Güneş Kremi Kullananlar

Güneş Kremi, genellikle yüz için kullanılan, cildin güneşin etkilerine karşı korunmasına yardımcı olan ürün kategorisinde yer almaktadır. Güneş kremi markaları kendi bünyelerinde UVA ve UVB koruma faktörleri ile cilt tiplerine özel çeşitleri barındırmakta olup en popüler markalar aşağıda sıralanmıştır.

Güneş Kremi Önerileri:

 • Güneş Kremi Nivea: Çocuk, Yetişkin ve Aileye özel ekonomik boy seçeneklerine sahip olup tüm cilt tipleri için özel seçenekleri mevcuttur. En eski ve popüler markalardan biridir.
 • Güneş Kremi Avene: Yeni nesil güneş kremi üreten bir firma olup farklı cilt tiplerine özel bitkisel karışımlarla ön plana çıkmaktadır.
 • Güneş Kremi Gratis ve Watsons: Gratis ve Watsons mağazalarında birçok farklı güneş kremi markasına ulaşmanız mümkündür, mağazalara gidip fiyat kıyaslamasını kolayca yapabilirsiniz.
 • Güneş Kremi Solante: Ürün yelpazesi en geniş markalar arasında yer almaktadır. Doğal içerikleri ile tercih edilebilmektedir.

Güneş Kremi Yüz için:

 • Bütün markalar yüz korunmasına özel olarak üretimleri devam ettirse de genel vücut kullanımına uygun olarak geliştirilmiş seçeneklere de sahiptir. Yüz için üretilmiş güneş koruyucular hassas yüz derisine uygun olarak formüllendirilmişlerdir. Yüz için üretilen güneş koruma ürünleri faktörleri yüksek tutularak UVA ve UVB ışınlarına karşı daha fazla koruma imkanı sunmakla beraber içeriklerinde güneş lekesinin önlenmesi, bronzlaştırma özelliklerinin artırılması, nemlendirici kapasite destekleri ve bitkisel formlu mineral – vitamin katkıları ile yüzün korunması kapasitesini arttırmaya çalışmaktadırlar.
 • Fiyatlar ürünün içerik bilgisi ve boyuna göre değişiklik göstermekle beraber ortalama bir koruyucu ürün 50 TL’den başlamaktadır.

Güneş Kremi Faktörleri Ne Demektir?

 • Genel olarak her güneş kremi bir faktör değeriyle satılır, bu faktörler genel olarak 10-15-30-50 şeklinde değişkenlik göstermektedir
 • SPF 15 korumalı kremler UVB ışınlarının 93%’ünden sizi korurken,

  SPF 30 olan kremler %97’sini,

  SPF 50 olanlar ise bu zararlı ışınların %98’inden sizi korurlar.

 • Kısacası SPF 15 faktör ile SPF 30 faktör krem arasında koruyuculuk anlamında sadece %4’lük bir fark bulunmaktadır.

Güneş Kremi Tavsiye:

 • Cilt yapınıza uygun ürünü seçmeye özen gösteriniz. Hassas cilt tiplerinden birine sahip iseniz ürünü satın almadan önce bileğinize hafifçe sürünüz ve herhangi bir alerji oluşmamış ise alınız.
 • Cilt tipiniz kuru ise kesinlikle nemlendirici etkiler içeren bir ürün almalısınız.
 • Bu tür ürünleri kullandıktan sonra güneşten çıkana dek yıkama yapmayınız.
 • Güneş ışınlarına maruz kaldığınız sürece kullanmanız önerilmektedir.

Doğrudan tavsiye etmek yerine kullanıcı yorumları ile desteklenen ürünleri; özellikleri, içerikleri, fiyatları ile birlikte sizler için hazırladık. Tüm listeye ulaşmak için GÜNEŞ KREMLERİ kategorimize bakabilirsiniz.

Hamilton Güneş Koruyucuları

Hamilton Optimal SPF 50+ High Protection

LA Roche Posay Güneş Koruyucuları

La Roche Posay SPF50+ XL Fluid

Bioderma Photoderm Güneş Koruyucuları

Bioderma Photoderm Max Aquafluide SPF 50

Haliocare Ultra Güneş Koruyucuları

Helio SPF 90 Fem Block

Roc Güneş Koruyucuları

Roc Güneş Soleil SPF50+ / 50 ml içeren tüplerde.

 

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör