Kinesio Precut Ağrı Bantları Kullananlar

Kinesio Precut Ağrı Bantları, spor dallarındaki rahatsızlıklarda kullanılmakla beraber , rehabilitasyon tedavi sürecinde sürekli olarak kullanılan destekleyici bir banttır.

Precut Ağrı Bantları Ne İşe Yarar?

  • Ürünün, kaslarda oluşan ağrılarda ve zorlanmalarda, hızlı ve etkili bir şekilde ağrıları azaltıcı özellikleri bilinmektedir. Ürün 35 sene evvel Dr. Kenzo Kase tarafından geliştirilmiştir. Ürünün şu andaki kullanım alanı ise, spor tıbbi ilaç kategorisi ve rehabilitasyon kategorisidir.
  • Ürün, kaslara güç kazandırmak ve desteklemek için de kullanılır. Kasların etrafında ve üzerinde yapılan uygulamalarla hareket yetkisini sınırlamaz. Aynı zamanda eklem kaymalarını düzeltir ve duruş bozukluklarının düzelmesine yardımcı olur. Kas yorgunlukları ve ağrılarında da azalma görülmesi amacı ile kullanılması tavsiye edilir.
  • Precut Ağrı Bantlarının, Kinesio kas yaralarından dolayı oluşan ağrı ve şişliklerde etkili olmaktadır. Kıvrılan cildi kaldıran bant, kaslar ile bağ dokuları arasındaki mesafenin artmasına destek olur. Bu şekilde lenfatik sıvının akışı düzelir ve şişmeler azalır.

Kinesio Precut Ağrı Bantları Özellikleri Neledir?

Alt farkı çeşidi olan bant, vücudun neredeyse her bölgesindeki ağrılar için farklı şekillendirilmiştir. Bant oldukça hassas ve pamuklu bir malzemeden yapılmıştır. Özet olarak ürünün kullanılma amacı ağrısız ve daha kolay bir hareket sağlamaktır. Doktor tavsiyesinde kullanılması gerekir. Kullanım kılavuzuna uyarak uygulamayı gerçekleştirmek gerekir. Siyah, pembe, ten, beyaz ve mavi olmak üzere 5 renkli çeşidi vardır.

 

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Kinesio Precut Ağrı Bantları Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

buristik

3.9/ 5 puanladı

sporcuların üstünde gördüğünüz ve anlam veremediğiniz renkli bantlar işte bunlardır. sakatlıkları daha çabuk iyileştirdiğine inanılan bantlar olup olimpiyat seviyesine gelebilecek kadar ünlenmiştir. - Kaynak


Nicotoy

3.8/ 5 puanladı

ben kaburga ağrısını 3.-4. aylarımda yaşamıştım, hatta doktor bir anlam verememişti, fizyoterapiye yollamıştı, onlar da hamileyim diye bişey yapamamışlardı sadece bir bant vermişlerdi kinesio adında ama acayip rahatlatmıştı ve zararsız, ağrı çekenlere tavsiye ederim. sağolsun bebek rahatına düşkün taa o zamandan genişçe bir yer yapmış kendine. şimdi son günlerimde kocaman bir karnım var doktorun bile dikkatini çekti ama hiç mi hiç kaburga ağrısı yaşamıyorum :) - Kaynak