Ligoflor Probiotic Kullananlar

Ligoflor Probiotic, canlı Probiyotik mikroorganizmalar içeren bir gıda takviyesidir. Yetişkinler için kullanılabilir. Saşe formundadır. Tatsız ve kokusuz yapıdadır. Her ambalaj 10 adet saşe barındırmaktadır. İlaç değildir.

Fiyatı:

  • 18 TL’den başlayan fiyatlarla.

Ligoflor Probiotic Özellikleri:

  • Probiyotik bakterilerinin sunabileceği yararları verebilir.

Kullanımı:

  • Günde bir defa tok karnına su – sebze ya da meyve suyu veya yoğurt ile karıştırarak tüketebilirsiniz.

Aşağıda yazılanlar Prebiyotik’ler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmeniz için editörlerimizce yazılmıştır. Ürünün kendi tanıtım metni değildir.

Prebiyotik Nedir?

Prebiyotik, aktif olarak çalışmayı başaramayan bakterilerin aktifleşmesi, beslenmesi, güçlenmesi sağlayan bileşendir. Prebiyotik bileşeni bitkilerin içerisinde fazlaca bulunmaktadır. Prebiyotik bileşeni vücuda alındıktan sonra bir süre daha yaşamlarına devam etmektedir. Prebiyotikler insan vücudunda bağırsaklara kadar canlı halde gelerek, bağırsakta bulunan kötü bakterileri yok ederek, yararlı bakteri oluşumuna katkı sağlar.

Prebiyotik ve Probiyotik bir elmanın iki yarısı iki düşünülmelidir. Birbirlerinin yaşamalarını ve hayatta kalmalarını sağlayarak görevlerini yerine getirmek için birbirlerine yardım ederler, biri olmadan diğeri de canlı kalamaz. Probiyotik, bağırsak sisteminin düzgün ve doğru çalışmasına yardım eden bileşen olarak görev yapar. Prebiyotiğin görevleri arasında, bağırsaklardaki zararlı bakterilerin yok edilip yararlı bakterilerin çoğaltılması, probiyotik oluşumuna zemin hazırlama, karbonhidrat emilimi, kabızlık, ishal ve insülin direncini engelleme, hastalıklara karşı bağışıklık sistemi güçlendirmesi ve kadınların en çok hoşuna gidecek özelliklerden biri olan kilo kontrolü ve kilo vermeye yardımcı olmak gibi birçok yararlı görevi bulunmaktadır. Bağırsaklarda bulunan kötü bakteriler, buradaki besinler ile beslenerek insanlarda sürekli acıkma hissine neden olmaktadır. Prebiyotik kötü bakterilerin yok edilmesine yardımcı olduğu için kilo verme ve kilo kontrolü sağlamamıza yardım eder.

Prebiyotik Bileşen Bulunduran Yiyecekler

Prebiyotik bileşenler, doğada birçok bitkinin içerisinde yer almaktadır. Prebiyotik barındıran besinler içerisinde ilk sırada, yeşil muz yer almaktadır, keten tohumu, kereviz, fındık, fıstık, badem gibi besinlerde fazlaca bulunmaktadır. Prebiyotik besinleri, probiyotik besinlerle birlikte tüketmek daha faydalı olacaktır.

Bu tür ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız. İlaç değildir.

Buna benzer gıda takviyelerini incelemek isterseniz aşağıdaki kategorimizi kontrol edebilirsiniz.

Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör