ISOSOL Gargara Kullananlar

ISOSOL gargara, ağız ya da burun mukozalarındaki olumsuz etkilerin ve enfeksiyonların giderilmesi, diş operasyonları öncesi ve sonrasında kullanıma uygun olan ve birçok ağız hastalığının tedavi sürecine ek ya da birebir olarak kullanılan bir ilaç olup antiseptik, anti enfeksiyonik ve antienflamatuar ( ağrı kesici ) özelliklere sahiptir.

Çeşitleri:

  • %7,5 etken maddeli ve 100 ml formlarında.

İçerik:

  • Diklofenak sodyum, su, providon iyot, triamsinolon asetonid

Özellikleri, faydaları:

  • Ağız, dil üstü, ağız iç yanakları, boğaz girişinde oluşan virüs ve bakteri türlerinin yok edilmesinde etkindir.
  • Boğaz gıcıklanması, aşırı balgam neticesinde oluşan boğaz tahrişi, diş operasyonları öncesi ve sonrası, herpelik ülser tedavilerinde kullanılmaktadır.
  • Soğuk algınlığı ve neticesinde oluşan başlangıç ve ileri düzey tüm üst solunum enfeksiyonlarında kullanıma uygundur.
  • Diş iltihaplanması, atomartrit, ateşli enfeksiyonlarda ve cerrahi operasyonlarda kullanılmaktadır.

Kullanım:

  • Yarım çay bardağı oranınca ılık veya hafif sıcak suya 2 ile 4 çay kaşığı kadar gargaradan eklenir ve ortalama 30 saniye boyunca baş yukarı kaldırılarak gargara yapılır. Bu işlem gün içerisinde 3 – 4 defa tekrarlanabilir.
Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

ISOSOL Gargara Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

arjen robben

3.8/ 5 puanladı

ilaç olanı yıllar yılı hiçbir uzva gösterilmediği kadar ilgi gösterilen, sabah akşam o kıllı şeyin ağza sokulmasına sebep olan caanım dişleri felç eden, altın rengine bürüyen iğrenç sıvı. çok çok mecbur kalmadıkça kullanmayın, kullandırmayın. - Kaynak


İSOSOL GARGARA

3.9/ 5 puanladı

Doktorun başka bir tavsiyesi yoksa tedavi amacı ile olan kullanımı için; yarım su bardağı ılık suya 2-4 çay kaşığı İSOSOL GARGARA® karıştırılarak boğazda gargara yapmak veya ağızda çalkalamak suretiyle tatbik edilir. Bu uygulama şikayetler tamamen ortadan kalkıncaya kadar her defası en az 30 sn. sürecek şekilde günde 3-4 defa tekrarlanır. Genel ağız bakımı ve temizliği için her gün yarım bardak ılık suya 1 çay kaşığı İSOSOL GARGARA® karıştırılarak gargara veya çalkalama tarzında uygulanır. İSOSOL GARGARA® ’nın kahverengi görünümü preparatın özelliğidir ve etkinliğinin belirtisidir. - Kullanmadan önce etiketi kullanım kılavuzunu okuyunuz. - Çocuklardan, gıda ve hayvan yemlerinden uzak tutunuz. - İnsan ve çevre sağlığı üzerine riskleri önlemek için, Kullanım talimatına uyunuz. - Son kullanma tarihi etiket üzerinde yer almaktadır. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız. - Kaynak