Konjac Çayı Kullananlar

Konjac Çayı, Konjac Glucımannan Çayı olarak da anılmaktadır. Besin takviyesi kategorisindedir. Adı çay olarak bilinse de soğuk su ile birlikte kullanılmaktadır. Ürünün içeriğini ve vaat ettiklerini uygun bulmadığımız için detaylı bilgi veremeyeceğiz. Çünkü ürünün içeriğinin doğru olup olmadığına dair analiz raporları, işe yarayıp yaramadığı veya sunduğu iddiaları destekleyebilecek klinik test sonuçlarının olmadığını tespit ettik. Satın almadan önce doktorunuza danışınız. İçeriğini özel ya da devlet laboratuarlarında test ettirebilirsiniz. Kullanmadan önce gerekli evraklarının olup olmadığını – etki mekanizmasını destekleyecek resmi belgelerin bulunup bulunmadığını araştırmanızı öneririz.

Fiyatı:

  • 160 TL’den başlayan fiyatlarla.

Konjac Çayı Özellikleri:

  • Kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Kullanımı:

  • Günde iki defa her sabah ve akşam yemeğinden önce bir bardak su ya da süte karıştırarak içebilirsiniz.

Kimler Kullanamaz:

  • Çocuklar
  • Gebeler
  • Emzirenler
  • Böbrek, kalp, tansiyon, şeker hastaları

Aşağıda verilen bilgilerin ürün ile alakası yoktur. Editörümüz tarafından yazılmış olup Konjac Bitkisine dair bilgileri içerir.

Konjac Bitkisi Nedir?

Konjac bitkisi Asya ülkelerinden üretilen kalorisi bulunmayan ve şişmanlatmayan bir bitkidir. Ülkemiz henüz çoğu kişi tarafından bilinmeyen bu bitki birçok hastalığın tedavisine yardımcı olmaktadır. Konjac bitkisi, obezite başta olmak üzere, diyabet, hiperaktivite, kolesterol ve kabızlık gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Konjac bitkidi diyabet hastalarında kan şekeri seviyesi ve glukoz seviyesini dengeleyerek diyabeti kontrol altında tutmaktadır. Bu bitki bağırsaktan glikoz emilimini engellemektedir. Konjac bitkisi, kötü kolesterolün düşürülmesine yardım eder, şeker ve yağ içermediği için obezite tedavilerinde hastaların kullanımı için uygundur. Konjac bitkisi ile oluşturulan unlar diyet yapan kişilerin az kalorili ve sağlıklı beslenmesine yardım eder. Özellikle bu bitkinin bilindiği ülkelerde konjac bitkisinden üretilmiş unlardan çeşitli diyet yemekleri ve makarnalar üretilmektedir. Konjak bitkisi, içerisinde oldukça fazla lif oranı barındırmaktadır, bu özelliği sayesinde kabızlık yaşayan kişilerin sorunlarına çözüm olabilir. Yüksek su tutumuna sahip olan lifler bağırsak hareketlerinin düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Mide ve sindirim sorunları yaşayan kişilerin sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur.

Konjac Bitkisi Nasıl Yetişir?

Konjac bitkisi, Asya kökenli bir bitkidir. Yüksek rakımlı dağlık alanlarda yetiştirilir. Konjac bitkisinin büyüyüp hasat edilmesi 3-5 yıl arasında değişmektedir. Tropikal bir bitki olan konjac, ülkemizde çoğu insan tarafından ismi bile bilinmeyen bir bitkidir. Konja bitkisi patatese benzeyen bir kök sistemine sahiptir. İçerisinde yüksek oranda bulunan glucomannan lifi sayesinde yüksek oranda su tutma kapasitesine sahiptir.

Bu tür ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız. İlaç değildir.

Buna benzer gıda takviyelerini incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimizi kontrol edebilirsiniz.

7
Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli!

2 Başlık Sayısı
5 Yanıt Verenler
0 Takip Edenler
 
En İlgi Çeken Yanıtlar
En Çok Yanıt Alanlar
7 Yorum Yapan Kişi Sayısı
  Abone Olun  
Bildir
Özkan

gerçekten içilmiyor kesinlikle para tuzağı

Mrv

Neden içilmiyor bilgi verir misiniz bende bir arayış içindeyim herkes aynı şeyi vaad ediyor karar veremiyorum

Esra

Ben size anlatayım ulaşın bana

Emire

Bana da yardımcı olurmusun

Rumeysa

Banada yardımcı olur musunuz

Eylem

Bende almayı düşünüyorum ama bilgi verebilirsemiz çok sevinirim

Aksel Elçin

Konjac Çayını zayıflama için uygulanan diyetlerde de içebilir miyiz?