Florame Ölmez Çiçek Yağı Kullananlar

Florame Ölmez Çiçek Yağı, esansiyel formda üretilmiş olup organik sertifikası vardır. 5 ml içeren şişelerde üretilen ürün tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Masaj bakım ürünüdür. Selülit, çatlak bakımına destek olabilir.

Fiyatı:

  • 263 TL’den başlayan fiyatlarla.

Florame Ölmez Çiçek Yağı Özellikleri, Faydaları:

  • Ölçez çiçeği yapının verebileceği yararları barındırabilir.

Kullanımı:

  • Günde bir defa temiz – kuru cilde masaj hareketleri ile yedirilmelidir.

 

Selülit Nedir, Neden Oluşur?

Selülit özellikle bir kadın için sıkıntı verici ve kurtulması hayli zaman alan bir durumdur. Hızlı kilo alıp verme, aşırı yağlı yiyecekler yeme, hareketsiz bir yaşam tarzı vücutta selülite neden olmaktadır. Selülit oluşumundan kurtulmak için zararlı yiyeceklerden uzaklaşmaya çalışmak bile yardımcı olacaktır. Selülit aşırı yağ birikimi ile deri altında oluşan özellikle bacaklar ve kalça bölgelerinde toplanmış portakal kabuğu görünümünde olan bir dolaşım bozukluğu durumudur.

Selülit oluşumunu etkileyen faktörler arasında düzensiz bir yaşam ve beslenme şekli, genetik yakınlık, dolaşım bozuklukları, karbonhidrat ağırlıklı beslenme, yetersiz su tüketimi, stres, alkol ve sigara kullanımı sayılabilir. Selülit oluşumu sadece kilolu kişilerde olmaz. Zayıf bir kadında da selülit vardır ancak kilolu bir kadındaki görüntü gibi belli olmaz.

Selülit Nasıl Oluşur

Selülit o bölgede kan dolaşımının yavaşlaması anlamına gelmelidir. Dolaşım yavaşladığında o bölgede dokudan sıvı kaybı da başlamış olur. Bu kayıpla birlikte var olan kesecikler artarak bölgesel selülitler meydana gelir.

Selülit oluşumlarında tedavi gereksinimi şarttır. Özellikle hamilelik ve menapoz dönemlerinde selülitlerde artışlar başlar. Bu aşamada dengeli ve sağlıklı beslenme son derece önem taşır. Selülit oluşumunda aynı zamanda yaşanan gerginlikler, stres durumları da etkendir. Selülitin en çok kadınları etkilemesindeki sebebe gelince kadındaki cilt yapısının farklılığıdır. Kadında yağ hücrelerinin toplanması çok daha uygun olduğundan selülit oluşumu da aynı hızladır. Genetik olarak vücut selülite yatkınsa ne kadar dikkat edilirse edilsin oluşum engellenemez.

 

Buna benzer diğer ürünleri incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimizi kontrol edebilirsiniz. Bu tür ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı öneririz.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör