Ella Ertesi Gün Hapı Kullananlar

Ella Ertesi Gün Hapı Korunmasız ilişkiden sonra 5 güne kadar kullanılabilen Ertesi Gün Hapı Ella kullananlar ve yorumları ile sizlerleyiz.

Daha önceden piyasada olan ertesi gün hapları korunmasız ilişkiden 72 saat sonrasına kadar bazı durumlarda gebeliği önlüyordu. İlk saatlerde alınan ertesi gün hapları %90’ın üzerinde koruma sağlarken, ilacı içtiğiniz süre ne kadar gecikirse koruması da bir o kadar gecikiyordu.

Fransız ilaç firması HRA Pharma, çiftlerin bu şikayetlerini duymuş olmalı ki, korumasız ilişkiden sonraki 5 güne kadar içilen ertesi gün hapı üretti. Ella’nın etken maddesi ‘Ulipristal’, yumurtalıklardan yumurta atılımını gerçekleştirmektedir. Diğer ilaçlar gibi Ella’nın da gebeliği önlemesi kesinlikle %100 değildir. İlk saatlerde veya ilk günde alınan ilaç sonraki günlere nazaran çok daha etkilidir.

Ella Ertesi Gün Hapı Ella’nın Yan Etkileri Nelerdir?

Mide bulantısı, kasık ve alt karın ağrısı, baş dönmesi, adet düzensizliği bilinen ve en çok görülen yan etkileridir. Bu etkileri yaşamanız gebe kaldığınızı yada var olacak gebeliği engellediği anlamına gelmez.

Ella Kullanırken Nelere Dikkat Edilmedir?

Ertesi gün haplarını sık sık kullanmanız önerilmemektedir. Bir aylık adet döngüsü içinde 1 kereden fazla kullanılması bazı sağlık problemlerini doğurabilir. Şiddetli karaciğer rahatsızlığı olanların Ella kullanmaları önerilmez. Ella kullandıktan sonra yeniden cinsel ilişkiye girerseniz, Ella son ilişkinizde etkili olmayacaktır. Adetiniz 7 günden fazla geciktiyse, karı ağrısı, göğüslerde sızlanma, mide bulantısı ve sık idrara çıkma gibi şikayetleriniz mevcutsa mutlaka doktora gidip kan testi yaptırmanız gereklidir.

Zayıflama Kategorisindeki ürünler için aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Zayıflama Çayları

Zayıflama Ürünleri

Zayıflama Yardımcıları

Ertesi Gün Hapı Ella Kullananlar arasındaysanız, ya da merak ettikleriniz varsa yorum kısmından yazabilirsiniz.

Önemli Uyarı: İlacın yan etkileri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ella’yı sürekli korunma yöntemi olarak düşünmeyiniz. Ayrıca, gebeliği önleyici etkisi de %100 değildir.

 

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

4632 Yorum - "Ella Ertesi Gün Hapı"

Bildir

Merhaba, 21 temmuzda adetim bitmiş kahverengi akıntılarım oluyordu. 22 temmuzda ise nişanlımla konunmalı bir şekilde sürtüştük. Onda prezervatif vardı benim de üzerimde kıyafetler. Nişanlım boşaldıktan sonra prezervatifi attık, penisini ıslak mendille sildik. Fakat elini de aynı mendile sildiğini söyledi. Bundan yaklaşık 1 saat sonra ellerini vajinamda gezdirdi. Hamilelik riskim var Mıdır? Ella kullanmalı mıyım?

Böyle bir hamilelik söz konusu bile değil.

Erkek arkdasimla arkadan üzerime yatarak ve korunarak sürtünme yaşadık ama prezervatif kaymış tam çıkmamış iken gördük adet bitimiminden bir gün sonrayfi hamilelik şansı çok düşüktü ama biz gene isi sansa bırakmak istemedik 18 saat sonra ilacı kullandım hic bir yan etki görmedim uç saat içinde kusma olsun kaşık ağrıları olsun bugün yarin adet olucam diye umuyoruz çünkü hem günü geldi hem goguslerim açıyor karnın agriyor ve sivilcelerim çıkıyor sizce normal birşey değil mi kızlar

ella kullanıldığında bebek ne kadar süre emzirilmemeli ?

120 saat diyor ama benim bebek çok arsiz duramadı memesiz oyuzden verdim.hiç sıkıntı yaşamadık çok sukur

arkadaşlar, kusmaktan korktuğum için ella içmek istemiyorum şuan ilişkinin 2.günü.. ilişki sırasında eşim dışarı boşaldı sonra da havlu ile temizleyip devam etti, acaba hamile kalma olasılığım var mıdır ?

HAMİLE KALMA İTİMALİNİZ VAR

ACİLLL CEVAP 24 yasındayım sevgilimle ilişkiye girdik ilişki sırasında kondom çıktı sperm kaçmış olabilir. ilişkiden 1 saat sonra ella kullandık 1 ay geçti üzerinden 2 kez zamanı gelmeden adet gördü sizce hamile olma olasılığı nedir

Gelen kanamalar ilacın yan etkisi olabileceği gibi yerleşme kanaması da olabilir. Bu konudaki detaylı bilgiye ulaşabilmek için lütfen adet kanaması ile yerleşme kanaması arasındaki farkı araştırıp teşhisi koyunuz.

25 yaşındayım nişanlım 22 yaşında 21 haziranda ilişkiye girdik içine boşalmadım ama korunmasız olduğumuz için ertesin gün önlem amaçlı ella kullandı adetini düzenli bir şekilde gördü 6 temmuzda tekrar ilişkiye girdik içine boşalıp boşalmadığımdan emin olmadığımız için bulaşmış olabilir korkusuyla ertesi gün tekrar ella kullandı adet dönemine yakın 15 temmuzda korunup ilişkiye girdik yalnız prezarvatif içinde kaldı tekrar hap kullanırsa faydası olur mu ya da hamile kalır mı? ACİLL YARDIM LÜTFEN

Ella ertesi gün hapını aynı adet dönemi içerisinde yada yakın süre zarfları içerisinde kullanmak için lütfen doktorunuza danışın. Aksi takdirde istenmeyen neticeler peydah olabilir.

Acil yardim lütfen yan etkisinin 3 gün süreceği söyleniyor nasıl dayanacak ben

İçtikten 4 saat snra kustum ve saat gece 2dede kustum sizce nasıl olacak bu is ?

Erkek arkdsmla ilişkiye girdik içime bosaldigini söyledi aradan 23 saat geçti ella kullandim yan etki yapti midem bulaniyo sizce hamilemym ?

Midenizin bulanması tamamen ellanın yan etkisi Aysun hanım. Şayet hapı içtikten sonra 4 saat içinde kustuysanız ikinci bir hapı kullanmak için lütfen doktorunuza danışınız. Zira kusma o süre zarfı içerisinde gerçekleşti ise ellanın bir etkisi olacağını düşünmüyorum

merhaba arkadaşlar, erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ve içime boşaldı. ilişkiden 11 saat sonra ella’yı kullandım. ilişkiye girdiğimiz gün adetimin son günüydü. hamile kalma olasılığım varmıdır? acil cevap verirseniz sevinirim.

Eğer bahsettiğiniz gibi adetiniz henüz bitmemiş ise zaten bu dönemde hamile kalmanız söz konusu dahi değil.

wpDiscuz

Ella Ertesi Gün Hapı Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

Yüz

3.4/ 5 puanladı

48 liraya reçetesiz satılan ilaç. minik tek tablet ama etkiliymis. çok zaruri olmadan bence kullanılmamalı, öncesi için önlemler almak en mantiklisi. yılda iki kereden fazla kullanmayın, hormon dengesini bozuyor diye uyarıları var. ilacın ismi ella türkiye de başka bir ilaç yok suan için. - Kaynak


Katilkim

4/ 5 puanladı

hayat boyu pişman olmanıza engel olacak bir buluş ve şekerleme olmadığını unutmayın. - Kaynak


Nucifera

4.2/ 5 puanladı

ben zamanında adet oldum, sanırım ella kuvvetli bir ilaç, çok korkmayın içinizi ferah tutun, en kötü ihtimalle eczaneden test alıp yaparsınız, ama hamile olmanız düşük ihtimal... - Kaynak


Birmucide

1/ 5 puanladı

adetim beş gün geçti,sonuç hamileyim,ella işe yaramadı.Allah sağlıklı bir bebek versin artık - Kaynak


GizliKullanıcı

2/ 5 puanladı

Çok kötü bir ilaç.. Gebeliği çok iyi önlüyor ama bende vajinal kaşıntı ve akıntı yaptı. Kabus gibi bir hafta geçirmeme sebep oldu. Yani çocuk doğursam daha iyiydi dedim. Bir daha asla. - Kaynak