Esomed Biotin Kaş Kirpik Serumu Kullananlar

Esomed Biotin Kaş Kirpik Serumu, ana etken maddesi Biotin olup yardımcı bileşenlerine dair ( var ise ) bilgilere ulaşılamamıştır. Kaş ve kirpik bakımı için geliştirilmiş olan ürün kadın – erkek kullanımına uygundur. Formülde anılan maddelerin genel özelliklerini barındırır. İlaç değildir, kişisel bakım ürünüdür.

Fiyatı:

  • 26 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

  • Biotin

Esomed Biotin Kaş Kirpik Serumu Özellikleri, Faydaları:

  • H Vitamini ya da B7 Vitamini olarak anılan Biotin içeren bir bakım ürünüdür. Bu maddenin sağlayabileceği imkanları tanıyabilir.

Kullanımı:

  • Günde bir defa makyajdan arındırdığınız ve hijyenini sağladığınız kaş ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Durulama gerektirmez. Durulama yapmak istiyorsanız en az yarım saat bekletmeye çalışınız.

Aşağıdaki veriler ürün tanıtımına ait olmamakla beraber ürün formülünde yer alan maddeler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kullanıcılarımız için editörümüzce araştırılarak konuya eklenmiştir. En sağlıklı bilgiyi yalnızca doktorunuzdan edinebileceğinizi önemle hatırlatırız.

Biotin Nedir? Ne İşe Yarar? Hangi Besinlerde Bulunur?

  • Halk arasında ve sosyal medyada Güzellik Vitamini olarak anılan bu vitamin suda çözünebilen ve B grubu vitaminlerden biridir. Bir diğer adı H vitaminidir.
  • İnsan bedenindeki Şeker – Karbonhidratların parçalanmasında kullanılan enzimlerdeki temel bileşenlerden biridir.
  • Bu maddenin eksikliğine dair belirtiler şu şekildedir; kaslarda kuvvet kaybı, ağız kenarlarında çıkan küçük yaralar, mantar hastalıkları, saç – sakalda dökülmeler – seyrelmeler, anemi.
  • Bir insanin günlük biotin ihtiyacı ne kadar? Bu oran insandan insana, sağlık düzeyine, ilaç kullanıp kullanmadığına ve daha pek çok nedene – koşula göre değişim göstermektedir. Dolayısı ile en az 15 en fazla günlük 100 mcg oranına kadar bitoin ihtiyacı gerçekleşebilmektedir. Bu oran Avrupa Bilimsel Gıda Komitesince duyurulan bilgiye dayanmaktadır.

Buna benzer diğer ürünlere ulaşmak için aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Saç Dökülmesi ve Bakımı

Şampuan

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör