Felden Kullananlar

Felden Krem ve tabletler halinde bulunabilir, krem olanı haricen, tablet yani hap olanı ise yutularak kullanılır.

Felden hangi alanlarda kullanılır?

  • Örneğin bir spor sırasında oluşan sakatlanma durumunda ani travma geçirerek şişen, yırtılan ya da kızaran kasları rahatlatarak şiddetli ağrısını ya da şişliğini azaltmada kullanılır. Jel ise sürüldüğü, tablet ise yutulduğu andan dakikalar sonra kas sancılarını giderir.
  • Romatizma tedavisi, çeşitli yerlerde burkulma ya da incinmeler kullanım alanları dâhilindedir.

Felden kullanırken dikkat etmem gereken hususlar nelerdir?

  • İçeriğinde barındırdığı piroksikam isimli maddeye herhangi bir başka ilaç üzerinde alerjik reaksiyon vermediyseniz kullanmanız uygundur.
  • Fakat kullanımın ardından vücudunuzun herhangi bir yerinde tahriş ya da kızarıklık görürseniz kullanımı acilen durdurmanız gerekir.
  • Gözünüze, açık haldeki başka bir yaranıza ya da çeşitli deri hastalığı bulunan bölgelere teması halinde bol su ile yıkamalısınız.

Felden’in gösterebileceği yan etkiler nelerdir?

  • Her ilaç gibi de içerdiği etkin maddeler sayesinde vücudunuzda bazı alerjik reaksiyonlara neden olabilir.
  • Yüksek ateş, solunum yetmezliği ve güçlüğü, kaşıntı, döküntü bunlardan bazılarıdır.
Abone Olun
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Nursel YILMAZ
11 Ekim 2016 17:07

felden jeli sırtıma sürdük. Ağrılarım vardı. Fakat ilaç bir süre sonra şiddetli göğüs ve sırt ağrısına, nefes almada güçlük çekmeme neden oldu. Ben ilacı kullandıktan sonra çok rahatsız oldum. Halbuki bileğim ağrıdığında kullanmıştım. Böyle yan etkisi olmamıştı.

Felden Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

balikci torunu

4.1/ 5 puanladı

regl sancısı için yan etkisi olmayan, oldukça etkili ağrı kesici bir ilaçtır. apranax gibi ağır ilaçların yerine bunu kullanmanızı tavsiye ederim candır. köpük gibidir ağıza atınca anında erir. ortalama 13 yıldır vazgeçilmezim apranax içecekseniz de yarısını için.. - Kaynak


tilonorrinco

4.9/ 5 puanladı

hakkında neden bu kadar bilgi bulunabildiğine şaşırılacak ilaç. adet günlerinin en mükemmel kurtarıcısıdır. fiyatındaki pahalılık can sıkabilir ancak iğne vurulmakla kıyaslandığında kesin ve çok daha uygun çözümdür. - Kaynak


tansel34

4/ 5 puanladı

aa bak şimdi aklıma geldi felden flash diye bi ilaç var, ağrı kesici, dilinde emerek yutuyorsun. hemen kesiyor ama midesi hassa olanlara yasak cnm adet sancısını kesiyo ama mide ağrısı yapıyo bana :( midende problem yoksa al, eczacı anlatır zaten sana - Kaynak


arzubenderli

3.9/ 5 puanladı

Bilegimi incittim felden jel ve fener bilekligim imdadıma yetisti:)hersey e ıyı gelır benım fenerım - Kaynak


kucuk kirmizi bir balik

4/ 5 puanladı

en korkunç ağrıları 15 dakikada kesen mucize ilaç. özellikle adet sancıları için şiddetle tavsiye edilir. - Kaynak