Gloref Probiyotik Kullananlar

Gloref Probiyotik, Globally Pharma markasına ait olup Türkiye’de üretilmiştir. Saşe formunda olan ürün Liyofilize yapıda Saccharomyces Boulardii bakteri familyası sunmaktadır. Probiyotik besin takviyelerindendir. Suda eritilerek kullanılmaktadır. Kalori oranı sıfırdır. Domuz ve GDO türevi maddeler içermemektedir. Tatlandırıcı içermekte olup ne tür bir tatlandırıcı olduğuna dair bilgi verilmemiştir.

Fiyatı:

 • 18 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

 • Saccharomyces Boulardii

Gloref Probiyotik Özellikleri:

 • Sıcak içeceklerle – yiyeceklerle birlikte tüketilmemelidir.
 • Probiyotik mikroorganizmaların sağlayabileceği faydaları verebilir.

Kullanımı:

 • Su, süt, meyve suyu, sebze suyu ya da yoğur ile birlikte tüketilebilir. Bir saşeyi uygun yiyecek – içecek maddesi ile karıştırarak tok karnına tüketiniz. Günde bir ya da iki kez kullanımı uygundur.

Aşağıda yazılanlar Probiyotik’ler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmeniz için editörlerimizce yazılmıştır. Ürünün kendi tanıtım metni değildir.

Probiyotik Nedir?

Probiyotik, bağırsakların en büyük dostudur. Bağırsakta bulunan zararlı bakterileri azaltırken faydalı olan bakterileri ise oldukça arttırır. Bu mikroorganizmalar bağırsaklar için oldukça faydalıdır. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlayarak olası bir hastalığın önüne geçmektedir. Sadece bununla kalmayıp K vitamini üretimini de arttırmaktadır. Bağırsakta bulunan yararlı mikroorganizmaların sayısını arttırdığı için bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de büyük rol oynar. İshal, hassas bağırsak sendromu gibi birçok bağırsak hastalığı esnasında kullanılması gereken bir mikroorganizmadır.

Probiyotik Faydaları Nelerdir?

Probiyotiklerin bilinen en büyük özelliği bağırsakta bulunan faydalı bakterilerin sayısını arttırması ve zararlı olanların sayısını azaltmasıdır. Bu faydaları sebebi ile mutlaka kullanılması gerekir. Probiyotiklerin faydaları şu şekildedir;

 • Bağırsaktaki zararlı bakterilerin sayısını azaltır.
 • Yararlı bakteri sayısını arttırır.
 • Östrojen seviyesini arttırır.
 • Bağışıklığı güçlendirir.
 • Bağırsak florasının bozulmasını önler ve bozulan bağırsak florasını düzenler.
 • Kolesterolü düzenler.

Probiyotik İçeren Besinler Nelerdir?

Probiyotik içeren besinleri bilmek ve bu besinleri düzenli bir şekilde tüketmek gerekir. Özellikle bağırsak ve sindirim sorunu olan kişiler mutlaka bu besinleri tüketmelidir. Süt ve süt ürünlerinin birçoğu yüksek miktarda probiyotik içermektedir. Özellikle ev yapımı olan besinlerde bulunan miktar daha fazladır. Evde yapılan yoğurt, ayran, peynir, kefir gibi süt ürünleri oldukça etkili probiyotiklerdir. Bunun dışında fermente besinler de içeriğindeki yüksek miktardaki probiyotikler sayesinde oldukça faydalıdır. Bu besinler fermente turşu, şalgam, sirke, nar ekşisi ev yapımı turşu gibi besinlerdir.

Bu tür ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız. İlaç değildir.

Buna benzer gıda takviyelerini incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimizi kontrol edebilirsiniz.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör