Iburamin Cold Kullananlar

Iburamin Cold, soğuk algınlığı gibi üst solunum yolları enfeksiyonları ve enfeksiyon sonucu ortaya çıkan ağrının azaltılmasında kullanılan bir ilaç olup tek başına tedavi aracı olarak kullanıldığı gibi hastalık veya hastalıkların tedavisine yardımcı olmak üzere de reçete edilebilmektedir.

Fiyatı

 • 7,13 TL / Şurup
 • 9,55 TL / Kapsül

Çeşitleri

 • 100 ml içeren şişelerde şurup formunda ve 24 kapsül içeren kurularda çeşitleri mevcuttur.

İçeriği

 • İbuprofen ( ağrı kesici türevi ), Potasyum Hidroksit, Muz esansı ( sadece şurup formunda ), Hint yağı, Deiyoniza su, Sorbitol.

Özellikleri, Faydaları, Kullanım alanları

 • Iburamin Cold kullananlar antihistaminik etkisi ile üst solunum yolları enfeksiyonlarının kısa sürede tedavi edilmesini sağlayabilirler.
 • Burun tıkanıklığının giderilmesi ve göz sulanmasının tedavisinde kullanıma uygun olup aynı zamanda non steroid grubunda yer alan ağrı kesici özeliği ile enfeksiyon sonucu ortaya çıkan ağrının azaltılmasında da etkili bir ilaçtır.
 • İnflamosyana neden olan Prostaglandin adlı moleküllerin azaltılmasında aktif rol alarak enfeksiyon sonucunda genişlemeye devam eden kan damarlarını kontrol altına alarak burun tıkanıklığını açar.
 • Nezle, grip, hapşırık gibi üst solunum yolu hastalıklarının tedavisinde sıklıkla kullanılabilmektedir.
 • Sinüzit tedavisi ile enfeksiyon sonucu ortaya çıkan ateşlenme ve burun hastalıklarının tedavisinde reçete edilebilmektedir.

Kullanımı

 • Doktor tarafından aksi belirtilmedikçe;

Kapsül formu: Günde 3  kez tok karnına su ile,

Şurup formu: Günde 3 – 4 kez bir kaşık ( kutu içerisinde yer alan kendi kaşığı ) tok karnına içilerek kullanılmaktadır.

 • 10 yaşından daha küçük çocuklarda kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
Abone Olun
Bildir
5 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör
Hilmi ÖZTÜRK
22 Ocak 2019 19:05

Merhabalar, doktor 24 lük kutu ilacı günde 3×1 defa kullanmak üzere yazdı. Ancak prospektüsünde 5 günden fazla kullanmayın yazıyor. Doktor böyle gün sayısı belirtmedi ben şimdi 5 gün sonra kullanmayı bırakacak mıyım

Mediha
11 Ocak 2018 00:39

Doktor bebeğine ateş düşürücü diğer bi suuruyla birlikte verdi dolayısıyla bu ilacı ikisini bir vermem normal olması gerekiyor.fakat geçen biri bana ikiside ateş düşürücü tek tek aralıklarla ver dedi.ama bu ilaç hem ateş düşürücü hemde sabuk alginli için digilmi

hasan
16 Aralık 2017 14:15

sadece akşamları 3.4gün iburumin kullandım 2aydır sünüzit baş agrım olmuyor.saygılar.

M.Emin Akıllı
10 Ekim 2017 10:28

Bende yıllardır süren alerjik rinit vardır.çok ilaç kullandım.en çok iburamin cold fayda etti.burun içindeki devamlı şişen konkaların şişliğini indirdi ve rahatladım.hem de sadece akşam 1 tane atmak şartıyla..ve sadece 4 gündür kullaniyorm.yarın bırakacağım

Çiğdem bekar
21 Ekim 2019 08:45

Reçetesiz alınıyor mu