Foltene Pharma Kepek Şampuanı Kullananlar

Foltene Pharma Kepek Şampuanı, 200 ml içeren şişelerde satılmaktadır. Aşırı yağlanmadan kaynaklı kepeklenmelerde kullanılabilir. Kepeğin giderilmesine yardımcı olabilir. Kepeğin oluşmasına sebep olan mikro organizmaların saçlardan uzaklaştırılmasına yardımcı olabilir.

Fiyatı:

 • 38 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği – Formülü:

 • Salisilik Asit
 • Vitamin B5
 • Panthenol
 • Prictone Olamine

Foltene Pharma Kepek Şampuanı Özellikleri, Faydaları:

 • Kafa derisinin sebum – yağ dengesinin kurulmasına, kepeğe yol açan etkilerle mücadeleye katkı sunabilir.

Kullanımı:

 • Islak saça yeterince dökerek saç derisine masaj yaparak köpürtünüz. Birkaç dakika bekleterek yıkayınız. Gerekli ise aynı işlemi tekrarlayınız.

Aşağıdaki bilgiler ürün tanıtımına ait değildir

Beyaz Saçlara Son! Soğan Suyu İle Saçlarınız Doğal Rengine Dönsün

Ağaran saçları doğal rengine döndüren saç beyazlamasına doğal çözümsağlayan yöntemler arasında en etkili olanı soğan suyu uygulamasıdır.

Bayanların en büyük endişelerinden biri de zamanla saçlarda oluşan beyazlardır. Saçına boyamak istemeyen bayanlar bazı doğal yöntemlerle saç beyazlaşmasına çözüm bulabilmek için arayışa girerler. Saç beyazlaşmasına çözüm yöntemlerinden biri de saça soğan suyu  sürtmektir.

Saç Beyazlaması Neden Olur?

Bilimsel araştırmalar neticesinde saç beyazlaşması katalaz enziminin azalmasına bağlı olarak saç köklerinde hidrojen peroksit birikmesinin saç beyazlamasına neden olduğu söylenebilir. Soğan suyu katalaz bakımından oldukça zengindir ve yüzyıllardır saç beyazlaması için doğal tedavi yöntemleri arasında bulunuyor. Soğan suyu saçköklerindekatalazenziminin üretimini artırarak saçların beyazlamasına doğal çözüm sağlar.

Erken Saç Beyazlaması

Erken saç beyazlaması, genetik olabildiği gibi stres, çok fazla kozmetik ürün kullanımı ve kimyasal olarak saç açma ve saç boyama işlemlerinden kaynaklanabilmektedir. Erken saç beyazlaması ile karşı karşıya kalan birçok bayan ya da bay saçlarının eski rengine geri dönmesi için ise saç beyazlamasına doğal çözüm arıyorlar.

Saç Beyazlamasına Doğal Çözüm: Soğan Suyu

Soğan içeriğindeki katalaz enzimi sayesinde saç köklerindeki biriken ve saçların rengini kaybetmesine yol açan hidrojen peroksidi ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca soğanı saça sürdükçe saç kökleri beslenir, saçlar daha sağlıklı ve hızlı bir biçimde uzar.

Soğan da bulunan sülfür ise saç derisindeki iltihap ve mantar gibi sorunları tedavi etmeye yardımcı olur. Soğan suyu kürü, saçlarınızda ki mikropları ve parazitleri öldürerek saç derisine bakım yapar.

Soğan Suyu Kürü Hazırlanışı

 • 1 adet orta boy soğanı ortadan ikiye bölüp suyunu sıkınız. Katı meyve sıkacağı, narenciye sıkacağı ya da rendeleyerek soğanın suyunu çıkartabilirsiniz.
 • Elde ettiğiniz soğan suyunu alerji olasılığına karşılık öncelikle boyun bölgesinde ufak bir bölgeye sürerek test ediniz.
 • Test sonrasında kızarma, yanma gibi belirtiler yoksa bir pamuk yardımı ile soğan suyunu saç diplerine sürebilirsiniz.
 • Minimum 30 dakika maksimum 1 saat saçınızda beklettikten sonra yıkayınız.
 • Haftada 3 defa soğan suyu kürünü yaparak beyaz saçlarınızın kendi rengine dönüşmesini sağlayabilirsiniz.
Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör