Gano Excel Kullananlar

Gano Excel bir Network Marketing olup 1983 yılında kurulmuştur. Ürünlerinin tamamı şu an itibari ile sadece cilt bakım, kişisel bakım ve gıda takviyelerinden oluşmakta olup 100’den fazla ürün yelpazesine sahip dünya çapında kabul görmüş büyük bir firmadır.

Türkiye Pazarındaki Yeri

Gano Excel ülkemizde 2010 yılında faaliyete geçmiştir. Yüzden fazla ürün çeşitliliği bulunan firmanın ülkemizdeki ürün adedi ise şu an sadece 10 çeşit üründen ibarettir. Ülkemizde de Network Marketing adı altında faaliyetini sürdürmeye devam etmektedir.

Bitkilerin Mucizevi Kralı

Tüm ürünlerinde çok nadir olarak bulunan ve yetiştirilen bir mantar kullanılmakta olup ürünler organik olarak üretim safhalarından geçirilmektedir. Dünya çapında Bitkilerin Mucizevi Kralı olarak adlandırılan “ Ganoderma Lucidum “ isimli bu nadide mantar firmanın Malezya’da yerleşke edilmiş özel tesislerinde üretilmeye devam etmektedir. Dünya çapında 100 milyonu aşkın daimi üyesi ve müşterisi bulunmaktadır. Toplamda 19 adet akreditasyon ve faaliyet belgeleri ile dünya ülkelerinde faaliyetine devam etmektedir.

Üyelik Sistemli Satış Ağı

Dev firma birçok Network Marketing firmasında olduğu gibi üyelik bazlı bir sistemle çalışmaktadır. Dileyen herkes üye olabilir. Üye olanlar daha ucuza ürünleri alabilmekle beraber aynı zamanda kendi karlarını da gözeterek satış sistemine dahil olabilmektedirler. Aynı zamanda kendilerine ait üyelerden oluşan bir takım oluşturarak satılan tüm ürünlerin genel karından komisyon elde edebilmektedirler. Birçok Network Marketing ağında olduğu gibi satış kotasını ve üye yapma kotasını fazlası ile dolduranlar ülke veya dünya çapındaki genel kardan komisyon elde edebilmekte ve aynı zamanda otomobil, tatil gibi çeşitli avantajlarla ödüllendirilmektedirler.

Ürün Çeşitliliği

Dev firmanın ülkemizde şu an itibari ile sadece 10 adet ürünle satışı devam etmekte olup gün geçtikçe ürün çeşitliliği arttırılmaktadır. Genel olarak doğal mantarlar ve diğer organik ürünlerden elde edilmiş içecek, kapsül, besin takviyesi gibi ürünleri satmakta olup aynı zamanda organik ürünlerden elde edilmiş cilt bakım ve kişisel bakım ürünlerine de sahiptir. Dünya çapında satılan diğer ürünleri ise aşağıdaki gibidir.

 • Ganocafe Hazelnut
 • Ganoderma
 • Gano Excellium
 • Ganusupreno
 • Gano Creal
 • Oleaf
 • Transparent Soap
 • Gano Fresh
 • Luvoco

Gano Excel markası kendini, “Bitkilerin Mucizevi Kralı” olarak takdim ediyor. Dünyanın her yerinde, sağlık ve zindelik ürünleri ile insanlığa hizmet etmektedir. Aynı zamanda Gano Excel  “Sağlık Ürünleri Sektöründe Öncü Marka” olarak misyonunu ve vizyonunu kendine görev edinmiştir.

Gano Excel Türkiye pazarında 11 çeşit ürünle yer almıştır. Fakat en çok tercih edileni de Reishi Mantarı denilen aynı zamanda Kırmızı Mantar olarak bilinen ürünüdür. Toz halinde bulunan bu ürünün vücuda bir çok faydası bulunmaktadır. Özellikle kanser tedavisinde kullanıldığı söylenen Reishi Mantarı, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Reishi Mantarının Faydaları (Ganoderma Lucidium)

 • Tüm akciğer hastalıkları tedavisi
 • Tüm kalp hastalıkları tedavisi
 • Tüm karaciğer hastalıkları tedavisi
 • Tüm viral hastalıkların tedavisi
 • Zayıflık, halsizlik, iştahsızlık

Ayrıca kilo vermek isteyenler bu toz sayesinde kilo veriyor, kilo almak yada iştahının açılmasını isteyenlerde kilo alıyor.

Akreditasyon ve Belge Ağına Sahip

Büyük firma tüm dünya ülkeleri tarafından güven duyulan organik Pazar ağı ile toplamda 19 farklı kurum ve kuruluştan onay alarak satış ağındaki güvenilirliğini kuvvetlendirmiştir. Başlıca sertifikaları ve onayları ise aşağıda sıralandığı şekildedir.

 • Besin Güvenliği Güvence Sistemi
 • Dünyaca Helal Sertifikası
 • Uyuşturucu Kontrol Kurumu
 • Tarım Bakanlığı
 • Organik Sistem
 • Avustralya ve Malezya Hükümeti Karantina ve Denetim Servisi
 • Malezya ve Avustralya Sağlık Bakanlığı
 • Filipinler Besin ve İlaç İdaresi
 • Kamboçya Sağlık Bakanlığı
 • Türkiye Tarım ve Köy işleri Bakanlığı

80 İlde Tanıtım ve Toplantı Sistemi

Ülkemizde 2010 yılında faaliyete geçen firma her ay ve her ilimizde tanıtım, toplantı, seminer ve eğitimlerine devam etmekte olup üye ve müşteri ağını genişletmeye devam etmektedir.

 

Sizlerde Gano Excel Ürünleri Kullananlar arasındaysanız yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Bu sayfada yazılan tüm bilgiler üretici firmaların kendi sitelerinde yazdığı yazılar dikkate alınarak oluşturulmuştur. Bu tarz ürünleri mutlaka doktor kontrolünde kullanınız, ilgili izinleri olduğundan emin olunuz.

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

638 Yorum - "Gano Excel"

Bildir

Ben gano transparan sabunu bir haftadır kullanıyorum yüzümde bir leke, sivilce bile yok beyazlamak için kullanıyorum ancak yüzümü çok tahriş etti her tarafım kızarık ve canım çok yanıyor kullanmaya devam mı etmeliyim ?

yüzünüz çok kuruysa nemlendirici ile kullanmanızı tavsiye ediyorum

cildiniz kuru bir ciltmi

kesinlikle devam edin içinde papaya bitkisi ve alovera artı ganoderma lucidum vardır.ürün işlem görmeye başlamış bırakmak doğru olmaz bol su tüketin.

Hanımefendi bayan yüzüm kızardı canm yanıyo diyor siz kalkmış devam edin diyosunuz , ya ticaretten önce bi insanın sağlığını düşünün gerçekten yazık..

saç çıkarıyormu bu ürün ve kilo aldırıyor mu ?

Sac cikartma ile sonucum uok ama kilo aldırıyor Ewet

kesinlikle kilo aldırıyo saçlarınızda da saç hücreleriniz ölmedi ise ganoderma lucidum hücreleri yeniliyo ve sağlıklı saçlara sahip oluyorsunuz

kilo almak için günde 1 kez çikolatalı kahvesi yeterli mi?Sonuçlar genelde ne kadar bir zaman alıyor?Teşekkürler

Bas ağrısı için ve sivilce izleri için ne tavsiye edersiniz ve ne kadar süre kullanılmalı

baş ağrısı klasik kahve şefaf sabun ama cildiniz kuru ise keci sütü sabunu kullanı n

Sevgili serpil kardeşim excelyum kapsül ve çayını öneririm size bende migren vardı iki kutu kapsül ve iki kutu çay bitirdim 4 aydır basim agrimiyor ve migren ayaklarım olmuyor sivilce içinde keçi sütlü sabunu öneriyorum allah cc şifa versin inşallah

aslında ürünleri iyice tanıyıp isteğinize ve ihtiyacınıza göre kullanmalısınız.

Gano Excel den GANO CAFE 3 IN 1 (KREMALI KAHVE) Bir kutuda 20 adet var. *Reişhi mantarı lucidium özütü *Kaliteli kahve *Esmer şeker *Krema *Süt(Palmiye ağacının yapraklarından elde edilmiştir) *Ülser *Reflü *Kabızlık *Mide yanması *Mide ekşimesi *Migren *Baş Ağrısı GANO ROİBOS DRİNK (ÇAY) Bir kutuda 20 adet var *Reişhi mantarı lucidium özütü *Sod çay *Güney Afrika kökenli Rooibos çayından formüle edilmiştir *Böbrek-Safrakesesi taşlarını10günde döker *Hemoroid *Karaciğer yağlanması *Vücuttaki toksinleri attırır *Sindirim sistemini güçlendirir. GANO FRESH (DİŞ MACUNU) 150gr *Özel olarak formüle edilmiş Reişhi mantarı lucidium özütü *Taze Nane *Diş minesi üzerindeki sarılığı yokeder *Dişleribeyazlatır *Tartar *Aft ve pamucaklar *Dişeti kanaması… Devamını oku
Merhaba Serpil Hanım Bu işde uğraşana ve Kırmızı Reishi Mantarı hayatın bir parçası olsun diyen doktor sayısı hata Prof. Doc. Uzm. Dr. sayılarını ve dünyada tüm doktorların klinik araştırmalarda baktıkları Pubmed ve Medline gibi araştırma ve klinik sonuçların yayınlandığı http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=ganoderma 1647 gibi bir sonuçu olan bir ürün için artık ben inanmıyorum diyen arkadaşlar lütfen Youtubeden videoları da inceleyebilirler. Kapınızı araştırmadan öğrenmeden kullanmadan denemeden görmeden incelemeden kapatmayın. Hayat değişiyor bilim değişiyor araştırmalar gelişiyor bulunan veya bilinen gerçekler değişiyor. Hayatımızda zeytin yağlı yiyemem aman basmada fistan giyemem aman dedikleri dönemde zeytin yağı ne kadar kötülendiyse şimdi ne oldu ne kadar önemli olduğu… Devamını oku

Ben üye değilim ama etkisini merak ettiğim için dün akşam sipariş ettim Sanırım bir aya kadar bir fikrim olur. Kızımın tomografisinde birşey çıkmadı baş ağrısı ya yorgunlük veya sinüzit diye düşünüyorum .Kullanınca göreceğiz yalnız en az ne kadar süre kullanılmalı

Arkadaşlar bu ürünler ile ilgili satıcılarına değilde bir doktora danışarak kullanmanızı öneririm.. uzmanların hemen hemen tamamı aynı şeyi söylüyor bunlar ilaç değil sadece takviye diye ve hasta insanların bunları kullanmak için kesinlikle doktor görüşünü almaları gerektiğini sağlıklı insanların ise yine doktor görüşünü almalarında fayda olduğunu söylüyor uzmanlar kendi kendinize karar vermeyin doktor tavsiyesi ile kullananların çoğunluğu memnun .. her bünyeye her ürün iyi gelecek diye birşey yok dünyadaki herşey gibi bu ürünlerinde yan etkileri olabiliyor bu nedenle bence kimse önyargılı kötülemesin satan arkadaşlarda karadüzen sırf satabilmek adına herkese her ürün iyi gelecekmiş gibi anlatmasın..

mergen bu ürünleri kullanırken yada kullandırırken kafamızdan uydurarak kullandırmıyoruz bunların birer eğitimleri var ürün bilgileri alıyoruz ve şu ki bir kahveyi doktor önerisiyle nasıl tüketebilir bir insan size soruyorum siz dışarıdan aldığınız kahveyi diş macununu sabunu gevrek çay yada sıcak çikolatayı doktorunuza danışıpta mı kullanıyorsunuz?bizler hayatımızda bu güne kadar yaptığımız yanlışları daha sağlıklı olanlarıyla deiştiriyoruz.ayrıca bu ürünlerin hiç bir bilimsel ispatlanış yan etkisi yok sadece küçük bazda reaksiyonları var lütfen konu burda çarptırılmasın.

Kesinlikle katılıyorum,zeynep…kimyasal katkılı market raflarında nasıl daha uzun ömürlü bekleyebilir diyerek satılan ürünleri hayatımıza hemen hemen her alışverişte sokabiliyoruz da ;fiyat aralığı çok az fark eden organik ürünleri hayatımıza sokarken neden bu kadar düşünür insanlar halen anlayanilmiş değilim.Yıllar önce doktor mu vardı,insanlık çağlar çnce bitkilerle tedavi ediliyordu.Modern tıpbın hayatımıza girmesiyle kimyasal ilaçlarda hayatımızın doğal olarak bir parçası oldu.İnsanlık artık tamamıyle organik ürünlere dönme çabasında çünki kanser vs.şeker v.s gibi hastalıklar hızla artıyor.Sebebi kalıtım ve beslenme düzeninden dolayı.Buğün tv programlarına bakıldığında ,doktorum,önce sağlık v.s.gibi programlar da bitkilerin önemi Alkali beslenmenin önemi,organik beslenmenin önemi hergün insanları bilinçlendirmek adına anlatılıyor.Fakat türk insanının en… Devamını oku
kahvesini içmiştim ve ben o gece hiç uyuyamadım ertesi güne devam ettim ve o gece zorla uyudum önce anlamadım neden olduğunu kapsülü al dediler dene aldım denedim 1 ay içtim günde 1 tane sokağa çıkmak istemeyen ben günde 5 defa sokağa çıktım hareketlerim çok seriydi kendim şaşırıyordum yerimde duramadım reesmen 1 ayın sonunda ilacı kullanmaktan vazgeçtim ve bıraktım 1 hafta hiç uyumadım heryerim ağrıyordu çünkü o kadar hareket etmişim ki çok yorulmuşum bu ilaç çok sarstı beni sabununu da kullandım aynen yüzü aşırı derecede yakıyor kızarıyor yüzünüz hatta benim yüzümü simsiyah yaptı 2 hafta öyle dolaştım neyseki geçti ben yaşadıklarımı… Devamını oku

Yüzünüze kimyasal katkısı olmayan ürün kullandığınız için ,reaksiyon almışsınız.çünki cilt temizlenmeye ve toksin atmaya başlamış.yanma hissi bundan sebep.biraz daha sabır gösterip kıllanmaya dewam etseydiniz sonuç olumlu alabilirdi.her ürünün kullandıktan sonra bir geri dönüm süreci vardır…süreci sabırla ve sindirerek bekleyebilmek önemli ki sonuca ulaşılabilsin… Gamo exel ürünleri ilaç değildir….ürün kullanım süresinde hücreleriniz tam beslenebildiği için kendinizi enerjik ve zinde hissediyorsunuz.olması gerektiği gibi yani asıl olması gereken durum o.Fakat günlük hayatta hayatımıza giren kimyasal katkılı ürünler hücreleri tam besleyemediği için bizler yorgun ve halsiz hissedebiliyoruz…. sebep -sonuç ilişkisi yani…..
Gano excel ürünleri ilaç değildir.Günlük hayatımızda rahatlıkla kullanabileceğimiz takviye ürünlerdir
Sağlıklı günler…

Ne sallamışsınız para uğruna…

hanife evcmn facebook yazabılirsınız

Arkadaşlar ağız yoluyla bitkisel olsun kimyasal olsun hiçbişey kullanmayın.sağlığınız herşeyden önemli .kilo aldıran şeylerden az tüketip mutlak yürüyüş yapın .farmasi nin ürünlerinde inceleyin özellikle biberli paprikayı .yağlanmalarda masajla vucudunuzu rahatlatın ben kullanıyorum çok memnunum.agrı larda migren ve fıtıkta atkestanesini kullanın daha fazla bilgi için ban ulaşabilirsiniz .

merhabalar ben gano excele yeni üye oldum ama istediğim paket anlatılmadan bilgi verilmeden kate külleye getirildim, böyle para kazanılmaz çok istekliydim lakin şuan bütün şevkim psikolojim tamamen bozuldu, bu nasıl bir anlayıştır. Halbuki ilk başta ürünleri alıp hemen kullanmak ve çevremdeki arkadaşlarım bekliyordu alalım diye, ama kardeşimin arkadaşı bir anda en yüksek pakete üye yapıverdi istemediğim halde okadar sinirlerim bozukki gelen kutuya elimi bile sürmedim içinde ne var diye şikayet edeceğim, ve üyeliğimin iptali içinde bir şey yapamıyorum, ayrıca ürünleri de iade edip başka bir distiribütör grubuna katılmak istiyorum.

Gereksiz stres ….ürünler gayet güzel kullandım biliyorum.en yüksek yada diğer paket farketmez …kaybınız yok böyle düşünün.çok ürün çok kişi demektir.Bence hiç gerek yok sinirlenmenize ,çözüm odaklı düşünürseniz ,çözüm üretebilirsiniz…hevesiniz kırılmasın…

hemen bu hale sokmayın kendinizi.ürünlere güvenin gerçekten müthiş.lütfen görüşelim moralinizi bozmayın.

evet çiçek hanım kesinlikle haklısnız.ben şun direktör konumundayım.ama malesef bir çok arkadaşımız yalan yanlış bilgiler vererek hem kendine, hem ürünlere, hemde arkadaşlarına zarar veriyor. İllaki paket alma zorunluluğunuz yok.size o paketteki ürünlerin hepsi gerekli değildir.keşke önce kullanacağınız ürünleri alıp denedikten sonra karar verseydiniz.ama şunu belirteyim ürünlere kesinlikle güvenin.

tıp tıp diyen arkadaşlar,doktora giderek ilaçla kimin hangi ciddi hastalığı tamamen iyileşmiştir.bir taraf düzelmişse başka taraftan rahatsızlık vermekte,kimyevi haplar.doktorları gezip,önce ilaç sonra hastalık üreten batı zihniyetinin kimyevi ilaçlarını pazarlayan pazarlamacılar,seni mi düşünerek doktorları ikna ediyor.doktorlar batılı ilaç üreticilerinin söylediklerine inanarak sana tavsiye ediyor.şu bitki faydalı diyen insanlara karşı nedense uyanıp sertleşiyoruz.sanki ilaç üreticileri senin hastalığını yok etmek için çabalıyor.seni kendine ölene kadar bağlamanın adıdır batı tıppı.kendi doğal ortamında yetişen bitkiler her zaman senin vücudun için doğal tek besindir.içeriği değişebilir.hücreleri canlı tutmanın tek araçlarıdır.ganoderma gibi ürünler,hasta olmak istemeyen kişiler için Allahın insanlara lütfudur.önce kar diyen batının kimyevi tıppına güvenip,önce sağlık diyen… Devamını oku

Kesinlikle katılıyorum. Ben hastanede çalışıyorum. 20 yıl oldu. Eger ilaclar tedavi edici olsaydı hasta sayisi artmaz azalirdi. Hasta sayilari gittikce artiyor. Bu da batinin bize buyuk oyunudur. Bir tanidigi vardi avrupada yillarca kalmis dediki avrupada satilan ilaclarin hicbirisiburada yok dedi. Turkiyede satilan ilaclar iyilestirmiyor dedi. Bencede oyle. Cokhasta gordum. Kalp tedavisi olurken bobregini bozan. Kanser olupta kemoterapiyi sonuna kadar hastalar mutlaka oluyor. Kesinlikle tedavi alternatif tiptadir. Cok bilmis konusmasinlar. Bu yontemle kanser dahil bir cok hastalarin iyilestigini gordum. Gercek zifa veri i Allah cc dir. Allah cc herkeze sifa versin insaallah.

Ben 3 aydır kullanıyorum. kapsül, çay, diş macunu ne varsa.vucut direncim arttı, siyah çay içmeyi bıraktım, 2 kılo verdim, sinirlerim yatıştı. Herkesde aynı etkiyi gösterecek diye bir kaide yok. Burada önemli olan ürünleri düzenli kullanmak. eğer ürünleri düzenli kullanmıyorsanız bence ürünleri kötülemeyi bırakıp önce kendinize hesap sorun.

İyi günler. Ürünlerden bende aldım fakat kullanımını ve faydalarını bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

ben 1 yıldır tüm ürünlerini kullanıyorum bayileriim ve etrafımdaki bir çok insanda kullanıyor sizin yazdıklarınızın hiç biriyle karşılaşmadım öncelikle kafanızdaki ön yargıyı silin ve vücudunuzun yıllarca biriktirmiş olduğu ödemleri toksinleri hastalıkları 1 haftada veya 2 kullanımda yok edecek sanmayın kimse doktorculuk oynayarak kendini kandırmasın tamam ürün güzel kaliteli fakat ilaç değil bir bitkisel takviyedir vücuda ıspanak yersin alacağın vitamini bilirsin portakal yersin alacağın vitamini bilirsin bu ürünlerin vücudumuzda yaptığıda budur günlük hayatımızda yediğimiz içtiğimiz herşeyden alamadığımız fakat vücudumuzun ihtiyaç duyduduğu vitamin mineral organik germanyum vb 200 ün üzerinde bileşeniyle vücudun ciddi anlamada zinde kalmasını sağlıyarak öte yandan metobolizmasını hızlandrır…. önyargılardan… Devamını oku

MUCİZE ZAYIFLAMA ÜRÜNÜ DİYEREK ABARTI İLE SATIN ALDIĞIM GANO SICAK ÇİKOLATA VE ÇAYDAN HİÇBİR FAYDA GÖREMEDİM.AKSİNE KİLO İŞTAH AÇTI VE KİLO ALDIRDI.BEN KANDİRİLDIM BAŞKA İNSANLARIN KANDİRILMASINI İSTEMEM.

Sevgili arkadaşım ….
Hiç bir sağlıklı ürün dahi ,spor yapmadan etki göstermez ve bol su tüketimi.Kandırıldım kelimesi doğru telaffuz değil bu durumda.Çünki bilinçli şekilde kullanırsanız istikrarlı olursanız ürün sonucu alırsınız…Kimse sizi kandıramaz ,algıda seçicilik yaparsanız böyle düşünürsünüz…Günümüzde lipocaksion yağ aldırma operasyonlarıyla bile kilo veremezken(spor yapmadan )mucizeyi beklemek doğru olmaz….takviye ürünlerdir.yattığınız yerde hareketsiz yağlarınızı eritmez.Tuz ruhu etkisi yaratmaz yani….sevgiyle kalın….

Kızım kullandı ve zayıfladı siz sabah tok karna içerseniz kilo alırsınız ama aç karna içerseniz vede bol bol su tüketirseniz zayıflarsınız…

İlaç yemek yedirmiyor zaten ben yiyemedim 1 ayda 10 kilo verdim

Kapsül mü daha etkili yoksa kahvesimi kilo vermede bana yardımcı olursanız cook sevinirim

Ürünleri size nasıl tavsiye ettiler bilmiyorum, sıcak çikolata yemekten yarım saat önce içilmeli ve sonuç almak istiyorsanız en az altı ay kullanmalısınız. Mucize bir ürün ama öyle şip şak değil

Selamlar bu urunleri nasil kullandiniz ne kulladibiz bilmiyorum ama bu urunler sayesinde binlerce insan sifa bulmus bende bunlarda sadece biriyim

wpDiscuz

Gano Excel Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

Darrenmania

4.5/ 5 puanladı

onu bunu bilmem de acayip güzel aromalı kahveleri olan firma. starbucks , gloria bilmem ne halt etmiş. nescafe demiyorum bile! - Kaynak


Teacher55

4/ 5 puanladı

Merhaba, ben gano excel firmasının ürünleri ile 1 ay önce tanıştım, sabunlarını, Çayını ve diş macunu nu kullanıyorum ve olumlu etkilerini gördüm.Çevremdeki insanlara da ürünlerden veriyorum, kullanıyorlar ve onlardan da olumlu yorumlar alıyorum. Ganoderma kapsülünü de sedef benzeri bir rahatsızlığı olan bir arkadaşım kullanıyor su an, ondan da iki uç hafta sonra bir yorum alacağım inşallah. Ayrıca bugün bir adet kapsülü bir labaratuvarda inceletmeye gönderiyoruz, sonuçlar gelince burda paylaşırım inşallah. Bu ürünler hakkında bilgi ve tecrübe edindikçe birbirimizle paylaşırsak çok memnun olurum... - Kaynak


Hasret Gündüz

4.6/ 5 puanladı

Güne capcanlı enerji dolu başlamamı sağlayan muhteşem kahvem - Kaynak


Hasret Güler

3.8/ 5 puanladı

Formda kalmanın, zayiflamanın yeni adı. Reishi mantarı' nın mucizevi etkisi ve size özel antrenman… - Kaynak


İsmail Kocabaş

4.6/ 5 puanladı

Ölümsüzlük mantarı olarak adlandırılan Reishi mantarı, kanser dahil bir çok hastalığa karşı vücudu koruyor - Kaynak