Gengigel Gargara Kullananlar

Gengigel Gargara, formülündeki yardımcı etken maddelerin bilgisine ulaşılamamıştır. 150 ml içeren şişelerde satılmaktadır. Ağız hijyeninin sağlanmasına yardımcı olabilir. Aft – yara bakımına destek olabilir. Ağız içi pH dengesi ile uyumlu olarak geliştirilmiştir. İlaç değildir.

Fiyatı:

  • 25 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

  • Hyaluronik Asit

Gengigel Gargara Özellikleri:

  • Ağız içi bakıma yardımcı olabilir.

Kullanımı:

  • Günde üç defaya kadar bir kapak alınır ve gargara yapılarak tükürülür.

Aft – Uçuk Nedir – Tedavileri

Aft ve uçuk, ağız içinde ya da ağız çevresinde dudak kuruluğu veya virüs kaynaklı enfeksiyonlardan doğan rahatsızlık çeşitleridir. Şiddetli derecede acı vermesinin yanı sıra dudak çevresinde oluştuğu için güzelliğinize de gölge düşüren etmenlerdendir. Bu sebeple sizler için, aft ve uçuğun tedavisini araştırıp, derledik.

Aft ve uçuk her ikisi de bulaşıcı rahatsızlıklardan olduğu için hastalığı geçirmenin en temel adımı diş fırçasını değiştirmekten geçer. Fırça hem rahatsızlık sırasında değiştirilmeli hem de aft ve uçuk sonlandığında değiştirilmelidir. Bunun yanında uçuk için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler vardır. En yaygın ve en basiti bir pamuğa birkaç damla süt damlatıp uçuk üzerinde bir iki dakika süre ile bekletmektir. Günde iki kez uçuk yok olana kadar bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Aloe vera jeli çoğu zaman geçmeyen deri hastalıklarının çözümü olarak bilinir. Bu sebeple uçuk tedavisinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir çay kaşığı yardımı ile uçuğun üzerine Aloe Vera jelini direkt olarak uygulayın ve cildin jeli emmesini bekleyin. Aft için ise en etkili yöntemlerden birisi, aftın olduğu bölgeye karbonat döküp biraz bekletmektir. Fakat diğerlerine göre bir nebze acı verdiği için çok fazla tercih edilmez. Ancak uygulandığında çok hızlı bir şekilde aftı geçirir. Bir diğer yöntem olarak ise karadut şurubunu gösterebiliriz. Eczaneden temin edebileceğiniz karadut şurubu ile her sabah ve akşam gargara yapın. Aftın kısa sürede yok olduğunu göreceksiniz. Burada bahsettiğimiz doğal yöntemlerin yanı sıra eczanelerden rahatlıkla ulaşabileceğiniz aft ve uçuk için etkili krem ya da jeller de mevcuttur. Uzun süreli geçmeyen aft ve uçuklarınız varsa mutlaka bir doktora danışın.

Tüm Ağız ve Diş Sağlığı ürünlerine ulaşmak için tıklayınız.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör