Evolvia Mama Kullananlar

Evolvia Mama, altıncı ayını doldurmuş bebeklerin beslenmesi için birçok özel formulün bir araya getirilmesinden oluşturulmuş bebek mamasıdır. 

Evolvia mama içeriğinde neler vardır ve faydaları nelerdir?

  • Omega 3 yağ asitleri ihtiva etmektedir.
  • Protein desteği sağlanması hedeflenerek alfa-laktalbumin özel olarak formulize yapılmıştır.
  • Prebiyotik ihtiyaçların tam olarak alınması sağlanarak formülde yer alan maddelere uzun ve kısa zincirli olarak lifler ve foslar eklenmiştir.
  • Bebeklerin kullanımına uygun olarak kolay sindirime uğrayabilecek maddelerden imal edilmiştir.
  • Bebeklerin bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesi hedeflenerek aynı zamanda zararlı mikrop, mikro organizma, bakterilerin bebek sindirim ve boşaltım sistemlerinde gelişmesini engelleyerek prebiyotik türdeki mikro organizmaların hayatta kalmasına müsaade eder.
  • İhtiyaç duyulan dozlarda demir ve vitaminler içererek bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümelerine yardımcı olur.

Evolvia mama altı aydan büyük bebeklerde kullanıldığı gibi küçük yaştaki çocukların beslenmesinde de özel olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca gelişim bozukluğu çeken veya diyetik beslenme türüne yönelmek zorunda kalan bebek ve küçük çocuklar içinde doktor gözetiminde kullanılmaktadır.

Mama kesinlikle anne sütü yerine kullanılmamaktadır. Anne sütünün olmadığı veya yetmediği durumlarda kullanıldığı gibi doktor tavsiyesi ve kontrolü altında kullanılmaktadır. Altıncı ayını doldurmayan bebekler için kullanımı uygun olmamakla beraber doktor tavsiyesi üzerine kullanımında bir sakıncası yoktur. mama altıncı aydan başlamak üzere üç yaşına kadar tüketilmektedir. Bunun dışında uzman doktorlar bebek ve küçük yaşlarda bulunan çocukların zayıflama ve kilo almaları içinde takip altında olmak kaydı ile kullanımını yapmaktadırlar.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

36 Yorum - "Evolvia Mama"

Bildir

Benim kızım 10 aylık doktor tavsiyesiyle başlıcam ama kaşıkla ver dedi nasıl hazirliycami bilmiyorum yardimci olurmusunuz evolvia 2 mamasi

Mamada agir bslik kokusu ve tadi var .dshs once aptamil kullaniyorduk kabiz oldu junuda srverek icmiyor.

Evolvia mamayı daha ucuza satan bir yer var mı bilfiğiniz ?

E bebek 800 gr 53 tl

20 günlük tu kullanmaya başladım killo, alimi, cok güzeldi 2, aylıkken masayı desistirdim,3 hafta geçti hangi mamayi, verdiysem, yemedi tekrar aldım evolvia, cok memnunum tavsiye edwririm

merhaba ;
bebeğinize vermiş olduğunuz daha önceki mamalar bebeginizin damak tadında bir alışkanlık oluşturmuştur. öcesinde kullanmış olduğunuz mamalarda şeker oranı yüksek olduğu için bebeğinize evolvia verdiğinizde ya reddedecektir yada kusacaktır. fakat bu durumu kötüye yormadan inatla vermeye devam ederseniz bebeginizin kusması azalacaktır.

Evolvia 1 numaralı mamayı internetten nereden alabilirim?

bi site var ben ordan alıyorum memnunum hem diğer yerlere göre ucuz

Kızım 1 yaşında çok zayıf gelişim geriliği var 1 yaşına kadar severek Aptamil içti ama kilo yapmadı kizimda bende evolvia aldım 1 haftadır kullanıyoruz tadını sevdik kizim içiyor ama iki dakika geçmeden kusuyor şimdiye kadar kusmasi hiç olmamıştı neden kusuyor anladım ?

Ya ben 2 gündür kullanıyorum doktorumuz tavsiye etti ama kızım icmiyor içincede kusuyo napcam

11 aylık oğlum evolvia aldım 800 gr lık içmiyor bir türlü, keske önce küçük alıp deneseydim ziyan olacak :;( aptamil kullanmıştım hep galiba alışkanlık oluyor biraz

Ben de iki gundur kulaniyom nasil acaba bilgi verir misiniz

Ben kızıma 3 günlükten beri veriyorum. Dr tavsiyesi ile başladık gelişimi iyi bir ay kontrolünde 1300 gr almış boyuda 5 cm uzamış olarak tamamlandı. Kusma kabızlık Vs bir zarar görmedık. Bebegın gelişimi için fazla mama degısıklıgı önerilmiyor. Sağlık ve afiyetler dilerim bebeğinize.

Tavsiye ediyorum çoook memnunum

Günde kaç ölçü ne kadar veriyordunuz

Birde bu mamaya basladiktan sonra yani 2 gün oldu ama kakasını yapamıyor neden acaba

İlk haftalarda bizde aynı sorunu yasadık. 2 aydır kullanıyoruz
Hergun kakasını düzenli yapıyor bebeğim.
Düzene girecektir. Saglık ve afiyetler dilerim bebeğinize.

Benim bebeğimde iki gün yapmıyor 3. Gün yapıyor zorla masaj yaparak yaptırıyorum. Evolvia kullanıyorum. Birde iki farklı yerde üretilmesi beni endişelendirdi açıkcası. Kutunun birinde Danimarka diğerinde İspanya yazıyor. Kutu rengi herşeyi aynı fakat dışındaki dokuda farklılık var. Aşırı gaz oluyor bebeğim değiştirmeye karar verdim. Herkesin bebeği farklıdır benim oğluma Danimarka yazan kutu iyi geliyor. İspanya olan mahvediyor. Komple değişritorum inşallah gaz kabız olmaz.

Evolvia Mama Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

basaksavas

4/ 5 puanladı

Merhaba ben kızıma doğduğundan beri evolvia kullanıyorum çok memnunum şu an üç aylık severek içiyor gaz, kabızlık vs. hiçbir sorun yaşamadık. Tesadüfen almıştık bu mamayı ama hangi doktora sorduysam hepsi iyi bir mama dedi. Maalesef sütüm yetmedi:KK43: dememedigim yol kalmadı ama olmadı artmadı bi türlü :KK43: kabullendim artık evolvia ya ya devam ediyorum. Şimdilik memnunuz. - Kaynak


yaren _bebek

3.8/ 5 puanladı

denemediğim mama kalmadı şimdi de evolvia kullanıyoruz kaç aydır yeni alıştı ama yine de severek yemio en azından kusmuyor. - Kaynak


nnnursennn

4/ 5 puanladı

evolvia yı genelde seviyor bebekler canım. ben çok mama denedim evolvia da kaldım :) - Kaynak