Eurho Vital Chrom Kullananlar

Eurho Vital Chrom, 200 mcg dozajında üretilmiş Krom minerali içeren takviye edici gıdadır. İlaç değildir. Sadece yetişkinler tarafından kullanılmalıdır. Almanya’da üretilmiş olup 90 adet tablet içeren ambalajlarda satılmaktadır.

Fiyatı:

  • 54 TL’den başlayan fiyatlarla.

Eurho Vital Chrom Özellikleri:

  • Krom mineralinin gerekli olduğu durumlarda doktor kontrolünde tüketilebilir.

Kullanımı:

  • Aksi belirtilmedikçe günde bir tablet tok karnına ya da yemek esnasında su ile birlikte alınmalıdır.

Aşağıda yer alan bilgiler ürün tanıtımında yer almaz. Ürünün içeriğinde yer alan maddeler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kullanıcılarımız için editörümüzce araştırılarak konuya eklenmiştir.

Krom Minerali Nedir? Ne İşe Yarar?

Krom, simgesi Cr atom, numarası 24, atom ağırlığı 52, yoğunluğu 6,97 olan ısıya dayanıklı bir elementtir. Vücutta bulunan fakat üretilmeyen bir elementtir. Krom minerali dışarıdan vücuda alındığında hayati değer taşıyan faydalar sağlamaktadır. Krom minerali kan şekeri seviyesinin sabitlenmesi, kas oluşumunu destekleyerek yaşlanmayı geciktirmek, osteoporoz yani kemik erimesini önleyici, yağ yakımında protein ve kolesterol sentezi yapan önemli görevler üstlenir. Vücutta krom minerali eksik olduğunda glikoz toleransı bozukluğu, anksiyete, sinir bozukluğu, halsizlik gibi belirtiler ortaya çıkar. Krom minerali kadınlarda 25, erkeklerde 35 mg. Alınmalıdır. Fazla alınması da zararlı olmaktadır. Krom mineralinin vücutta yeterli ve dengeli olması sağlıklı bir yaşam için oldukça mühimdir.

 

Bu tür ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız. İlaç değildir.

Buna benzer gıda takviyelerini incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimizi kontrol edebilirsiniz.

Abone Olun
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Asu
22 Eylül 2018 12:33

Eurho Vital Chrom sebze suyu ile birlikte içilir mi?