Evolvia Mama Kullananlar

Evolvia Mama, altıncı ayını doldurmuş bebeklerin beslenmesi için birçok özel formulün bir araya getirilmesinden oluşturulmuş bebek mamasıdır. 

Evolvia mama içeriğinde neler vardır ve özellikleri nelerdir?

  • Omega 3 yağ asitleri ihtiva etmektedir.
  • Protein desteği sağlanması hedeflenerek alfa-laktalbumin özel olarak formulize yapılmıştır.
  • Prebiyotik ihtiyaçların tam olarak alınması sağlanarak formülde yer alan maddelere uzun ve kısa zincirli olarak lifler ve foslar eklenmiştir.
  • Bebeklerin kullanımına uygun olarak kolay sindirime uğrayabilecek maddelerden imal edilmiştir.
  • Bebeklerin bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesi yardımcı olmak ve aynı zamanda zararlı mikrop, mikro organizma, bakterilerin bebek sindirim ve boşaltım sistemlerinde gelişmesini engelleyerek prebiyotik türdeki mikro organizmaların hayatta kalmasına müsaade eder.
  • İhtiyaç duyulan dozlarda demir ve vitaminler içererek bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümelerine yardımcı olabilir.

Evolvia mama altı aydan büyük bebeklerde kullanıldığı gibi küçük yaştaki çocukların beslenmesinde de özel olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca gelişim bozukluğu çeken veya diyetik beslenme türüne yönelmek zorunda kalan bebek ve küçük çocuklar içinde doktor gözetiminde kullanılmaktadır.

Mama kesinlikle anne sütü yerine kullanılmamaktadır. Anne sütünün olmadığı veya yetmediği durumlarda kullanıldığı gibi doktor tavsiyesi ve kontrolü altında kullanılmaktadır. Altıncı ayını doldurmayan bebekler için kullanımı uygun olmamakla beraber doktor tavsiyesi üzerine kullanımında bir sakıncası yoktur. Mama altıncı aydan başlamak üzere üç yaşına kadar tüketilmektedir. Bunun dışında uzman doktorlar bebek ve küçük yaşlarda bulunan çocukların zayıflama ve kilo almaları içinde takip altında olmak kaydı ile kullanımını yapmaktadırlar.

Bu tür ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız. İlaç değildir.

Buna benzer gıda takviyelerini incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimizi kontrol edebilirsiniz.

Abone Olun
Bildir
39 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Esma gurbuz
15 Şubat 2018 18:26

Evolvia piyasadaki en iyi mama bende bebegime dogumundan bu yana kullaniyorum cok memnunum zaten baska mamada kabul etmiyor. Diger mamalara gore icerikleri de cok cok daha iyi inceleme firsatiniz olursa bi bakin derim.

Kübra aslantaş
30 Ocak 2018 23:59

Bebeğime evolvıa verdiler doğduğunda hastanede içio dşye bizde devam ettik biray erken doğdu fakat vucudunda döküntüler oldu kızarıklıklar gövdesinde dr gittik atopik dermatit egzama dedi uç ay kullandık kremler sürdük neler neler aldık ama nafile üç ay kullandık mamayı çokda sevmiıodu ite kaka yedirdik kilo aldı ama gitgide kusmaya başladı güzelde kokmuyordu mamayı değiştim aptamil aldım vucudu tamamen gecti meger mama yapmış mış dr anlamadı şimdi bişe yok kusmuyorda dr a ısrarla mamayımı deişim dedim yiyo ama söle böle dedim değiştirme dedği için değişmedim keşke erken deişseydim bebeğim kimbilir nekadar kaşındı şimdi dr kontrolü var gidicem be sölicem agzıma geleni… Devamını oku

1 4 5 6

Evolvia Mama Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

basaksavas

4/ 5 puanladı

Merhaba ben kızıma doğduğundan beri evolvia kullanıyorum çok memnunum şu an üç aylık severek içiyor gaz, kabızlık vs. hiçbir sorun yaşamadık. Tesadüfen almıştık bu mamayı ama hangi doktora sorduysam hepsi iyi bir mama dedi. Maalesef sütüm yetmedi:KK43: dememedigim yol kalmadı ama olmadı artmadı bi türlü :KK43: kabullendim artık evolvia ya ya devam ediyorum. Şimdilik memnunuz. - Kaynak


yaren _bebek

3.8/ 5 puanladı

denemediğim mama kalmadı şimdi de evolvia kullanıyoruz kaç aydır yeni alıştı ama yine de severek yemio en azından kusmuyor. - Kaynak


nnnursennn

4/ 5 puanladı

evolvia yı genelde seviyor bebekler canım. ben çok mama denedim evolvia da kaldım :) - Kaynak