Egos Killi Wax Kullananlar

Egos Killi Wax, 100 ml içeren kırmızı plastik kutularda satılmaktadır. Saç şekillendirme hizmeti için üretilmiş olup tutuş seviyesi 2’dir. Tüm saç tiplerinde tercih edilebilir. Detaylı formül bilgisine ulaşılamamıştır. Saçlardaki fazla yağın emilmesine yardımcı olabilir.

Fiyatı:

  • 23 TL’den başlayan fiyatlarla.

Egos Killi Wax Özellikleri, Faydaları:

  • Saçın daha mat – doğal görünmesine katkı sunabilir.
  • Neme karşı dayanıklı yapıdadır.
  • Paraben içermemektedir.
  • Uzun süreli güçlü tutuş imkanı sunabilir.
  • Doğal killerle güçlendirilmiş bir içeriğe sahiptir.

Kullanımı:

  • Nemli saça dağıtarak saçınızı şekillendiriniz.

 

Wax Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Üretilir?

Wax, Türkçeye İngilizceden geçen bir kelimedir. Wax’ın doğal anlamı Balmumu olarak tanımlanabilir. Ana maddesi de çoğunlukla balmumundan oluşan waxlar saçları şekillendirici ürün gruplarının da en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Temel bir şekillendirme ürünü olan wax yapısı itibariyle saçlarda çok iyi sonuçlar verebilmektedir. Tasarıma önem veren ve saç görünümüne dikkat eden kişilerin kullandığı wakslar, sabitleyici ve kalıcı özelliklerinden dolayı oldukça sık tercih edilir. Jöle ve spreyin ardından sonra en fazla tercih edilen saç şekillendirici ürünü waxtır. Özellikle futbolcuların müsabaka sırasında kullandıkları waxlar saçların her türlü müdahaleye karşı dayanıklı olmasını sağlayarak olumlu bir sonuç verir. Genelde erkekler tarafından tercih edilmesinin sebebi mat bir görünüme sahip olması ve doğal görünmesidir. Uzun süre kalıcı etkisinden dolayı da oldukça yoğun bir kullanım alanına sahiptir. Wax kıvamı itibarıyla Balmumu görüntüsünü andırır. Bu nedenle çok fazla kullanıldığı durumlarda saçta kalıp benzeri bir görüntü yaratır. Bundan dolayı wax kullanımı çok az miktarda uygulandığında daha başarılı sonuçlar elde edilmesi mümkündür.

 

Waxta Kullanılan Madde İçerikleri

Waxlar kullanım amacına göre birçok farklı çeşitte üretimi bulunan saç şekillendirici ürünlerdir. Her ortama uyum sağlaması amacıyla içeriğinde kullanılan malzemeler değişkenlik gösterir. Bütün waxlarda genel olarak kullanılan malzemeler aynıdır. Yoğun olarak tercih edilen malzeme Balmumu ve parabendir. Bununla birlikte şekillendirici etkiye sahip ürünler ile birlikte karıştırılarak uygun kıvama getirilir. Bir süre bekleme işlemi gören vakslar yoğunlaşarak bugünkü kullanım halini alır.

Waxların içeriğinde; gliserin, likit parafin, steril alkol, vazelin, gliseril mono stearat, stearik asit ve cefeareth bulunur. Bu ham maddelere ilave olarak; katgon cg, dimethicone gibi koruyucu tarzda esans ve boyalar karıştırılmaktadır.  Bu ürünler birleştirilerek ısıya bırakılır. Uygun kıvamı aldıktan sonra waxlar kullanıma hazırdır.

Wax Saçlarda Nasıl Kullanılır?

Öncelikle waxın kullanılması için saçların temiz ve yeni yıkanmış olması gerekmektedir. Kirli saçlarda wax kalıp gibi bir görüntüye neden olur. Bir fön fırçası yardımıyla uygulanacak wax, saçlara bezelye tanesi kadar tercih edilmeli ve saça iyice yedirilmelidir. Fön makinesi eşliğinde fön tarağı kullanarak şekillendirecek saçlar daha başarılı olmaktadır. Waxların saç dökücü etkisini ortadan kaldırmak için kaliteli markalar üzerinden tercih yapılması oldukça önemlidir. Piyasada bulunan birçok wax çeşidi ucuz fiyata satıldığından saçlara zarar verebilir. Bu anlamda içeriği kontrol edilerek tercih edilen waxlar daima saçta istenilen başarıyı yakalamaktadır.

Waxtan en doğru sonucun alınabilmesi için en uygun wax tercihini yapmak oldukça önemlidir. Yumuşak saç modelleri için daha sağlam bir yapıya sahip olması amacıyla sert özellikteki waxlar tavsiye edilir. Saçlar Eğer geriye doğru şekil veriliyorsa ve ıslak bir görünüm isteniyorsa, orta düzeyde wax önerilir. Kolay Kullanım özelliğinden dolayı waxlar çantalarda bile rahatlıkla taşınarak her an kullanılabilir bir özelliği sahiptir.

Buna benzer diğer ürünlere ulaşmak için aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Saç Dökülmesi ve Bakımı

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör