Mac Far Kullananlar

Mac Far insanlar birbirleriyle karşılaştıklarında ilk dikkat ettikleri nokta karşıdakinin gözleridir. Bu nedenle makyaj esnasında gözler en çok dikkat edilmesi gereken bölgedir. Bu bölgede yapılacak makyaj uygulaması çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Gelişigüzel yapılacak bir far uygulaması gözlerinizi güzel göstermeyecek, aksine daha da kötü görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle gözlere far sürerken bazı ince noktalara dikkat etmeli, yapılan genel hatalardan da kaçınmalıyız.

İşte bazı hatalar

  • Gözlerinize Mac Far sürerken, renk tercihinizi gözünüzün rengine göre yapmalısınız. Göz renginiz ile zıt renkteki farlar, gözünüzün daha çok ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Göz renginiz ile aynı tonda bir renk kullandığınız zaman gözleriniz farın yanında sönük kalacaktır.
  • Eğer gözlerinizde birbirine zıt iki rengin karışımını kullanmak isterseniz bu farları iyice karıştırmanız gerekir. Karıştırılmazsa bu renkler kendilerini çok belli edecektir. Uygulanan bölgede daha belirgin çizgiler oluşacaktır.
  • Birçok makyaj ürününü alırken yanında gelen bir de fırçası vardır. Ancak tam anlamıyla muhteşem bir makyaj yapabilmek istiyorsanız, bu fırçalardan ziyade kaliteli bir fırça edinerek işe başlayabilirsiniz. Bu kaliteli fırçalar renklerin birbirine daha iyi karışmasını ve farın gözünüz üzerinde homojen olarak dağılmasını sağlayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken ince noktalar

  • Mac far kullanırken asla aşırıya kaçmayın. Bu gözünüzde nahoş bir görüntüye neden olacaktır. Ayrıca gözaltlarına far uygularken üst kısma nazaran çok az bir far kullanın. Ayrıca çok hassas olan bu bölgede far uygulaması yaparken mutlaka koruyucu malzemeler kullanmalısınız. En basitinden bir pudra işinizi görecektir. Farları uygularken fırçalardan başka hiçbir şey kullanmayın. Hele ellerinize kesinlikle başvurmayın. Far işlemi düzgün yapılamayacağı için güzelliğinizi sizden alıp götürecektir.
  • Alacağınız Mac far her ne kadar kaliteli olsa da, onu uygulayanın becerisi ve hayal gücü de bir o kadar önemlidir. Bu yüzden farı gözünüze yakışacak şekilde yapmaya özen gösterin.
Abone Olun
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Gör

Mac Far Kullananlar Sosyal Medya Yorumları

iyorhee

3.8/ 5 puanladı

Ya sabah sabah aklıma geldi bizde bi far vardı mac'in hatta acayip güzeldi ama şimdilerde bulamıyorum üzüldüm - Kaynak


ejje

3.9/ 5 puanladı

far konusunda mac in üstüne tanımam - Kaynak