Glena Akne Sabunu Kullananlar

Glena Akne Sabunu, beyaz renkte olup 100 gramlık kalıp sabunlar halinde üretilmiştir. Sivilce bakımına yardımcı olmak üzere geliştirilen ürün sadece sivilceli veya sivilceye yatkın ciltler için kullanılmalıdır. Formülde adı geçen bitki ve maddeler akne oluşumu ile mücadele için eklenmiş olup kuru ve normal ciltlerde kuruma ya da soyulma gibi etkilere yol açabilir.

Fiyatı:

 • 15,90 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

 • Askorbik Asit
 • Laktik Asit
 • Kükürt
 • Sülfür
 • Salisilik Asit
 • Papatya

Glena Akne Sabunu Özellikleri, Faydaları:

 • Askorbik asit cildin kolajen üretimine yardımcı olabilir.
 • Laktik asit pH dengesinin düzenlenmesi ve cilt dokularında yer alan Melanin oluşumlarının desteklenmesine katkı sunabilir. Aynı zamanda pigment oluşumlarına da hizmet sunabilir.
 • Kükürt ise sivilceli ciltlerde kuruma ve soyulmaya destek olabilir.
 • Papatya bitkisinin formüle eklenmesinin nedeni ise cilt beslenmesi ve yara iyileşim süreçlerinin desteklenebilmesine katkı sunabilir.

Kullanımı:

 • Cildinizdeki yağ – sivilce kapasitesinin azlık – çokluğuna göre günde bir ile üç defaya kadar uygulayabilirsiniz. Elinizde köpürtünüz ve yüzünüze hafifçe masaj yaparak durulayınız. Özellikle sabah cilt bakım – makyaj uygulamaları öncesi ve akşam uyumadan önce düzenli olarak kullanmanız tavsiye edilir.

Diğer kişisel bakım ürünlerini incelemek isterseniz aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Cilt Bakım

Güzellik ve Bakım

 

Yüz Maskesinin Ortaya Çıkardığı Sonuçlar

Cildin dostu yüz maskesi birçok olumlu etkiye sahiptir. Cilt maskesini illa her gün yapacaksınız diye bir durum söz konusu değil. Haftada birkaç kez yapsanız bile cildiniz için yeterli olacaktır. Pek çok ünlü sanatçı bile yüz maskesi kullanarak rutin cilt bakımını yapıyor. Sosyal medya sitelerinde ve televizyonlarda ünlü sanatçıların cilt maskesi yaparak bakım gerçekleştirdikleri gösteriliyor.

Ünlü Sanatçıların Yüz Maske Hakkında Yorumları

Pek çok ünlü sanatçı cilt maskesi hakkında kendi görüşlerini anlatıyor. Bu yorumlara bakacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Hillary Duff yüz maskesi hakkındaki görüşü;  ‘’ Nemlendirici maskeler benim vazgeçilmezim. Maskemi sürüp televizyon karşısında oturmak ise en sevdiğim şey.’’ Diyor. Hillary Duff kendi kullandığı maskeyi de diğer kullanıcılara tavsiye ediyor. Bu maskenin adı da Marş Aqua Gel Liminous Mask. Bu maske cildi nemlendirir ve cildi taze tutar. Bu maskenin içerisinde bulunan kalojen madde cildi her daim genç gösterir.
 • Bella Haid görüşü; ‘’Yüzümde çok fazla sivilce olduğu için sık sık cilt maskesi kullanmam gerekiyor. Bu nedenle ben kil maskemi hiç yanından ayırmıyorum”. Bella Haid buna istinaden Shisedio Purifying Mask kullanıyor. Bu maske ciltteki tüm yağı alıp götürüyor. Aynı zamanda ciltteki eski deriyi atıp yeni deriyi ortaya çıkarıyor.

Diğer Sanatçıların Fikirleri

 • January JOES maske hakkındaki yorumunda; ‘’Sıcak aylarda sıkılaştırıcı maskelerle hayranım” diyor. Buna yönelik Shisedio Firming Massage Mask tavsiye ediyor. Bu maske cilde masaj yapıyor ve bu sayede cildi pürüzsüz hale getiriyor. Aynı zamanda cilde parlaklık vererek daha aydınlık görünmesini sağlıyor. Bu maske ortaya çıkan kırışıklıkları da ortadan kaldırıyor.
 • Drew Barrymore ise  ‘’ Gençleştirici maskeler benim olmazsa olmazım. Uçakta seyahat ederken bile kullanıyorum’’. Buna yönelik Shisedio Pure Retinol Instant Yüz Mask maskesini tavsiye ediyor. Herkesin bu maskeyi mutlaka kullanması gerektiğini söyleyen Drew, cildinin bu maske ile sürekli genç kaldığını da belirtiyor. Bu maske aynı zamanda cildi nemlendiriyor ve her daim taze kalmasını sağlıyor.
 • Adriana Lima ise ‘’ Cildinin taze kalması benim için çok önemli. Makyaj yapmadan önce mutlaka maske yaparım” diyor. Buna yönelik Shisedio Eye Mask öneriyor. Nu maske göz çevresindeki kırışıklıkları toparlıyor ve göz çevresine parlaklık katıyor. Göz makyajını önem veren herkesin kullanması gerektiği bir maske olduğunu da belirtiyor.

 

Maske Cildin Parçası

Zaman zaman cildinizde yağlanma, sivilce, siyah nokta ve matlık olabilir. Bu durumların önüne geçebilmek için haftada en az iki kere cilt maskesi yapmanızda fayda var. Adı tanınmış maskeler zamanla cildinizdeki tüm olumsuz etkileri yok ederek yepyeni ve parlak cilde sahip olmanızı sağlar. Yüz maskesi yaptığınız zaman makyajında yüzünüzde daha iyi durduğunu fark edebilirsiniz. Cildinize uyumlu maske kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör