Flucan Kapsül Kullananlar

Flucan Kapsül 150 mg, mantar hastalıklarının tedavi edilmesi amacı ile ağız yoluyla alınan, etken maddesi flukonazol olan bir tür ilaçtır.

Kapsül Neden Kullanılır?

Herhangi bir şekilde oluşan mantar(kaşıntı, akıntı) hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Hem vajinada hemde peniste meydana gelen mantar ve kaşıntı hastalıklarını hızlı bir şekilde tedavi eder. Alındığı ilk andan itibaren etkisini gösteren Flucan Kapsül, hemen etkileşime girerek iyileşme sürecini başlatır.

Flucan Kimler Kullanamaz?

Hamileler, emziren anneler, karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olanlar, kalp ritim bozukluğu olanlar doktoruna danışmadan almamalıdır.

Nasıl Kullanılır?

Flucan Kapsül tek doz olarak ayda bir defa 150 mg olarak kullanılır. Doktorunuz gerek gördüğü zaman devamını belirtecektir. Kapsül ağız yoluyla dolu bir bardak su eşliğinde yutulmalıdır.

 Kapsülün Olası Yan Etkileri Nelerdir?

–          Karın ağrısı, mide bulantısı

–          Koyu bir şekilde idrara çıkma

–          Kil rengine benzeyen dışkı

–          Ciltte ve gözlerde sararma

–          İştah kaybı

–          Saçlarda dökülme

–          Ciltte dökülmeler meydana gelmesi

–          İshal

–          Şiddetli baş ağrısı

 

Abone Olun
Bildir
16 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Aynur karabudak
5 Kasım 2017 07:41

Adeti geciktirir mi?

Yakup kadri sarı
8 Aralık 2016 11:41

Yaklaşık 20 sene önce ensemde oluşan beyazlıklar nedeniyle doktor vermişti. Kullandim ve bir daha aynı sorunu yaşamadan. Bende yan etkide yapmadı.

Flucan Kapsül Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

Bride

4.2/ 5 puanladı

Burada önemli olan nokta sizde hangi tür bakterinin olduğu, bende hep gardenella bakterisi oluyordu, koku yoktu fakat inanılmaz kaşınıyordu,Sonunda şlacımı buldum...Flucan alıyorum tek tablet olayı kökünden çözüyor... - Kaynak


Opium85

4.6/ 5 puanladı

ben her zaman orjinal ilaç taraftarıyım flucan alın arkadaşlar funit falan ileri vakalarda etkisiz - Kaynak


İnter silence

4.8/ 5 puanladı

eğer hastalık yılda 4 kereden fazla tekerrür ediyorsa,kronikleşmiş demektir. bu durumda acilen bir jinekoloğa görünülmelidir çünkü kronik rahatsızlık flucanla maalesef geçmez. bu durumda zalain krem ve vajinal fitille birlikte ıtraspor antibiotik kullanılabilir. bu tedavi sadece o anki semptomların tedavisi içindir. 6 ay süresince adet gününden 2 gün önce bir flucan almak suretiyle uzun soluklu tedavi tamamlanabilir. - Kaynak