Eda Taşpınar Beyaz Ten Kullananlar

Eda Taşpınar Beyaz Ten, 200 ml içeren şişelerde satılmaktadır. Beyaz tene sahip bireyler için geliştirilmiş bir bronzlaştırıcı olup cildin doğal bronzlaşmasının desteklenmesinde kullanılmaktadır. İçerik bilgisine dair bir veri bulunamamıştır. Cildin yatıştırılmasına katkı sunar. Eda Taşpınar Beyaz Ten kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler.

Fiyatı:

  • 39 TL’den başlayan fiyatlarla.

Eda Taşpınar Beyaz Ten Özellikleri, Faydaları:

  • Tüm cilt tiplerinde kullanıma uygun olup sadece beyaz tenliler için tasarlanmış bir bronzlaştırıcıdır.

Kullanımı:

  • Güneşe çıkmadan önce ve güneşlenme sırasında yeterli miktarda cilde yedirerek uygulayınız. Terleme – suya girme gibi faaliyetler sonrasında kullanımı tekrarlayınız.

UVA Nedir? UVB Nedir?

  • Güneş ışınları UVA ve UVB olarak ikiye ayrılmaktadır. UVA ışın derinin en alt katmanlarına kadar ulaşabilen güneş ışınıdır. UVB ışınlar ise derinin en üst katmanına yüzeysel olarak etki eder. UVB ışınların zararları tene foto yaşlanma – leke – kırışıklık – yanık olarak zuhur edebilmektedir.
  • Rüzgarlı hava koşullarında UVA ışınları normal hava şartlarına göre daha fazla zararlı olabilmektedir. Halk arasında bunun tersi bilinse de bu tamamen yanlış bir görüştür.

Güneşsiz Bronzlaşma Nedir?

  • Self Tanner adı verilen kimyasal türdeki maddelerin cilde sürülerek yapay ışınlara maruz bırakılma durumudur. Yapay bronzlaşma işlemleri ortalama 3 – 10 seans arası sürmekte olup UV hasarına neden olmaz.
  • Yapay bronzlaşma işlemleri yapılsa da güneş koruyucu ürünler uygulanmaya devam edilmelidir.

Bronzlaşma Nedir, Nasıl Oluşur?

  • Doğal güneşlenme sırasında vücudumuz Serotonin adlı mutluluk hormonu salgılar. Bu hormon bronzlaşmanın kuvvetlendirilmesine destek olur. UV ışınları ise cildin amino asit değerleri ile tepkimeye girerek Melanin seviyesini arttırır. Melanin artan dokular sarı – kahverengi renge dönük lekeler oluşturarak bronzlaşma sağlanır.

Buna benzer diğer güneş koruyucularını incelemek isterseniz Güneş Kremleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör