Huncali̇fe C. G. Glowing Serum Kullananlar

Huncali̇fe C. G. Glowing Serum, 30 ml içeren şık tasarımlı şişelerde satılan ürün tüm cilt tipleri tarafından tercih edilebilir. Cildin bakımı, nemlendirilmesi, beslenmesi ve korunmasına yardımcı olabilir. Daha canlı bir cilt görünümüne katkı sunabilir.

Fiyatı:

  • 69 TL’den başlayan fiyatlarla.

İçeriği:

  • Sodyum PCA
  • Hyaluronat
  • Üzüm Çekirdeği
  • Altın

Huncali̇fe C. G. Glowing Serum Özellikleri, Faydaları:

  • Cildin beslenmesine destek olabilir.
  • Bitkisel kaynaklı bileşenlerle güçlendirilmiş bir formüle sahiptir.
  • Makyaj bazı olarak da uygulanabilir.

Kullanımı:

  • Günde bir defa temiz – kuru ciltlere masaj yaparak yediriniz. Silme, yıkama yapmayınız.
  • İsteğe göre makyaj öncesi baz olarak tercih edilebilir. Makyaj yapmadan önce birkaç dakika beklemeyi unutmayınız.

Diğer kişisel bakım ürünlerini incelemek isterseniz aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Cilt Bakım

Güzellik ve Bakım

 

Peeling Neden Gereklidir Ve Yapılma Sıklığı Nedir?

Peeling, cilt bakımının olmazsa olmazlarından biri olmasının yanı sıra cilt üzerinde bulunan ölü deriden kurtulmak için yapılması gerekmektedir. Cildin temel bakımlarından biri olan peeling, olumsuz çevre koşullarının cilt üzerinde bıraktığı etkileri ve izleri temizlemek amacı ile evde uygulanabilen bakımların en etkilisidir. Dermatologlar tarafından yapılan peeling haricinde evde yapılan peeling uygulamasına yüzeysel peeling adı verilmektedir. Yüzeysel peeling uygulaması, çeşitli kozmetik ürünler ya da çeşitli doğal malzemeler ile cildin derinlemesine temizlenmesi ve arındırılması amacıyla uygulanmaktadır.

 

Neden Peeling Yapılmalıdır?

Evde uygulanan yüzeysel peeling uygulaması sayesinde cilt daha pürüzsüz bir görünüme kavuştuğu gibi daha canlı bir görünüme de sahip olmaktadır. Ayrıca peeling uygulaması sayesinde ölü derilerden temizlenmiş olan cilt üzerine makyaj çok daha kolay uygulanmakta ve uygulanan makyaj, cilt üzerinde daha iyi durmaktadır. Tüm bunların yanı sıra kullanılmakta olan leke kremi, kırışıklık önleyici krem, serum ya da nemlendirici gibi kozmetik ürünler de peeling uygulaması sonrasında cilde çok daha kolay bir şekilde nüfuz etmektedir. Peeling uygulaması sayesinde temizlenen cilt üzerinde sivilce ya da siyah nokta gibi problemler oluşmamakta ve bu sayede ise cilt ise her zaman için canlı, sağlıklı ve parlak görünmektedir.

 

Ne Zaman Peeling Yapılmalıdır?

Peeling uygulaması yapmak için ılık duş sonrasını tercih etmek doğru bir zaman dilimi seçimi olacaktır. Çünkü ılık duş sonrasında cilt gözenekleri açılmış olacağı için uygulamadan son derece yüksek verim almak mümkündür. Bunun yanı sıra gece yatmadan önce cilde peeling uygulaması yapmak, cilt üzerinde bulunan bütün makyaj kalıntılarını gidereceği için akşam yatmadan önce peeling uygulaması yapmak da tercih edilebilir.

 

Peeling Uygulaması

Evde uygulanan yüzeysel peeling uygulaması, dudak kenarları ile göz çevresi haricinde bütün cilde dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulanmalı ve ardından da bol ılık su ile durulanmalıdır. Cildinizi tahriş etmemek için peeling ürününü cildinize bastırarak uygulamamalısınız. Ayrıca sivilceli cilt üzerinde de peeling uygulaması yapılmamalıdır. Çünkü sivilce bulunan cilt üzerine peeling uygulaması yapmak, mevcut sivilceleri patlatabilir ve yayılmalarına sebep olabilir.

 

Vücut Peelingi

Yüze uygulanan peeling uygulaması sayesinde cilt daha sağlıklı, canlı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmakta ve bu nedenle vücuda da peeling yapmak gereklidir. Yüz gibi vücuda da uygulanan peeling uygulaması sayesinde teniniz daha parlak, saha sağlıklı ve daha pürüzsüz bir görünüme sahip olur.

 

Doğal Peeling Uygulaması

Evde uygulanan yüzeysel peeling uygulamaları içerisinde doğal olarak en çok tercih edilen peeling ürünü Türk kahvesi ile hazırlanan peeling karışımıdır. Türk kahvesinin telvesi ve bir kaşık zeytinyağı ile hazırlanan peeling karışımını masaj yaparak cilde uygulamak ve beş dakika beklemenin ardından bol su ile durulamak gerekmektedir. Türk kahvesinin telvesi ile hazırlanan peeling karışımı, cildinizi ölü derilerden temizlerken içeriğinde bulunan kafein sayesinde ise gözeneklerin küçülmesine ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.

 

Kozmetik Peeling Ürünleri

Piyasada birçok marka tarafından üretilmiş olan kozmetik peeling ürünleri ve peeling uygulaması sonrasında kullanılması gereken serumlar bulunmaktadır. Bu ürünler, erkek cildi için ayrı ve kadın cildi için ayrı olarak üretilmektedir. Nars Double Refining Exfoliator ürünü, meyve asitleri içeriği sayesinde cilt yüzeyini düzeltmekte ve gözenekleri derinlemesine temizlemektedir.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör