günden fazla süren ağrı ve şişkinlik olarak bilinmektedir. Bu gibi durumlarda ilacı kullanmayı keserek en yakın sağlık kuruluşundan yardım istenilmelidir.

Kullanım alanı geniş

 

Abone Olun
Bildir
6 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Belkıznesrin
25 Kasım 2018 09:49

Gözüm pıhtı attığı için ecopirin verdiler.Bu doğru bir yöntemmidir hocam

Özlem çağlar
4 Aralık 2017 22:23

Ecopirin kullanıyorum burnum kanadı nedeni ne olabilir

Şazi Erhan
8 Nisan 2017 21:00

Ben 2014 yılında kalbe stend taktırdım. O zamandan buyana, kanımın pıhtılaşma ve kanama zamanlarına bakmadan bana dayadılar coraspini. Kontrol maksatlı en az 20 defa dahiliye, hematoloji dahil kontrole gittim. Bir Allah’ın kulu demedi ki “ya kardeşim dur senin şu kanama-pıhtılaşma zamanını kontrol edelim.” 2014 yılından buyana kendimi ölecek gibi hissediyorum. Kan değerlerin her tahlilde anormal çıkıyor. Uzun süreli kullanmayın. Kanın yapısını geri dönüşümsüz olarak tahrip ediyor. Benden söylemesi.

Cengiz
19 Nisan 2018 13:46
Reply to  Şazi Erhan

Yorumunuza tesekkür ederım Hala kullanıyormusunuz.hiç ara vermedınızmı ?.

Şazi Erhan
26 Ekim 2018 20:10
Reply to  Cengiz

ara verdim ve normale döndüm. Eğer gerçekten kanınızda aşırı pıhtılaşma sorunu varsa kullanın. Tedbir maksatlı kullanmayın. Çünkü bu tür kan sulandırıcılar direkt olarak kemik iliğini hedef alarak kemik iliğinde bozulmaya neden oluyor. Sonuçta kanın temel yapısını bozuyor. Firmalar bu tür ilaçların yan etkilerinde bilerek bunu belirtmiyorlar.

Elif çiçek
13 Şubat 2017 00:18

Merhaba benim kış aylarinda elim ayağım hiç isinmiyor arkadaşım iç dedi bir tane içtim tereddüt ettim fayda bulurmubilem iyyum herhangi bir rahatsızlığım yok icebilirmiyim

Ecopirin Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

imper

3.9/ 5 puanladı

hamilelerde kullanılan kan pıhtılaşmasını önleyici kan sulandırıcı ilaç. 100mg lık paket 1,75 lira. - Kaynak


hea aq

4.1/ 5 puanladı

aspirindir bildiğiniz non steroid anti inflamaturdır 100 mg ı günlük olarak kan sulandırıcıdır kardiyak bozuklukları olanlarda elzemdir. 300 mg ını ise kalp krizi sirasinda ciğnetirseniz yanınada clexane yaparsanız şifadır. baş ağrısına ateşe şuna buna birçok şeye gider. enteresan bir not aktarayım size bu aspirinin etken maddesini bulan adam ağrı kesici olarak üretmiştir bu maddeyi sonrasında eşsiz bir molekül olduğu ortaya çıkmıştır klinik tecrübelerle. bu zat ı muhterem aspirin öncesinde'de yine bir ağrı kesici üretmiştir labrtuarın da o ağrı kesici piyasaya sürülüyor gayet etkili ama bağımlılık yapıyor piyasadan toplanıp ilaç lisansı iptal ediliyor. asıl karlılık oranı yıllardır yükselen en karlı eski ilacı budur bu alman vatandaşın o ilaç -eroin'dir. - Kaynak


Merve2561

4/ 5 puanladı

Kızlar bugün doktora gittim cok sükür bebeğimin kalp atışlarını duydum.Size bunla ilgili birşey soracaktım.Doktor kesemiz cok az birazcık kücük dedi.Onun icin günde bir tane ecopirin kullan dedi. Annemde aspirin düşük tehlikesi yapar alma diyor. Birde salak eczacı ecopirin yerine coraspirin vermiş.Napmalıyım?İkisi aynımı? coraspin ve ecopirin aynı farmolojik özelliklere sahip ilaçlar. dr. guvenmelisin ben kan sulandırıcıların en etkilisi olan plavix kullanıyorum üstüne coraspin ve diltizem bebeğim düşmedi ki kızkardeşim de hamile düşük yapma riski var ona aspirinle prolaktini birlikte verdi sen düşün gerisini artık - Kaynak


flzertrk

3.8/ 5 puanladı

bir aylık dozu var bunu veremezsin diyip hastaya coraspin 30tb verdirmeyen sistem, gelip amcaya bi anlatsa ya ecopirin'le aynı bu diye.. - Kaynak


baseskool

3.9/ 5 puanladı

üstünde eşşek kadar antiagregan yazar. - Kaynak