Golden Rose Mat Oje Kullananlar

Golden Rose Mat Oje vücudun en çok kullanılan organı olan eller, ve elleri ön plana çıkaran nokta ise tırnaklardır. Tırnaklar, ellerin bütünleyici bir parçasıdır. Onlarsız çoğu işimiz yarım kalacaktır. Tırnaklar ayrıca güzelliğin de vazgeçilmez bir parçasıdır. Güzelleşme adına yapılan bir makyajda tırnaklar olmazsa olmaz, önemli parçalardır. Bu parçaların makyajı ise ojelerle yapılmaktadır. Ancak Golden Rose Mat Oje sürerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat etiğiniz takdirde daha sağlıklı ve daha çekici bir şekilde tırnaklarınızı ojeleyebilirsiniz.

Oje sürerken altın kural

Tırnaklarınıza Golden Rose Mat Oje sürerken dikkat etmeniz gereken ilk şey, kullanacağınız ojenin taze, yani kurumamış olmasıdır. Bir ojeyi buzdolabında saklayarak kurumasını engelleyebilirsiniz. Kapağı açılan ojeler içine giren hava ile tepkimeye girerek bozulmaya ve kurumaya başlarlar. Bu yüzden oje sürerken hızlı olmanız gerekir. Bu hız sadece kapağı kapatmak için değil, tırnağınıza sürdüğünüz andan itibaren, tırnağınız üzerinde kurumaya başlayan ojeye şekil verebilmek içindir. Eğer yavaş olursanız oje kurur ve üzerinde herhangi bir düzeltme yapamazsınız ve güzel olmayan ojeyi asetonla silip tekrar yapmak zorunda kalırsınız.

Oje sürme taktikleri

  • Ojeyi sürmezden evvel tırnağı oje sürmeye hazır hale getirmelisiniz. Bu işlemi tırnağınıza koruyucu sürerek yapabilirsiniz. Koruyucular içerisinde bulunan maddeler ile tırnağın hava almasını sağlar ve sararmayı da önler.
  • Ojeyi tırnağınıza olabildiğince hızlı ve dikkatli bir şekilde sürün. Kuruyacağı için düzeltme fırsatı olmayabilir. Çok ince yapıda olan Golden Rose Mat ojelerde birkaç kat daha sürmeniz gerekebilir.
  • Ojenin tırnağınızda daha uzun süre kalmasını ve parlaklığını korumasını istiyorsanız, en son olarak cila sürmeniz gerekir.
  • Oje sürerken tırnak diplerine sürmemeye özen gösterin. Tırnak kırılmalarını engellemek için tavsiye edilir.

Tırnağınızı güzelleştirirken, tırnağınızın sağlığını da korumak istiyorsanız yukarıda zikredilen

kurallara harfiyen uymanız gerekir. Ekstra işlemler elbette daha fazla koruma sağlayacaktır ancak tırnaklarınızda fazladan da bir ağırlık hissi oluşturacağını hesap ederek en ideal uygulamayı yapmaya dikkat etmelisiniz.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Golden Rose Mat Oje Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

the cipcirkin ordek yavrusu

3.9/ 5 puanladı

golden rose'u denedim, kesinlikle mat duruyor ve zaten genel olarak iyi ojeler yapar. ayrıca fiyatı da son derece uygun. önerilir efen'im. - Kaynak


gulibik

3.8/ 5 puanladı

Onu bulamadım hiç bir yerde yaa burda oje çeşitliliği çok az bir ara Golden Rose Holiday diye parçaladım kendimi sonunda bulamadım internetten aldım da rahatladım - Kaynak


braveforleeyum

3.9/ 5 puanladı

evet lacivert oje bendede var cidden güzel duruyor. :D golden rose mor mat denedin mi çokgüzeel :D - Kaynak


sen seni bil ben beni

3.8/ 5 puanladı

oje konusunda alıp başını gitmiş, açık ara fark atmıştır. özellikle, son çıkan "holiday" serisi adeta bağırmaktadır "al beniiiii, al beniiii!!!" diye. dinleyin onu. hem açık renk hem koyu renk performansı şahane. biraz pahalı gelse de ilk anda (adedi 8 tl), kesinlikle değer, deneyin. - Kaynak