Essence You Better Work Tindet Day Cream Kullananlar

Essence You Better Work Tindet Day Cream, 30 ml içeren plastik merhem tüplerinde satılan ürün renkli nemlendiricilerden biridir. Gündüz bakım kremidir. Suya dayanıklı yapıda geliştirilmiş olup cildin daha güzel görünmesine katkı sunabilir.

Fiyatı:

  • 29 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

  • Titanyum Dioksit
  • Gliserin
  • Metikon
  • Demir Oksit

Essence You Better Work Tindet Day Cream Özellikleri, Faydaları:

  • Cildin nemlendirilmesi ve daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olabilir.
  • Mat efektlidir.
  • Doğal görünümlü bir makyaj görüntüsü elde etmeye destek olabilir.
  • UV korumasına hizmet sunabilir.

Kullanımı:

  • Temiz – kuru cilde hafifçe yediriniz.

Buna benzer diğer kişisel bakım ürünlerini kontrol etmek – incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimize bakabilirsiniz.

Kremler ve Nemlendiriciler

Cilt Ürünleri Hangi Sıra İle Kullanılmalıdır?

Cilt bakımı en önemli konulardan birisidir. Ancak genellikle ihmal ettiğimiz ve zaman ayırmadığımız bir konudur. Genellikle cilt bakımında nemlendirici, temizleyici kullanarak cilt bakım kısmımızı tamamlıyoruz. Bu şekilde bir bakım yapıldığı zaman cilde tam bir bakım yapılmış olmaz. Özellikle de cilt konusunda bazı şikâyetleriniz bulunuyorsa ve sürekli makyaj yapıyorsanız cildinize bakım yapmanız gerekir. Ancak cilt bakımında doğru ürünleri doğru sıra ile kullanmak gerekir. Bu sayede tam ve doğru bir cilt bakımı yerine getirilmiş olur.

Öncelik Cilt Temizliği

Cilt bakımına başlarken yapılması gereken ilk olay cildin temizlenmesidir. Bu sayede cilt kir ve fazla yağından arınır. Ölü derilerinin de temizlenmesi nedeni ile uygulanacak olan ürünler cilde fayda sağlamaya başlar. Cilt temizleme işlemi yerine getirilirken jel ve micellar suyun faydalanılabilir. Jeli kullanarak yüzünüzü temizlemeyi tercih ediyorsanız yüzünüzü yıkamanız gerekir. Eğer tercihiniz micellar su ise o zaman pamuk ile yüzünüzün temizliğini yerine getirebilirsiniz. Garnier Çift bazlı micellar suyunu tercih ederseniz içerisinde yer alan argan yağı cildin nemlenmesine yardımcı olur.

Tonik Önemli Bir Adım

Tonik çok fazla önemsenmeyen bir adımdır. Ancak tonik cilt bakımında en önemli adımlardan birisi olur. Yüz temizliğinin üzerine kullanılan tonik uygulaması ürünleri desteklemesinin yanı sıra cildin nefes almasını da sağlar. Yağlı bir cilt yapınız var ise tonik cildinizde bulunan fazla yağlardan kurtulmanızı sağlar. Aynı zaman da geniş gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Kiehl’s’ın Calendula Herbal-Extract cildinizin rahatlamasına yardımcı olur.

Lokal Uygulama Yerine Getirilmelidir

Cildin temizlenme işleminin yapılmasının ardından ciltte bulunan lokal kısımlara bakım uygulanır. Kişilerin sivilce sorunları varsa ve cilt lekeleri bulunuyorsa leke önleyici krem kullanılmalıdır. Cilt bakımındaki bir sonraki kısma geçmeden önce beş dakika bekletilerek cildin ürünü tam olarak emmesi sağlanır.

Serum Aşaması

Serum aşamasının nemlendiriciden önce kullanılması gerekir. Nedeni ise yüksek oranda konsantrasyon bulunmasıdır. Ciltte hızlı emilen serumlar nemlendiricinin etkisinin artmasına yardımcı olur. Ancak cildin ihtiyacına uygun bir serumun tercih edilmesi gerekir. Serum ciltte bulunan doğal ışıltının öne çıkmasına yardımcı olur. Aynı zaman da cildin gençleşmesine yardımcı olur. Lancôme Advanced Genifique serum cilt yönünden faydalı ürünler arasındadır.

Cilt Yağı ve Nemlendirici Aşaması

Cilt bakım aşamasında diğer bir aşama cildin nemlendirilmesi aşamasıdır. Serumun cilt tarafından tam olarak emilmesinden sonra nemlendiricinin uygulanması gerekir. Cilt türüne uygun bir nemlendiricinin seçilmesi gerekir. Bu sayede cilt bütün gün nemini korur. Nemlendiricinin sadece yüz bölgesine değil boyun bölgesine de uygulanması gerekir. Ultra Facial Cream nemlendirici olarak önerilebilecek bir üründür. Cildin yirmi dört saat nemini korumasına yardımcı olur. Cilt bakım yağı tercih ettiğiniz bir ürün ise o zaman Loreal Paris mucizevî yağ önerilebilecek ürünler arasında bulunur. Yağın düzenli olarak kullanılması durumunda cilt sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Göz Çevresi Unutulmamalıdır

Cilt bakımında son aşama göz çevresi bakımıdır. Göz çevresi, yüz bölgesinde en hassas olan alanlar arasında yer alır. Ekstra bir bakımın yapılması gerekir. Göz çevresinde yer alan ince çizgiler ve kırışıklıkların giderilmesi için doğru bir kremin tercih edilmesi gerekir. Uygulamanın direk olarak göz altına değil elmacık kemiği üzerine yapılması gerekir. Çünkü göz çevresinde bulunan damarların çoğu bu bölgeden geçer. Bu sayede kremin daha hızlı işe yaramasına yardımcı olur.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör